Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam jeszcze jedną prośbę do znawców tematu. Z racji faktu, że jestem obecnie na etapie nauki o zestawach radiowych, stosowanych w Humvee, czy możecie mnie oświecić: jak dokładnie nazywają się nadajniki, które dołącza do swoich zestawów Academy, oraz ten, który jest w zestawie Eduard do Academy (Eduard Interior) w skali 1/35?

Nr zestawu Eduard: 35597.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tysiuniek - tych "radiów" to jest tyle, że sam się gubię, dlatego poniżej często trafia się słowo "chyba".

 

W modelach Tamiyi i Academy jest chyba AN/VRC-64:

anvrc64.jpg

 

Radio z modeli M151 MUTT to chyba AN/VRC-46:

anvrc46.jpg

oraz chyba AN/VRC-47:

anvrc47.gif

 

Z zestawu Eduarda 35579 (nie 35597!) można zbudować chyba AN/VRC-47.

 

Polecam do przeszukania i przeglądnięcia strony:

- www.olive-drab.com

- www.globalsecurity.org

- www.tpub.com

- www.google.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno KPV w wersji znanej i u nas jako ZPU-2 lub PKM-2

http://newshopper.sulekha.com/photos/slideshow/960776.htm

mideast-yemen-2009-9-6-13-11-48.jpg

 

BaldPuma - w tym wątku na Armoramie znalazłem takie zdjęcie:

truck-afghanastan.jpg

czyli też Jemeńczyk, podobne kamo, inne działo. Ktoś tam wspomniał, że ma zdjęcie Humvee w takim kamo (czyli pewnie to, co my) z działem ZPU-1. Dlatego pogrzebałem sobie trochę (w sieci ) i to działko na Humvee to ZPU-1 kal. 14,5 mm (ZPU-2 to działko podwójnie sprzężone). Nie żebym Ci coś tam udowadniał, bo w zasadzie miałeś rację, ale chciałem wyjaśnić to dla własnej satysfakcji (pod kątem przyszłego modelu oczywiście ).

W 1:35 znalazłem takie coś (Russsian Project - 5003 - 14,5mm Russian AA Gun ZPU-1):

RusssianProject-5003-145mmRussianAA.jpg

gó..zik widać na tym pudełku, ale to ZPU-1 to chyba rzeczywiście ZPU-1

W 1:72 chyba nie ma

 

Pozostaje kwestia łoża i zamocowania do Humvee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wybitnie zgodny i zmęczony - dlatego zgadzam się z przedmówcą

 

przyjałem że ma 2 lufy - ale może jest 1 - ale dalej pozostaje "nosiciel" - taki dziurkowany to jest tylko na fotce z wietnamskiego albo koreańskiego kutra - a tam "są" 2 lufy -

 

ps

g. prawda - tylko 1 lufa a drugie to amortyzator (zapewnie) - uwaga - pozostało tylko 1 zdjęcie z 3 > lepiej sobie go zapisz

 

ps2

g=guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie powiem

ale Jeden Taki ze mnie sie nabijał jak mówiłem że URO i EAGLA sobie zrobię

 

To mój faworyt z rodziny URO

http://kr.blog.yahoo.com/shinecommerce/24931.html?p=1&pm=l&tc=323&tt=1261049526

th_img_29_24931_3.jpg

 

a to hiszpański gotowiec

http://forumdefesa.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=5523&start=30

th_Uro45_resize.jpg

 

a to kolejny członek rodziny Humvee ( z prawego łoża ale MOWAG mamusią - GM traktuję jako ojca) MOWAG EAGLE I Duńskigo kontygentu w Iraku 2004r

http://haeren.smugmug.com/Irak/Pressefotos-juni-Irak-2004/4029627_Qz6Ca#234561448_ADAin-L-LB

th_234561448_ADAin-L.jpg

/którego mam w planach /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Jeden Taki ze mnie sie nabijał jak mówiłem że URO i EAGLA sobie zrobię

Nie pamiętam, żebym się nabijał, nie dam sobie wcisnąć takiego ciężkiego zarzutu Jedyne, co sobie przypominam, to fakt, że patrzyłem na pojazdy na podwoziu Humvee z niewielkim zainteresowaniem. Ostatnio zainteresowanie wzrasta Szczególnie po obejrzeniu tego Twojego zdjęcia URO.

 

Do kompletu dołożę Otokar Cobra:

th_otokar1.jpg

i Alvis Shadow:

th_alvisshadow2.jpg

 

(wczoraj chyba podesłałeś mi takie fajne zdjęcie Shadowa, a ja... gdzieś je zasiałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę

http://www.forte.jor.br

th_humvee.jpg

 

Ten turecki (wczesna wersja) Otokar COBRA może być ale Słoweńskie są znacznie bardziej wyrafinowane [fotki Militaryphotos.net - Slovenian army] Hi-res - patrz linki

 

http://www.shrani.si/?3c/mX/1GavfYeG/dscn0112w.jpg

th_dscn0112w.jpg

 

http://www.shrani.si/?1N/11B/1b4hfdye/dscn0118w.jpg

th_dscn0118w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanie: posiadam jeszcze jeden model Humvve, konkretnie M988 Cargo, który kompletnie mi sie nie udał...Moim zwyczajem, chciałbym go przerobić na inny, lepszy model, ale...nie mam pomysłu. Możw podrzucicie mi kilka pomysłw lub fotek? Państwa, malowania, itp. Szczególnie interesuje mnie malowanie irackie.

IEDwarsztat001-4.jpg

 

Będę bardzo zobowiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladnij TEMAT poniżej = HUMVEE around the World (jest już tam prawie cały swiat) - zobacz jakie wersje (z M998 raczej nie będziesz robił M1165) Cię interesują, jak Ci się cos spododa (Państwo / nr fotki) to jeśli jest coś więcej to wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysuniek - ten grecki M998 wcale nie jest zły. Zostaw go, a nowy model zrób z nowego zestawu, tym bardziej, że już raz przerabiałeś tego Humvee. Kup sobie M998 z Academy i dla niego szukaj malowania, a ciekawych jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem...ma fatalne wnętrze. Może tylko założę mu dach i drzwi, a pakę czymś wypełnię. Na razie działa na mnie toksycznie, wstawiłem łobuza do lodówki, niech cierpi, póki nie przyjdzie mi coś do głowy. To taki pechowy model, dwa razy przerabiany i dalej nie możemy sie zżyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten screen który zapodał Tysiuniek to ZU-23-2 na podstawie lub pace ciężarówki. Nic szczególnego, zdjęcia takiego można znaleźć w wielu miejscach, wiele armii używa takich kombinacji, w tym Polska w Afganistanie a do niedawna Iraku i Czadzie (Hibneryt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję rysunku lub fotki uchwytu na koło zapasowe, w Humvee, oczywiście. Jeżeli ktos posiada, proszę o pomoc.

Rozumiem, że szukasz do Oreva. Uchwyt na koło i cały tylny zderzak jest niemal identyczny, jak w polskich Humvee (bez uchwytu na kanistry, Orev ma z kolei boczne szekle).

Orev:

th_70.jpg

zdjęcie Michaela Massa z www.idf-in-scale.com/forum

 

A tu polski M1026:

th_ty_30.jpg

 

I sam zderzak w polskim:

th_ty_28.jpg

 

Więcej zdjęć polskiego Humvee wysłałem Ci kiedyś na maila, zerknij do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.