Skocz do zawartości

Scania - platforma do przewou pojazdów Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jawkers nie miej do mnie żalu za to prześcieradło co się spytałem czy śpisz w domu. Ja tylko się zapytałem dla sprostowania!

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawkers nie miej do mnie żalu za to prześcieradło co się spytałem czy śpisz w domu. Ja tylko się zapytałem dla sprostowania!

 

 

Pozdrawiam!

 

No to dla sprostowania powiem Ci, że jak byłem z ojcem w trasie, to ani ja, ani on nie stosowaliśmy prześcieradeł. Z bardzo prostej przyczyny- jest to mało wygodne, gdyż łatwiej jest położyć śpiwór, potem go na dzień zwinąć i wrzucić do szafki niż za każdym razem ścielić łóżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Łóżko pomalowane i na swoim miejscu.

DSCF5463.jpg

Wnętrze wklejone a kabina przyklejona do podwozia. Wykonałem też platformę. Jeszcze trzeba, nad nią popracować.

DSCF5465.jpg

DSCF5466.jpg

załadować można, samochody osobowe,

DSCF5467.jpg

jak i małe ciężarowe.

DSCF5468.jpg

DSCF5469.jpg

DSCF5470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jednak zlikwidować tą szczelinę, lecz niewiem jak.

 

Wywal sobie te plastikowe bolce z zestawu i daj jakiś kawałek elastycznego druta.Potem przyciśnij lekko kabinę do ramy i powinna siąść A jak nie to nie dawaj żadnych bolców i już .

Może to coś pomoże.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązałeś problem wjeżdżania pojazdów na platformę? Tak jej chyba nie zostawisz?

EDIT: Co do tej szczeliny, to chyba wiem o co chodzi, zaczepy zamontowałeś od razu do ramy, już na początku, a trzeba było je dać do podłogi; na sucho wszystko pasowało co widać na wcześniejszych fotkach, a jak skleiłeś to do kupy to wyszło jak wyszło. Ja chyba miałem ten sam problem i tę górną, kwadratową część każdego zaczepu szlifowałem. Innej rady chyba nie ma, tylko skrócić to co za długie i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Jak rozwiązałeś problem wjeżdżania pojazdów na platformę? Tak jej chyba nie zostawisz?

Platworma będzie opuszczana, a mechanizm, jest jeszcze w fazie planowania.

 

Dociąłem blachę do platformy.

DSCF5474.jpg

DSCF5475.jpg

Podramówka, jeszcze nie gotowa, ale kształt będzie taki.

DSCF5476.jpg

Element po którym platforma będzie się przesuwała.

DSCF5477.jpg

DSCF5478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Myślałem, myślałem, myślałem, jak zrobić mechanizm opuszczania platformy. I w końcu wymyśliłem.

Musiałem niestety usunąć część tylnej ściany. Teraz jest tak jak w orginale.

DSCF5483.jpg

Zrobiłem podramówkę, wraz z układem podnoszącym. Niewiem gdzie i czy zrobić siłowniki.

DSCF5484.jpg

Element podniesiony.

DSCF5485.jpg

Niepatrzcie na przerwę miedzy platwormą, a boczną ścianą, ponieważ jest to tylko przymiarka.

DSCF5486.jpg

Platforma jest zsuwana.

DSCF5487.jpg

Będzie na górze zamontowana wciągarka.

DSCF5489.jpg

Oto cały zawias.

DSCF5490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naprawdę dobry . Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Zastanawiałeś się nad umiejscowieniem tylnich lamp?. Ładniej by wyglądały, gdyby były "wbudowane" w zabudowe, ale teraz to już trochę za późno na tego typu propozycje .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.