Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. V Panther Ausf. D - ICM 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne fotki, tym razem otwierany tylny luk w wieży.

 

Użyłem do niego elementy znajdujące się w zestawie blaszek firmy Aber, ścinków blaszek z innego modelu i trzy elementy z zestawu czołgu. Właz otwiera się i zamyka oczywiście, a co ciekawsze, idealnie pasuje, nigdzie nie zwisa, co często się przytrafia przy tego typu, krótko mówiąc jest w 100% ruchomy. Wzorowałem się na zdjęciach luków Panther'y D

 

 

zdjęcia oddzielnych elementów przez złożeniem.

 

pantherd_16.jpg

 

pantherd_17.jpg

 

pantherd_18.jpg

 

 

Wszystko już złożone, luk przyklejony. Tylna płyta wieży nie jest jeszcze przyklejona.

 

pantherd_19.jpg

 

pantherd_20.jpg

 

pantherd_21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne. Brakuje podłączenia do świec dymnych.

 

pantherd_22.jpg

 

pantherd_23.jpg

 

pantherd_24.jpg

 

pantherd_25.jpg

 

pantherd_26.jpg

 

pantherd_27.jpg

 

 

Proszę o podpowiedzi i uwagi z naciskiem na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i wreszcie mam pierwsze w swoim życiu gąski z Friulmodel do Panterki D.

 

pantherd_30.jpg

 

pantherd_31.jpg

 

pantherd_32.jpg

 

pantherd_33.jpg

 

Pytanko, jak należy złożyć, aby nie wypadł drut łączący ogniwa? Czy wy je jakoś zaklejacie na samej krawędzi ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelka CA na brzegu ogniwa (bezpośrednio do otworka) załatwi sprawę. Gąski będą chodziły luźno, a druciki nie wypadną nawet przy ostrym maltretowaniu. Na sucho, przynajmniej w moich gąsienicach od KW, "sworznie" wypadały mi co chwilę.

Jeśli planujesz kąpiel w "octomestosie" to IMHO klej CA to mus. Wolałbym nie ryzykować rozpadnięcia się gąsienicy w tej kąpieli i łowienia ogniw w żrącej brei.

A tak w ogóle to w instrukcji od Friuli masz napisane co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz kąpiel w "octomestosie" to IMHO klej CA to mus. Wolałbym nie ryzykować rozpadnięcia się gąsienicy w tej kąpieli i łowienia ogniw w żrącej brei.

TZN, co to jest kąpiel w "octomestosie" i co to daje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto przykleić ten wątek ?

Mówisz i masz ;) Sam go chciałem kiedyś przykleić ale mi z głowy wypadło.

Na "Magictracki" też

Zgrywus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No i powrót do Panther'y Ausf. D. Gąski złożone, ale ... kiszka. Gąsienice Panther'y powinny składać się z 86 ogniw, a tu, w modelu ICM 80 lub 81, ale wtedy gąsienica - chyba, za bardzo wisi. Jednak stwierdziłem, że dam radę i przy pomocy modelu Panther'y D firmy Italeri coś wyjdzie.

 

IT6473.jpg

Bez blach i dołu wanny

 

Trochę z tego, trochę z tamtego i będzie modelik. mam zamiar obłożyć ją częściowo gąskami i tu małe pytanie. Gdzie walczyły one w takiej kombinacji. Na froncie wschodnim czy też zachodnim i kto ich używał ?

Czas również kupić dobrą bo z RB Model lufę. Mam nadzieję, że będzie pasowała do ICM.

 

04.jpg

nr.kat.: 35B06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież gąski po kapieli w domestosie z octem nie rozpadają się. druciki rdzewieją i ciaśniej się klinują. ja trochę wyginam druciki (są pofalowane) i taki spręzymujący nieco wciskam do ogniwa mini kombinerkami. Nic się nie rozpada nawet przed kąpielą w domestosie. drucik lekko sfalowany (ciasno pasowany) lepiej trzyma niż prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kolego chciałem poinformować ,że cieńczeją druciki , czasem przerywają się i podczas zakładania gąski friule rwą się jak głupie . Doświadczyłem tego przy składaniu jagdtigera niedawno(przy czym 2krotnie kąpałem je w tym kompocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widzę że panterka się elegancka szykuje. Uważaj tylko przy wklejaniu przednich włazów, bo ten cały panel (przynajmniej w moim modelu) nie pasuje do otworu w kadłubie. Z tego co pamiętam tylna klapa nad silnikiem mi tez nie pasowała, i musiałem wszystko szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.