Skocz do zawartości

Scania - platforma do przewou pojazdów Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A gdzie ty tam masz znak zapytania ??

 

Też nie wiem o co chodzi ...

 

bo widać schodek

Lekki szlif papierem i będzie ok, a następnie lakier bezdarwny.

 

I taką odpowiedź chciałem dostać A jakim papierem załatwia się takie sprawy ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalatwiłbym to 2500 na mokro, bo on nie rysuje tylko matowi, a niższe gradacje już tak. Co do samej skakanki to super i czekam na galerie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michuXCZ chciał zabłysnąć i się nie udało. A co do modelu (bo rozmowa zaczyna schodzić na inny tor) to zaczyna naprawdę wyglądać super. Troszkę szkoda tego ubytku na prawym boku ale znając życie nie będzie po nim nawet śladu. Z niecierpliwością czekamy na rezultat Twoich prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest metaliczny, dlatego nie polecam bezpośredniego szlifu papierem. Lepiej najpierw pomalować bezbarwnym i to na nim likwidować "schodek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
dlatego nie polecam bezpośredniego szlifu papierem

Musiałem sprawdzić, bo nie był bym spokojny i jest ok. Po szlifowaniu na mokro, srebrnemu nic się nie dzieje, a schodek znika. Oczywiście trzeba minimalnie dociskać papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys taki uskok pomalowal bezbarwnym to niestaty ale byl by widoczny. Dokladniej mowiac widoczny pod lakierem. I dobrze zrobiles ze zeszlifowales delikatnie ten schodek delikatnie sama kante.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Niestety, ten tydzień nie jest moim najlepszym tygodniem.

Po nałożeniu lakieru, okazało się, że nie jest dobrze. Srebrny lakier nie dokładnie pokrył biały, co nie było widoczne, dopiero po nałożeniu lakieru wszystko wyszło na jaw. Element jest do poprawki.

DSCF5229.jpg

Z tyłu pasy malowałem "Model Master" i po pokryciu lakierem "Motip" farba MM złyszczyłe się.

DSCF5230.jpg

Przednia osłona pomalowana i pokryta lakierem. Na szczęście pięknie wygląda.

DSCF5231.jpg

DSCF5233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba naprawdę ten tydzień nie należy dla Twoich najszczęśliwszych . Ale nie ma się co przejmować, bo znając Ciebie to i tak z tego będzie kawał pięknego modelu .

 

PS. Ja nienawidzę lakierów Motipa... Mi się nawet bezbarwny Motip ważył z bazą Motipa.. Ustrojstwo jak nie wiem co, dlatego przesiadłem się na lakiery samochodowe, które kładę aero .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka uwag ode mnie.

1. Ja osobiście bym zrezygnował z tej szachownicy, bo po pierwsze średnio moim zdaniem pasuje, a po drugie jest wykonana tak sobie, żeby nie powiedzieć kiepsko.

 

2. Jak na moje na przedniej atrapie te przejścia ze srebrnego w czerwony nie są do końca równe. Może z profilu tego tak nie widać, ale na tym zdjęciu widać to dość wyraźnie.

 

3. Trzecia sprawa to już tylko i wyłącznie moje osobiste odczucie, a mianowicie malowanie. Uważam, że typowa barwa dla holowników, czyli żółty byłby tutaj najlepszy. Może nie chciałeś się trzymać schematów, aczkolwiek takich modeli jest mało i myślę, że żółty, może z małymi wstawkami czarnego i białego, wyglądałby fenomenalnie.

 

Ale i tak podziwiam za zapał i pomysł ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szałek_CMG gdybyś śledził relację dokładnie zauważył byś że szachownica na drugim boku i pierwotna na tym była wykonana perfekcyjnie. Dopiero poprawka na tym prawym boku przysparza tyle problemów. Co do kolorów uważam że to kwestia gustu i jednym może się podobać a innym nie musi, i jak już kilka krotnie powtarzałem najważniejsze aby podobało się autorowi projektu, bo to jego półki będzie potem "zawalała" ta ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja osobiście bym zrezygnował z tej szachownicy

Rozumiem, ale postanowiłem że zrobię taki projekt, więc szachownicę wykonam. A to że jest trudno, to nie znaczy że będę rezygnował z wykonania czego kolwiek.

Uważam, że typowa barwa dla holowników, czyli żółty byłby tutaj najlepszy.

Szukałem zdjęć i napotkałem holownik w takich właśnie kolorach, które spodobały mi się. Uznałem że użycie takich kolorów będzie najlepszym rozwiązaniem. Większość maluje tak jak to napisałeś "typowo" ja chciałem nietypowo. Na 4 stronie jest zdjęcia podobnej Scanii na której się wzoruję, to sobie oglądnij.

przewożenia wyścigówek, stąd ta szachownica i kolory "nie holownikowe".

Możliwe, ale po co były by mu potrzebne widły, jeśli służył by tylko do przewozu wyścigówek?

 

Model już się naprawia, więc jutro będą zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

A to, że nie zawsze są to pochwały to nie ma się co burzyć, załamywać czy obrażać ; )

Przecież nikt się nie burzy, ani nie obraża. Ja zawsze chwalę sobie krytykę.

 

Kabina już prawie gotowa, na dzień dzisiejszy wygląda tak.

DSCF5264.jpg

Reszta przygotowana pod szpachlę, w celu zakrycia nierówności powstałych podczas zdzierania powłoki lakierniczej.

DSCF5265.jpg

DSCF5266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie cierpliwość do tych poprawek .

Mocno trzymam kciuki aby wszystko poszło pomyślnie

 

Kabinka miód malina

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kolejne prace nad Scanią. Dzisiaj myślałem jak zamontować widelec w tylnej części samochodu. Chodziło mi głównie oto, żeby dało się go opuszczać i żeby się sam podnosił. Wkońcu udało mi się.

W tylnej ścianie musiałem wyciąć kawałek, by widły były uniesione, podczas gdy na nich spoczywa przednia oś holowanego pojazdu.

DSCF5312.jpg

Na widłach subaru testowe.

DSCF5310.jpg

Dorobiłem poprzeczkę i na niej zamontowałem koniec elementu który wysuwa całość.

DSCF5311.jpg

Wszystko chowa się pod spód. Jeszcze obmyślam sposób mocowania samych wideł, by przylegały one do podwozia.

DSCF5317.jpg

Cały element od spodu.

DSCF5318.jpg

Drugi bok zaszpachlowany, czekający na szlifowanie.

DSCF5316.jpg

I całość.

DSCF5315.jpg

DSCF5309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem staram się śledzić relację na bieżąco, ale wiadomo ten czas . Jak tylko obejrzałem te zdjęcia fiknąłem prawie z krzesła duży szacunek za model i za jego wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.