Skocz do zawartości

[WRZESIEŃ '39] PZL 37B Łoś, 1:48 Mirage + Part


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

No, pomalowałem drania. Po zerwaniu taśm w paru miejscach wyszły niedociągnięcia z malowaniem ale to wkrótce poprawię. Na ostatniej fotce widać poszarpana krawędź natarcia. Zobaczyłem to dopiero na zdjęciach i już się tym zająłem. Reszta poprawek później. Otwierana część osłony kabiny pilota tylko do zdjęcia zamocowana. Jak widać zdecydowałem się na przyciemniane szyby . Kawałek okładki uformowany na ciepło, żeby nie "prostował" owiewki.

DSC00844.jpg

DSC00845.jpg

DSC00846.jpg

DSC00847.jpg

DSC00849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może miał za słabe silniki. Może był trudny w pilotażu. Ale i tak to jeden z najpiękniejszych samolotów jakie znam.

Słabe silniki ? Trudność w pilotażu ? Pierwsze słysze.

 

Silniki miał słabe - porównaj sobie choć na wiki, jakie osiągi miał prototyp wersji C. A gdyby od początku dostał takie silniki jak planowane dla wersji D...

Niedoświadczeni piloci mieli problemy w czasie szkolenia (kilka samolotów się rozbiło). Oblatywacze za to byli zachwyceni...

 

A skoro już marzyć, to dlaczego nie zrobili z niego ciężkiego myśliwca (2xFK +2-4xkm w zabudowanym nosie) mogącego w razie potrzeby przenosić 800-1000 kg bomb...Coś takiego przydałoby się nam dużo bardziej we Wrześniu niż mikro ciężki bombowiec (Łoś zabierał 2,5 tony bomb, Wellington 2 tony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli - niedoświadczeni piloci mają przeważnie problem z każdym samolotem, zwłaszcza bombowcem. Łoś jako jeden z niewielu w swojej klasie kręcił średni pilotaż więc nie było z nim tak źle.

Dlaczego nie zrobiono z niego szturmowca ?

a) bo nie było pieniędzy

b) bo nie było czasu

c) bo było za mało maszyn

d) bo nie było działek FK (zwłaszcza wersja D), działek nie starczało nawet dla tankietek

f) bo nie było pomysłu jak je użyć, szkolić załogi itp

Silniki ? trzeba by podziękować naszym super sojusznikom, zwłaszcza dzielnym Francuzom.

Zamiast robić szturmowce z Łosi, trzeba było po prostu przygotować załogi do bombardowania kolumn npla, miejsc koncentracji wojsk itp, poza tym mamy jeszcze brak radiostacji w samolotach ... To zupełnie inna para kaloszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejt:

Łoś polakierowany, pobrudzony i poobijany bardzo leciutko, praktycznie tylko na chodniku na skrzydle, reszta to pojedyncze kreski w różnych miejscach. Kupiłem sobie szary brystol do zdjęć (mam też błękitny), będę eksperymentował . Pozostało położyć kalki i powklejać wszelkie drobiazgi i wyposażenie.

DSC00850.jpg

DSC00851.jpg

DSC00852.jpg

DSC00853.jpg

DSC00854.jpg

DSC00855.jpg

DSC00856.jpg

A na ostatnim fajnie się kolorki zlewają. Kupiłem brystol w kolorze H128

DSC00857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na modelach samolotów, ale ładniutki

 

A co do dyskusji nad Łosiem.

Owszem w serii katastrof od listopada 1938 r. do czerwca 1939 r. zginęło w sumie 21 osób personelu i utracono 8 maszyn. Tyle tylko, że katastrofy nie wynikały z problemów z pilotażem, leżących w charakterystyce maszyny. Przyczyną wypadków było wpadanie samolotu w głębokim zakręcie w poprzeczny ślizg kończący się pionową piką do ziemi. Dopiero w końcu czerwca udało się ustalić przyczynę wpadania samolotu w niekontrolowane opadanie "liściem", a było nią przekompensowanie aerodynamiczne sterów kierunku. Usterkę usunięto, ale nie wprowadzono poprawki do maszyn. Łącznie wprowadzono 4.300 poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, budowa dobiega końca. Dzisiaj dałem kalki i różne drobiazgi. Nie ma jeszcze przyklejonych chłodnic bo robię do nich 3 podejście. To co do tej pory otrzymywałem to kiepsko wyglądało. Jak je wkleję to dopiero śmigła dam. W pozostałej części to tylko trzeba antenę rozpiąć.

DSC00858.jpg

DSC00860.jpg

DSC00862.jpg

DSC00863.jpg

DSC00864.jpg

DSC00865.jpg

DSC00866.jpg

DSC00867.jpg

Nawet jakiś ciężki się ten model zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 1/48 są ludziki do obsługi?

Trzech krzątających się mechaników przy nim fajnie ożywiłoby Łosia.

Nie wiem czy są ale raczej bym nie dawał. Zastanawiam się czy nie dać na podstawce przed samolotem ładunku bomb, jak czasem na pokazach są wystawione. To samo przed Karasiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak prawdziwy:) za wcześnie jeszcze na gratulacje ale już mamy przed sobą bardzo ładny model.

Jestem za ludzikami, dodały by kolorytu, są chyba jakieś zestawy lotników 1/48, pewnie szkopów, może by tak poprzerabiać jakiś personel Luftwaffe na nasz ?

Oglądam i cieszę oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.