Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. V Panther Ausf. D - ICM 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem. Na warsztat trafiła Panthera D z ICM w skali 1/35. Model będzie waloryzowany blaszkami dla Pz.V z Aberu oraz lufą metalową z Armo. Postaram się, ale nie obiecują, aby tylny luk był otwierany.

Jeżeli macie jakieś propozycje co można bardziej uwypuklić, zaznaczyć, np. spawy, czy też poprawić z góry dziękuję za cenne uwagi.

 

pantherd_1.jpg

 

pantherd_2.jpg

 

pantherd_3.jpg

 

- Szpary są zalane klejem, więc może się wydawać, że są nadal - błąd.

 

pantherd_5.jpg

 

pantherd_6.jpg

 

- Ta lufa z Armo nie za bardzo mi się podoba i chyba zamienię ją na lufę z Aber.

 

pantherd_7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było zakupić Dragona premiumke, o wiele lepiej wykonany i ma sporo dodatków wliczonych w cenę.

 

Ten z ICM za piękny nie jest szczerze powiedziawszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było zakupić Dragona premiumke, o wiele lepiej wykonany i ma sporo dodatków wliczonych w cenę. Ten z ICM za piękny nie jest szczerze powiedziawszy...

Wiem, wiem, ale na razie jest ta i już. Może jakieś uwagi pomocne w jej składaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest ok, wszystko pasuje. Oczywiście trzeba trochę podpiłowywać, ale powiem szczerze, że jest ok, prawie jak Lego

 

O co chodzi z tymi daszkami, na jednym zdjęciu jest na innych nie ma:

 

panther001.jpg

 

Zdęcie Panthery D : www.primeportal.net

 

panther002.jpg

 

Z internetu, adres NN.

 

Czy to jest różnica pomiędzy wczesną wersją D, a późną ??

Na co jeszcze zwrócić uwagę??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj źródła zdjęć.

Już wstawiłem.

 

ps. jak na razie model z ICM składa się jak LEGO, pasuje wszystko idealnie, a same części są doskonałe, prawie zero piłowania i skrobania !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jak na razie model z ICM składa się jak LEGO, pasuje wszystko idealnie, a same części są doskonałe, prawie zero piłowania i skrobania !!

 

Po doświadczeniach kumpla z ICMowskimi samolotami spodziewałem się że w pancerce będzie podobnie, a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 ty zawsze sklejales 1:35 czy tera cie tak wzielo ??

 

Teraz mnie tak naszło na trzydziestkę piątkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam wielkie pudło tanków w 1:35.

 

ps. jak na razie model z ICM składa się jak LEGO, pasuje wszystko idealnie, a same części są doskonałe, prawie zero piłowania i skrobania !!

 

Po doświadczeniach kumpla z ICMowskimi samolotami spodziewałem się że w pancerce będzie podobnie, a tu niespodzianka.

 

Jasne, że tak. Zapewne trafi się jakieś cholerstwo, że ręce opadną.

Już się znalazł jeden, ale problem, nie wiem jak z tego wybrnąć, są "blokady trzymające ruch osi do kół i nie wiem jak zrobić aby koła pracowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie amortyzuje. Pierwszy i ostatni wahacz trzymają kadłub na odpowiedniej wysokość bo są wklejone na stałe. Reszta po prostu dynda sobie luźno. Jakbyście podnieśli tanka bez gąsek to by koła opadły swobodnie. Drut jest po to, żeby nie wypadły wahacze przez otworki.

Panowie, czytajcie ze zrozumieniem. Wszystko jak byk napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dzisiaj się pobawiłem, ale głównie siedząc w necie i porównując model ze zdjęciami oraz rysunkami. A oto efekty:

 

pantherd_8.jpg

 

pantherd_9.jpg

 

pantherd_10.jpg

 

pantherd_11.jpg

 

pantherd_12.jpg

 

pantherd_13.jpg

 

pantherd_14.jpg

 

pantherd_15.jpg

 

Oczywiście czekam na cenne uwagi.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kadłub był od nowości w zestawie ? Czy uległ uszkodzeniu w czasie działania przy budowie ?

Nie, no bez przesady, z palnikiem nie siedzę przy modelach. Z pudła już taki wyszedł zdeformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne chociaż w dragonach też takie sytuacje się zdarzały że w fabrycznie zamkniętym pudełku był zdeformowany kadłub. Z tego co pamiętam wiele osób twierdziło że przyczyną tego jest fakt że pudełko mogło długo leżeć na mocno nasłonecznionym miejscu i pod wpływem temperatury kadłub się zdeformował. Czy to prawda czy nie niestety nie mam pojęcia. Jeszcze jedna mała uwaga troszeczke mnie kleju używaj do łączenia poszczególnych części bo widać ślady kleju i palców upaćkanych w kleju, najlepiej odrazu debonderem usuwaj nadwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, bo zapomniałem.

Masz już te blaszki do modelu?

Jak nie, zerknij na strone producenta..którego to wyroby zamierzasz kupić, być może sa dostępne instrukcje w formacie PDF.

Nie sklejaj nic, zobacz co musisz usunąć, bo po sklejeniu może byc problem z wycinaniem zbędnych el. plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już blaszki Abera, tak jak pisałem. Instrukcja w formie papierowej leży obok i patrzę co i kiedy powinienem montować.

 

Jakieś porady nt. blaszek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia blaszek ze sobą używaj Poxipolu/ żelowego CA (żeby mieć czas na ewentualną korektę położenia elementu). Z mojego doświadczenia wynika, że blachy najlepiej przeszlifować grubszym papierem ściernym przed klejeniem (szczególnie przy użyciu CA). Gdy nie szlifowałem blaszek, to się rozpadały czasem nawet przy dotknięciu /próbie usuwania nadwyżek kleju.

 

P.S. Przy zwichrowanych elementach nie ważny jest producent, tylko cykl technologiczny, jaki on stosuje (ciepłe wypraski zbyt wcześnie wyciągane z rozgrzanej formy są podatne na takie "autoodkształcenia").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest ok, wszystko pasuje. Oczywiście trzeba trochę podpiłowywać, ale powiem szczerze, że jest ok, prawie jak Lego

 

O co chodzi z tymi daszkami, na jednym zdjęciu jest na innych nie ma:

 

panther001.jpg

 

Zdęcie Panthery D : www.primeportal.net

 

panther002.jpg

 

Z internetu, adres NN.

 

Co do zdjęcia archiwalnego, mam je w książce "Panther w akcji 1943-45" i daszek tam widać. Masz tylko niewyraźne zdjęcie, a na wszystkich są te daszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są przeszukałem wszystkie zdjęcia i książki, daszek jest wszędzie. Jeżeli chodzi o to czy wszystko pasuje, to nie. Jak ktoś już wyżej wykrakał, płyta gdzie są wejścia dla kierowcy i radiotelegrafisty, nie pasuje i jest spora różnica, kupa piłowania i trzeba będzie szpachlować Należy również poprawić cały pojemnik na wycior, dobrze, że mam blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.