Skocz do zawartości

Scania - platforma do przewou pojazdów Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Cieszę się, że wam się podoba.

Ale pod szlifuj mocowania ruchomego mechanizmu bo wieje krzywizną .

To jeszcze nie jest gotowe. Wymyśliłem już jak zamontować siłowniki, podnoszące i wysuwający, więc jeszcze będą małe zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wczoraj musiałem przerobić troszkę element uboszący platformę, w celu umiejscowienia siłowników.

DSCF5498.jpg

Wykonałem wstępnie też parę siłowników oraz uchwyty, do których będą one przymocowane.

DSCF5499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

LEGO też się przydają.

Chodzi ci o siłowniki, a dokładnie ten element czerwony? To nie z LEGO. To z patyczek z lizaka.

 

Siłowniki zamontowane na próbę i sprawują się dobrze.

Musiałem troszkę tył ramy poprzerabiać, oraz dorobić uchwyty.

DSCF5500.jpg

Całość podniesiona.

DSCF5501.jpg

I opuszczona.

DSCF5502.jpg

Widok z tyłu.

DSCF5503.jpg

Prawa strona.

DSCF5504.jpg

 

Wymiary siłowników, zaczerpnąłem z siłowników zamontowanych w platformie jaką mamy w robocie.

 

Jeszcze wszystko przeszlifować, pomalować i można zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baraniałem i to konkretnie... Od kiedy w tym miejscu są siłowniki ? Z tego co wiem [przynamniej jakiś czas temu] siłowniki/siłownik był montowany z tyłu rampy, tzn za kabiną. Bo po co ciągnąć jak można pchać. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie poparte zdjęciami/schematami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Jak by nie występowały siłowniki z tyłu to bym nie robił, ale że występują, to zrobiłem.

proszę o sprostowanie poparte zdjęciami/schematami .

Proszę bardzo. Zrobiłem w robocie kilka zdjęć.

DSC00471.jpg

DSC00473.jpg

DSC00474.jpg

DSC00475.jpg

DSC00476.jpg

 

 

siłowniki miały by spory problem pociągnąć w dół rampę z załadowanym np. ważącym 2 tony wozem

Na tym Manie którego zdjęcia zrobiłem, przewozili samochody o masie przekraczającej ponad 2T i siłowniki nie miał żadnego problemu z podniesieniem platformy. Jeżeli chcecie mogę zapytać w robocie, ile najwięcej brali na tego mana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób proszę zdjęcie od boku, aby było widać początek, koniec rampy oraz miejsce osi i siłownika . Pierwsze na oczy widzę takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Zdjęcie z boku nie mogłem wykonać ponieważ na chwilę obecnę jest to niemożliwe, co widać na zdjęciu. Przeszkadzają inne blisko stojące samochody, musiałem wyjść na dzwig by móc zrobić zdjęcie z tej perspektywy. Platforma jest opuszczona. Powiem tylko, że zaraz za tylną osią, znajdują się siłowniki. Przy lepszej okazji zrobię zdjęcie o jakie prosiliście.

DSC00477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę, na jaką wysokość jest podnoszona platforma na powyższym zdjęciu, a jak u Ciebie Spora część platformy jest za osią, a punkt obrotu tej platformy nie jest na jej końcu. Troszkę inna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie.

W dniu dzisiejszym. dokańczałem widły, by jakoś nie przeszkadzały platformie podczas opuszczania.

DSCF5543.jpg

DSCF5549.jpg

DSCF5550.jpg

Zaszpachlowałem także mechanizm oraz platformę.

DSCF5551.jpg

DSCF5552.jpg

Dociąłem drugą część blachy ryflowanej.

DSCF5553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.