Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja także przyłączam się do życzeń

 

Hummerów sklejonych jak najwięcej,

Takich jak Kubisza, mniej więcej,

Precyzji lepszej niż BaldPumy,

Żeby Wasze modele były powodem do dumy,

Projektów "z kosmosu" jak u Qudłatego,

Magazynu Humvee pełnego,

Od producentów modeli wiele,

W klejeniu wygodnych jak fotele,

Jakości Tamiyi co najmniej,

A ponadto najtaniej,

W te święta magiczne,

Życzenia ślę liczne.

Pachnących jodełek

Z ogromem światełek.

Pod obrusem sianka,

A za oknem bałwanka.

Prezentów pod choinką

Od Mikołaja z wesołą minką

Ciepła rodzinnego

W Dzień Narodzenia Pańskiego.

Dużo jedzenia na stole,

NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ WESOŁE!!!

Życzy ten koleś:Beztytuu-3.jpg

Zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam zgryz - z jednej strony ostatni brakujący element do modelu moich marzeń, z drugiej strony budżet tego modelu rozrasta się coraz bardziej:

SPARK.jpg

http://www.phpshopxml.com/blamod.shop/CID/c3809d3718c1a236524efdd83a01c0b6/function/itemPageDisplay/shopItemCode/BL35150K

 

Teraz jest już wszystko, żeby zbudować coś takiego:

Iraq4020.jpg

http://www.network54.com/Forum/47209/thread/1253095210/SPARK++adaptive+roller+kit+----

Czyli M1151 + SPARK + Rhino

 

Pora zbierać kasę. Dużo kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sama konwersja M1151 jest za droga Ale chętnie zobaczę kiedyś twój model i trzymam kciuki za szybkie uzbieranie kasy

A przy okazji nie planujesz żadnego polskiego Humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji nie planujesz żadnego polskiego Humvee

Miałem kiedyś w planach takiego samego, jak Ty robisz w konkursie. Z planów wypadł, ale nie na zawsze - kiedyś go zrobię. Ostatnio zacząłem myśleć też o jednym z tej dwójki - Trynka albo SRPW-11:

th_WKM-B-NSW_01.jpg th_radar_01.jpg

To ze względu na malowanie, ale też ze względu na "naszość" - wypadałoby mieć coś więcej polskiego niż tylko jeden model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym któegoś z M1151 czy M1114 z Fragiem lub Sheltera. Ale oczywiście to twój model, choć te wersje prototypowe też wyglądają fajnie. Chociaż będę szczery i powiem, że takie malowanie jakoś nie pasuje mi do polskich wozów. Ale to inna bajka

Ja zastanawiam się nad M1097A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier lub M1035A2 HMMWV Soft-Top Ambulance, bo Shelter lekko za dużo do zrobienia wymaga Jednak wątpię, żeby projekt jeszcze istniał, gdy wezmę się za jakiś następny model (Sa-2 z Zilem-157 czeka , a potem jak Trumpek wyda opancerzoną ciężarówkę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulaminu się nie zna

 

1) Projekt trwać będzie od 01.08.09 do 31.07.10, z możliwością przedłużenia w przypadku dużego zainteresowania.

Aczkolwiek sądzę, że będzie przedłużony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym któegoś z M1151 czy M1114 z Fragiem lub Sheltera. Ale oczywiście to twój model, choć te wersje prototypowe też wyglądają fajnie. Chociaż będę szczery i powiem, że takie malowanie jakoś nie pasuje mi do polskich wozów. Ale to inna bajka

Ja zastanawiam się nad M1097A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier lub M1035A2 HMMWV Soft-Top Ambulance, bo Shelter lekko za dużo do zrobienia wymaga Jednak wątpię, żeby projekt jeszcze istniał, gdy wezmę się za jakiś następny model (Sa-2 z Zilem-157 czeka , a potem jak Trumpek wyda opancerzoną ciężarówkę...)

Myślałem też swego czasu o M1114 lub M1151 w barwach polskich, ale dla M1151 zarezerwowałem już amerykańską wersję wyposażoną we wspomniane Rhino i SPARK. Jeżeli Legend zmajstruje konwersję na M1114 + Frag 5, pomyślę o polskim malowaniu. To malowanie z prototypów podoba mi się, no i pasuje do mojej koncepcji budowania kolekcji - różne wersje/różne kraje/różne malowania. M1035 Soft-Top Ambulance - to też jest ciekawa propozycja...

1) Projekt trwać będzie od 01.08.09 do 31.07.10, z możliwością przedłużenia w przypadku dużego zainteresowania.

Aczkolwiek sądzę, że będzie przedłużony

A to już zależy od nas, żeby go przedłużyć. Po prostu budujmy ciekawe modele, żeby przyciągnąć od czasu do czasu kogoś spoza Hummeromanii. A Ty Zderzak też nie zapomnij o projekcie, ZIŁ-157 + SA-2 to cholernie wciągający model (wiem z autopsji, 2 lata temu go zbudowałem, ostatni model przed Hummerami), ale odwiedź nas tu z jeszcze jednym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, potrzebuję pomocy! Czy ktoś dysponuje dokładnymi fotkami i opisową historią tej wersji? Zależy mi przede wszystkim na fotkach wieży i klimatyzatora - to chyba będzie nastepny mój model.Humvee M 1025 ASK.

Dokładnie sobie obejrzałem model wykonany przez Zderzaka - mniej więcej o taki mi chodzi, tylko że podstawą będzie Academy.

 

polski100-1.jpg

 

Chciałbym wreszcie zrobić coś polskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Pewne fotki mam ja, ale lepiej odezwij się do Kuby, to prześle Ci co potrzeba, bo nie wiem czy mogę je rozpowszechniać.

 

Pewnie z Academy dasz radę coś wyskubać, choć Tamiya byłaby lepsza.

 

Powiedz mi, czy dokładnie chcesz wykonać ten model co jest na zdjęciu, czy inny. Np. z tylnym koszem, kanistrami

 

Jeśli chodzi o te używane w Afganistanie, to ciekawostką jest tutaj wieżyczka. Wersje z Iraku(patrz bodka66) mają późny właz. Natomiast te najprawdopodobniej mają przespawany właz i zamontowany z tyłu(ten składany na pół).

 

Same osłony możesz wykonać od podstaw, lub kupić zestaw Legenda:

LF1196.jpg

 

Klimę obejrzyj tu:

http://www.proartmodels.be/mod_productgallery/mod_productgallery_009.htm

Więcej można powiedzieć, jak przejrzysz zdjęcia i wybierzesz konkretną wersję. Przejrzyj też mój warsztat.

 

Zresztą pisz na GG. Trochę akurat o tej wersji wiem, bo przejrzałem kupę fotek i podyskutowałem ze znawcą tematu(Kubą)

 

Pisz konkretne pytania, to łatwiej będzie mi odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak w zasadzie napisał wszystko, co trzeba. Prześledź jego wątek konkursowy, jest tam dużo cennych informacji.

 

Tak od siebie dodam trochę porządkując (Zderzak, bez urazy ), że w takim Humvee do standardowego M1025 HMMWV Armament Carrier dodane jest kilka elementów:

- opancerzenie ASK (boki, przednia szyba, drzwi, spód),

- klimatyzator Red Dot,

- antena anty-IED DUKE,

- osłona strzelca GPS,

- osłony boczne i tylna wieży GPK,

- przednia osłona,

- kosz na szpeje na tylnej klapie,

- wyciągarka.

 

Każdy z polskich Humvee miał zamontowane pancerz ASK, klimatyzator i tarczę GPS. W nie każdym Humvee są zamontowane pozostałe elementy. Np. ten ze zdjęcia poniżej nie ma przedniej osłony i pakietu GPK:

th_polski3.jpg

 

Ten nie ma DUKE'a i kosza na szpeje, wiezie za to kanistry przytroczone pasami, które mogą występować standardowo w każdym M1025 i nie tylko:

th_polski24.jpg

 

W niektórych egzemplarzach podwyższano pakiet GPK szybami przednimi z rozbitych Humvee:

th_polski55.jpg

 

Jak widać, polskie Humvee w tym wariancie mogły sporo się różnić od siebie, co ładnie widać na tym zdjęciu:

th_polski32.jpg

 

Oczywiście najciekawszy jest Humvee z wszystkimi ww. elementami. Wszystko można też dorobić we własnym zakresie, bo przy zakupie kompletu dodatków (koła nowego typu, pancerz ASK Eduarda, klimatyzator Pro Art Models, wieża GPS/GPK Legenda, DUKE Legenda lub Blast Models) budżet takiego modelu jest większy, niż niejednego państwa afrykańskiego. Tysiuniek - cokolwiek byś nie zdecydował - powodzenia przy budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że czego byś nie dał z wyżej wymienionych elementów w swoim Humvee, lub jakiej konfiguracji nie zrobisz, to zawsze chyba będzie dobrze, bo tak przeglądając zdjęcia, co 3 Humvee jest inny.

 

A tak z innej beczki, chyba znalazłem pomysł na kolejnego Humvee Trochę dzisiaj pojeździłem jednym z nich i podjąłem decyzję, że zbuduję najprawdopodobniej M1026, ale bez wieży. Już zacząłem kalkulować i szukać tego co potrzebuję. Ale widzę, że będzie ciężko, kilku rzeczy mogę nie dostać, a więcej wydam chyba na przesyłki niż części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja to M1026, malowanie oczywiście polskie. Zamierzam zrobić go bez osłon strzelca, coś takiego.

polskihumvee21.jpg

Nie pamiętam tylko, czy budowana przeze mnie wersja ma gładkie, czy wklęsłe drzwi.

Ma przedstawiać Humvee stacjonującego w Wędrzynie. Zdjęć akurat tego pojazdu nie mam, ale w swoim czasie jeśli pomysł nie upadnie, zdobędę.

 

Jako ciekawostka powiem, że przeglądając zdjęcia polskich Humvee zauważyłem, że te z gładkimi drzwiami to nic innego jak wersja M1046 TOW, bez TOW`a. Świadczy o tym taki kwadracik na obrotnicy i taki sam "spojlerek" przed anteną po prawej stronie, jak w modelu TOW`a Tamki.

karabin_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka powiem, że przeglądając zdjęcia polskich Humvee zauważyłem, że te z gładkimi drzwiami to nic innego jak wersja M1046 TOW, bez TOW`a. Świadczy o tym taki kwadracik na obrotnicy i taki sam "spojlerek" przed anteną po prawej stronie, jak w modelu TOW`a Tamki.

To są polskie Humvee przystosowane do przewozu wyrzutni Spike:

04-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja to M1026, malowanie oczywiście polskie. (...) jeśli pomysł nie upadnie (...)

A spróbowałby upaść

"spojlerek" przed anteną po prawej stronie

Tak sobie niedawno myślałem, co to za ustrojstwo. Wydaje mi się, że jest to zabezpieczenie sztywnego fragmentu anteny przed spadającymi tubami po wystrzelonych pociskach TOW. Szkoda, że wpadłem na to po zamontowaniu takiego elementu w swoim M1025, czyli nie-TOW-Carrier No cóż, trzeba częściej pozaglądać do manuala Humvee...

 

Dzięki panowie za informację. Spróbuję coś pokombinować...

Kombinuj. Przydałoby się kupić chociażby ASK Eduarda - nie jest drogi. Tyle, że jest przeznaczony do modelu Tamiyi. Inna sprawa, że nie musisz przy ASK wpasowywać drzwi w wycięcia w bokach modelu - w Italeri i Academy wycięcia te są za krótkie i nie da się wcisnąć w nie oboje drzwi z modelu Tamiyi. W TYM modelu (M998 + ASK) zamontowałem ten zestaw Eduarda w modelu Academy z brezentowym dachem Italeri - karkołomne zadanie, wyszło tak na czwórkę. Przypuszczam, że drzwi ASK niestety nie wlazłyby pod dach z modelu Academy Tak więc kupowanie zestawu ASK Edka do modelu Academy to chyba zbyt duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbowałby upaść

 

Wszystko zależy od tego, czy uda mi się załatwić odpowiednie części i wystarczy mi funduszy.

 

Tak sobie niedawno myślałem, co to za ustrojstwo. Wydaje mi się, że jest to zabezpieczenie sztywnego fragmentu anteny przed spadającymi tubami po wystrzelonych pociskach TOW. Szkoda, że wpadłem na to po zamontowaniu takiego elementu w swoim M1025, czyli nie-TOW-Carrier Evil or Very Mad No cóż, trzeba częściej pozaglądać do manuala Humvee...

Swoją drogą to wątpię w to, żeby naszym żołnierzom się to przydało. Coś chyba za rzadko używają Spike`a, czy się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.