Skocz do zawartości

1/16 KING TIGER Trumpeter 00906 - ZIMMERIT


marcin128gb

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli czekają mnie zakupy ,oczywiscie podgladam od czasu do czasu,liczac na jakieś fotki i opis . Trzeba robić rachunek: masa, blaszki, jakies maski może.Dzieki za informacje i owocnej bezproblemowej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli czekają mnie zakupy ,oczywiscie podgladam od czasu do czasu,liczac na jakieś fotki i opis . Trzeba robić rachunek: masa, blaszki, jakies maski może.

 

Oraz to, jeżeli to ma przypominać Tygryska

 

http://shop.afvmodeller.com/customer/home.php?cat=387

 

+ duuuużo własnego zapału

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeph.... no i gaszą na wstępie. Skąd ja tyle funciaków lub innej waluty wytrzasnę?Napad na kantor?Toć ja jeszcze z zagramanicy nicziewo nie kupował to i doświadczenia i wiedzy w tym temacie brak . Chyba zacznę babki z piasku robić. Zapału to jest aż nadmiar,ale kasy to .... . Modelarstwo to jednak cierpienie a nie radość. Filozofem zostanę może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba Trumpeterowi podziękować że taką "maniane" zrobił.

 

Na pewno trzeba zrobić od podstaw peryskop kierowcy wraz z mocowaniem, wykładziny wraz z mechanizmami zamykania włazów kierowcy i strzelca, żyrokompas kierowcy.

Bo tych elementów trumpeter nie zrobił.

O stelażu na radiostacje, wentylatorze i panelu kierowcy, fotelu kierowcy, oraz o kilkunastu innych elementach się nie wypowiem, musiał bym użyć dość dosadnych słów

 

W komorze silnika też nie jest za wesoło, też sporo pracy nas tam czeka.

Temat hamulca wylotowego armaty pominę milczeniem

 

Jak coś służę pomocą, mam trochę swoich poprawnych części odlanych z żywicy, które robiłem do swojego tygryska.

 

W razie czego, może mój epos z budowy Kinga będzie Ci pomocny przy budowie

 

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=83&t=43888

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kształtu i wygladu nabiera.Ciekawym efektu koncowego.Gdybyż tak wiecej miejsca to bym strugnął mała dioramkę ale puki co małą sie ona nie wydaje w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Eeeeph.... no i gaszą na wstępie. Skąd ja tyle funciaków lub innej waluty wytrzasnę?Napad na kantor?Toć ja jeszcze z zagramanicy nicziewo nie kupował to i doświadczenia i wiedzy w tym temacie brak . Chyba zacznę babki z piasku robić. Zapału to jest aż nadmiar,ale kasy to .... . Modelarstwo to jednak cierpienie a nie radość. Filozofem zostanę może...

Zawsze można ściągnąć fotki poszukać jakich rysunków w skali i zrobić samemu, to w sumie proste elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeph.... no i gaszą na wstępie. Skąd ja tyle funciaków lub innej waluty wytrzasnę?Napad na kantor?Toć ja jeszcze z zagramanicy nicziewo nie kupował to i doświadczenia i wiedzy w tym temacie brak . Chyba zacznę babki z piasku robić. Zapału to jest aż nadmiar,ale kasy to .... . Modelarstwo to jednak cierpienie a nie radość. Filozofem zostanę może...

Zawsze można ściągnąć fotki poszukać jakich rysunków w skali i zrobić samemu, to w sumie proste elementy

 

Powodzenia życzę w szukaniu rysunków detali wnętrza w skali 1/16

Jedyne rysunki jakie udało mi się znaleźć, to do żyrokompasu kierowcy.

Rzeczywiste proste to elementy , swój żyrokompas rzeźbiłem prawie tydzień. Drugi tydzień dłubałem mocowanie peryskopu kierowcy wraz z peryskopem. ( o rysunkach można zapomnieć, są tylko zdjęcia )

 

Stelaż na radiostacje i panel kierowcy następny tydzień dłubałem ( rysunków w skali brak, są tylko zdjęcia ).

Owszem, zdjęcia są do wnętrza oraz detali zewnętrznych King Tigera są,tylko że nie ma wszystkiego. Trzeba trochę zainwestować €, oraz podzielić się swoimi materiałami, żeby dostać konkretne zdjęcia i materiały. A takich materiałów w sieci się nie znajdzie.

 

Praktycznie całe wnętrze w swoim KT robię według zdjęć. A wracając na chwile do rysunków, to może kiedyś będą

 

DSC03495.jpg

 

 

I bardzo fajny zimmerit wyszedł.

 

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślałem że taki czołg jak KT to opisany i wyrysowany do ostatniej śrubki, a tu zonk!

 

Pomarzyć dobra rzecz

Nie ma tak łatwo. Ja dokumentacje do KT zbierałem przez ponad rok. I sporo mnie ona kosztowała.

Ale się opłaciło

Drugim nie ocenionym źródłem wiedzy jest forum - AFV Modeller : Trumpeter Tiger 2: A build & info resource.

Można tam liczyć na merytoryczną pomoc.

 

ps, ciekawe z jakich rysunków korzystali projektanci z trumpka opracowując wnętrze KT.

 

Jak znam życie to obfotografowali i obmierzyli egzemplarz muzealny.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny ten porszaczek.Niedługo może coś zacznę robić przy swoim henschelku.Lapy swędzą ale jak to mówią co nagle to po diable.Fajna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.