Skocz do zawartości

Scania - platforma do przewou pojazdów Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

jakiej taśmy użyłeś?

Tamiya.

 

jednej strony pochyla się do przodu, a po drugiej stronie do tyłu samochodu

Nie wiem, mierzyłem odległość i było równo, możliwe że mi się przesunęły podczas innych prac przy tej szachownicy.

 

To czarne wygląda beznadziejnie...

 

mnie też jakoś nie widzą się

Chciałem jakoś , nie wiem jak to nazwać rozbić taką nudną linię.

Zobaczę, jak to się zgra z innymi elementami, może to zamaluję.

 

A dzisiaj, moja kochana kupiła mi farbkę i pomalowałem napis tak jak to zamierzałem zrobić wczoraj, lecz nie miałem czym.

Dopiero pierwsza warstwa, jutro będzie położona kolejna.

DSCF5202.jpg

Wgłęgienie obok błotnika już zaszpachlowane.

DSCF5203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napis świetny, chociaż myślałem o bardziej oczo... kolorze pod napis No ale to twoja inwencja. W sprawie czarnego to może zamalować a właśnie napis zrobić jakiś iny kolor. Poza tym model 1 - sza klasa.

 

PS> Widze że wyrównałeś tą dziurę koło nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednej strony pochyla się do przodu, a po drugiej stronie do tyłu samochodu

Nie wiem, mierzyłem odległość i było równo, możliwe że mi się przesunęły podczas innych prac przy tej szachownicy.

 

Morsowi raczej chodziło chyba o to że po lewej stronie szachownica pochyla się od kabiny do tyłu pojazdu,a po prawej od tyłu pojazdu do kabiny obie strony mają inaczej ułożoną szachownicę. Tak jak by w czasie jazdy jedna pochylała się z wiatrem a druga pod wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownica pierwsza klasa jawkers musiał sie przy niej nieźle namęczyć - wiem coś o tym, bo robiłem u siebie w Golfie

Całość prezentuję się bardzo fajnie

Jedyne co do mnie nie przemawia to ten czarny pas przy tylnych nadkolach.

 

Czekam na kolejny aktual

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba ta szachownica i nie chodzi mi o to, że marudzę, tylko tak jak kolega lajdak83 wyjaśnił chodzi mi właśnie o to Wykonanie pierwsza klasa i tutaj nie mam nic do zarzucenia

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie sugerował tym co ludzie mówią i zostawiłbym te czarne paski.

 

Jak będzie platforma to tego nie będzie aż tak widać, a jednak będzie coś się działo na tych bokach, a nie wszystko takie zwykłe proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki chłopaki za sugestie

nie chodzi mi o to, że marudzę,

Nikt nie uważa, że marudzisz, a ja jestem Ci bardzo wdzięczny za to . Zastanawiam się czy to poprawić, czy też zostawić w sumie nic takiego sie nie stało, a roboty przy tym masa. I tak nikt nie widzi samochodu z dwóch stron jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jest super

zastanawialem sie nad liniami podzialu, przy schowku z tylu zabudowy, masz w planach jeszcze bardziej ja zaakcentowac?

Proponował bym jeszcze klamki w schowkach podkreślić delikatnym washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie.

Co do lini podziału to się nie zastanawiałem, natomiast klamki chcę zrobić chromowane. A może i zrobię wash.

Ta szachownca nie dawałe mi spokoju, więc postanowiłem ją jednak naprawić. Stracę jeden tydzień, no ale trudno, nie będzie mnie to gryzło przez długi czas podczas patrzenia na tem model.

DSCF5208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Przystąpiłem dzisiaj do prac malarskich. Zamaskowałem całą kabinę, narysowałem linie po których wiedziałem jak i co wycinać. Skalpelem przejuechałem delikatnie po taśmie i oderwałem ją. Kolejnie psiknąłem srebrnym i oto co wyszło. Nie obyło się bez bubli, kolor czerwony nie połączył się z kolorem białym i po odklejeniu taśmu sszedł razem z nią. Dodatkowa robota, no ale trudno.

 

DSCF5220.jpg

DSCF5221.jpg

DSCF5222.jpg

DSCF5223.jpg

DSCF5225.jpg

DSCF5226.jpg

DSCF5227.jpg

DSCF5228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba2507 napisał:

jakiej tasmy urzywasz??

 

Zdanie zaczynamy od dużej litery i pisze się nie "urzywasz" tylko używasz Very Happy

 

A kończymy kropką. Nauczyciel się znalazł.

 

Co do modelu to wszystko wygląda bardzo dobrze. Z niecierpliwością czekam na galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem "wporzo"

Szkoda tylko że się w pełni operacja nie udała

Musisz coś jeszcze zrobić z przejściami kolorów ,bo widać schodek

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba2507 napisał:

jakiej tasmy urzywasz??

 

Zdanie zaczynamy od dużej litery i pisze się nie "urzywasz" tylko używasz Very Happy

 

A kończymy kropką. Nauczyciel się znalazł.

A ciebie nie uczyli że jak jest znak zapytania to kropki już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.