Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do fachowców od Miga-21 (bo za takich was uważam).

A więc, czy Bis o numerze 8705 miał biały pas na ogonie w 2000r?

Znalazłem jedno zdjęcie i samolot miał ten pas i podpisane było że to 8705 ale zdjęcie było od przodu i nie widać było numeru ani godeł.

Jakbyście chłopaki mieli jakieś fotki tej sztuki z tym pasem byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak na szybko kilka zdjęć z prywatnych zbiorów Miga-21bis 8705 ,ale bez białego pasu na części ogonowej kadłuba i statecznika pionowego. Może się przydadzą.

 

migi2164.th.jpg

 

migi2165.th.jpg

 

migi2167.th.jpg

 

A na koniec jeszcze Mig-21UM 9307 mojego taty i babci 131 - lecący nad lotniskiem w Zegrzu Pom.

 

9307um.th.jpg

 

Wszystkim życzę Dobranoc Migi na Noc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko te parę zdjęć .Wygląda na to że nie miał pasa, ale mogę się mylić . Lata wspólnie z Tornado, też bez pasa. ale to może nie te ćwiczenia.Najlepiej gdybyś wszedł na stronę www.Babie Doły moje osiedle .W galerii fotografii jest mnóstwo zdjęć z lotniska .Może tam coś wypatrzysz.

8705bd.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

8705bd2.th.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

8705bd3.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

8705bd4.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

8705bd5.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za chęci a to jest to zdjęcie o którym pisałem.

Podpisane było że to 8705 zrobione w 2000r. Widać wyraźnie biały pas na ogonie ale oznaczeń już nie.

1137611787K_Mig21bis8705-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kolego Grześku według mnie Mig-21bis 8705 nie miał nigdy podczas swojej służby białego pasu. Gdzie nawet zdjęcia z zakończenia służby nie wskazują na to by kiedyś tam był.

Były natomiast samoloty z Babich Dołów mające oczy na przodzie kadłuba i a także biały pas to Mig-21bis 8980 oraz 8859.

 

bis1.th.jpg

 

bis2i.th.jpg

 

migi2185.th.jpg

 

 

migi2194.th.jpg

 

migi21117.th.jpg

 

Pozdrawiam Piotr Wawer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie nasz 8705 nie mial nigdy pasa jak to sie wtedy mowilo indentyfikacyjnego podczas cwiczen OCELOT 99. Proponuje zajrzec na nasza stronke BD albo na stronke aviateam.pl i tam sporo zdjec naszych bisow z BD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajace jak te zdjecia chodza po calym kraju! zd to zrobili niemieccy piloci bedac u nas na wspolnych lotach z naszymi bisami w 2000 roku. zdjec z tej serii jest wiecej a dostal je d-ca 1 DLMW sp.Czesław Bielawski ktory pozniej mi je udostepnil a teraz widze je na roznych forach i u roznych ludzi. mam nadzieje ze sprawiaja radosc wielbicielom tego samolotu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam dwa zdjęcia z Zegrza Pomorskiego. Piękne czasy....

 

zegrze5.th.jpg

 

zegrze2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ladne zdjecia! ale 2 zdjecie jest zrobione na krzesinach podczas cwiczen orli szpon 97 a co moich zdjec hmm moze kiedys cos wrzuce tu? jestem wierny hehe stronce na BD i na aviateam.pl tam duzo moich zdjec znajdziecie! nie bawem zamieszcze mysle ciekawy material o zderzeniu sie naszego MiG-a 21 MF z Limem-5 nad Słupskiem a co do zdjec naprawde ciekawe i fajne rzeczy mozna tez tu znalezc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem dla ciebie zadnym chlopem!!! a po drugie otworz oczy i zobacz dokladnie czyje jest to zdjecie!!! wykonane w latach 80-tych przez naszego kolege piotra butowskiego wydaje mi sie ze chyba nie slyszales nawet o tym czlowieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? jakie to ma znaczenie czy Go znam i słyszałem o nim ? To , i inne zdjęcia z Siemirowic ukazały sie na poczatku lat 90 tych w czasopismie AIR ACTION. Najpierw popytaj ,jak nie wiesz ,zasięgnij opini i wtedy próbuj kombinować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relax Panowie. Ostatnio dużo siedzę nad starymi zdjęciami.Nie sądzę,aby było przerobione. Zdjęcie koloru o niczym nie świadczy- z tego samego dnia mam dwie wersje- kolor i b&w- zależy na jakim filmie były robione zdjęcia i kiedy były one skanowane. Jak były robione na ORWO, to po upływie tylu lat lepiej skanować od razu w b&w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trudno Ci przyznac ze są w kolorze ?

 

Motywem przewodnim tego numeru AIR ACTION jest polskie lotnictwo.

 

Oczy Bałtyku to relacja P.Butowskiego z Siemirowic ,gdzie własnie są zdjecia kolorowe, w Aviateamie cz-b.

Drugi artykuł ,to relacja z lotów w Babimoście ,i wreszcie trzeci Dowidzenia Su-7 o pozegnalnych lotach 3 PLSzB w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja caly czas nie bardzo kumam o co tobie chodzi? ja mam odp za czyjes zd czy sa czarno biale czy tez byly kiedys tam kolorowe!? napisz do niego bo to on zamieszczal te zdjecia a nie do mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie, bo to zaczyna przypominać miejsce gdzie kiedyś spotykały się pomoce domowe z naręczami pościeli .Przepraszam że wchodzę w buty Moderatora , ale jak macie coś do siebie to lepiej chyba na PW. Jeśli Szanowna Moderacja postanowi usunąć mój post , chylę czoła .Bo jak tak dalej pójdzie zaczniemy walić do siebie z UB-ków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.