Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek, grunt, że trzeba było 6km dymać. Aptekarz się znalazł

 

A odnośnie pana Mariana pewnie masz rację, do sztabu było mi daleko. Wystarczył mi mjr. Chachmęt

 

Się ciesz że tylko 6 km trzeba było dymać a nie n.p12

Koło sztabu przechodziłeś codziennie i to ze dwa razy ale wspomnianego majora unikałem choć czasami nie dało rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Się ciesz że tylko 6 km trzeba było dymać a nie n.p12

Koło sztabu przechodziłeś codziennie i to ze dwa razy ale wspomnianego majora unikałem choć czasami nie dało rady

 

12 to mam teraz

Wówczas starałem się bardzo załapać na autobus, tak więc tylko raz wypadało, na koniec dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R w Goleniowie

0054y.jpg

Plus, z którejś książki, zapewne podczas wspólnych ćwiczeń też R

mig21fightingscolors2.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie poruszonego tematu malowania, kiedy s-ty otrzymywały srebrną farbę na cały płatowiec? Remont średni, główny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie poruszonego tematu malowania, kiedy s-ty otrzymywały srebrną farbę na cały płatowiec? Remont średni, główny?

Na takie pytanie to chyba któryś z wojów Mieszka będzie znał odpowiedż . Jeszcze raz dzięki za skan odnosnie samolotów serii 96 z Zegrza. Tak mi sie przypomniało , wszystkie tzw. siwki , z racji koloru lakieru pochodziły z II eskadry i to właśnie oni przekazywali te samoloty wcześniej , bo gdzieś w połowie 81 z powodu przyjęcia na stan pierwszej partii Bisów. Ich samoloty nie poszły do Malborka, I elm przekazywała swoje MF ok IX-X , i przekazywaliśmy je wszystkie do Malborka, oprócz 8101 który poleciał do Wrocławia .

Miłośnicy 21 ostatnie chwile na podpowiedzi dla Św. Mikołaja co ma przynieść .

wmikoaj.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za książkę "Historia polskiego lotnictwa wojskowego" można p. Mariana podawać chyba z nazwiskiem. Wywodzi się z sekcji rozpoznawczej, a nazywa się Marian Mikołajczuk. Myślałem, że troszkę pociągnie tematykę rozpoznawczą w literaturze ale mu się zastopowało. Czekam nadał na jego historię Ił-a " Pueblo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wszyscy naczekamy,niestety...płytki rynek,kłopoty wydawców i takie tam miedzy- ludzkie sprawy.

 

Pytanie do panów ze Sochaczewa w sprawie malowań....czym żeście malowali te samoloty na wiosne 1996 ? jakiś przeterminowany bezbarwny lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak patrząc z optymizmem w nadchodzący Nowy Rok , wie ktoś coś na temat "Monografii polskich 21 " ? Coś się miało ruszyć , a raczej miało być ku końcowi , na niektórych forach toczyły się dyskusje i niestety nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było to proszę wyrzucić ,jednak te srebrne 21 mają coś w sobie .Tym razem pfm od "Gąsiorów '

661121pfmled.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I kolejna zagadka, tym razem radziecki BIS, z dziwnym"czymś " na górze k-ba i dziwnym znakiem koło nb. Miał to być chwytnik powietrza, do chłodzenia bloków stacji r-lok, odbiornik sygnałów -czujnik, coś to w każdym bądż razie jest .

mig21biscotojest3.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21biscotojest.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21biscotojest4.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę pytań odnośnie konstrukcji skrzydła w 21szym, a że w jednym laboroatorium mamy małe trofeum ;) pomyślałem, że może się przydać. Spece zapewne wypowiedzą się, z której to konkretnie wersji (ja się przyznaję od razy,że nie wiem). Skrzydło wyposażone w nadmuch na klapy, pozbawione górnego pokrycia ze względów dydakrycznych.

 

 

122210123645.jpg

Widok ogólny.

 

122210123710.jpg

Przedni zbiornik skrzydłowy.

 

122210123741.jpg

Typny zbiornik skrzydłowy (zdjęcie obrócone o 90*).

 

122210123818.jpg

Mechanizm sterowania lotką.

 

122210123852.jpg

Kanał nadmuchu na klapę.

 

Mam nadzieję, że się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em -

toć oni na forum PGWAR /po polsku /tez nie wiedza.

Jak po polsku ? To czemu ja się męczę z bukwami ? Miej litość

No fakt ta kabinka jest piękna , jeszcze chyba gdzieś funkcjonuje wersja Madziarska [ ? ] , tylko jak to można zgrać ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, o co chodzi ? Miałem napisać ,,Siewierna Gruppa Woisk Sovietzkoj Armii,, to dopiero by brzmiało , a jak bym zapodał w cyrylicy ,tez niewiele osób by sobie przetłumaczyło .Skrót,, Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej,, jest marką łatwo rozpoznawalną.

 

Tak, to to forum. nieraz pisza po polsku szczególnie o Mig25 .Serio.

 

Czy w Bisach dostarczonych do Zegrza była zasłonka ślepego pilotażu ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie , teraz to się dopiero dogadaliśmy .Skrót nie stanowił problemu , tyle ze ja myślałem o Forum www.sgvavia.ru, który jest chyba właśnie o PGWAR [ tak myślę ] -znalazłem to 2 dni temu i tam wszystko jest pisane 'bukwami " Stąd moje zdziwienie, a nie zarzut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.