Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co ciekawego da się wyczarować z zestawu M-998 cargo / troop carrier Academy, bez kupowania konwersji i blach a jedynie wykorzystując swoją radosną twórczość

Wczoraj wpadł mi w ręce ten zestaw i na dobrą sprawę już go psuję ale ogólnej koncepcji jeszcze nie mam

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie że się da...Sam robiłem taki stelaż do Humvee z GK, chociaż niewiele go widać, to jednak cieszy. A wracając do konwersji przynajmniej dla mnie jest to cena jednak zaporowa,doliczając jeszcze koszty samego modelu z Tamki, nie wspominając już o blaszkach czy innych elementach wyposażenia. Szkoda, a tak chciałem kiedys zrobić M1151, czy M1114.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... bez kupowania konwersji i blach a jedynie wykorzystując swoją radosną twórczość

 

Polecam też stronę EDUARDA - wejść na blaszki - zapisać instrukcje do blach i wiele z tych części można wykonać po prostu z papieru lub w innych tematach wspominanych puszek od piwa (blaszka) czyli np mocowania kabłąków, stolik pod radiostacje - itp/itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhh na początek może coś prostego, nie znam też na tyle konstrukcji by ciąć model na czynniki pierwsze i składać praktycznie od zera więc niech to będzie M998 w wersji z ławeczkami, ze zdjętą plandeką opcjonalnie z pełnymi drzwiami (jeśli się nie da to bez) i KM'em, jeśli w takiej konfiguracji występuje dodatkowe opancerzenie paki to chętnie bym się na nie skusił

To chyba na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał skleić jeszcze kolejnego Humvee, to jest taki model Academy:

Academy-13405.jpg

Z tego zestawu możesz zrobić dopancerzonego Gun Trucka z Iraku - są tam i pancerne płyty, i stojak na km. Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz jednak wersję zwykłą, czyli taką:

Academy-1362-M-998CargoTroopCarrier.jpg

Zgadza się?

Z tego zwykłego zestawu możesz zrobić np. coś takiego:

th_p33.jpg

dorabiając z drutu pałąki pod plandekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się posiadam zwykłą wersję, więc żeby nie robić z modelu choinki choinki wielkanocnej zlepię go z ławeczkami bez dachu, jedynie ze stelażem co z drzwiami będzie okaże się w praniu

Tak więc jak tylko dojdę do momentu gdzie będzie co pokazać otwieram warsztat

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się posiadam zwykłą wersję, więc żeby nie robić z modelu choinki choinki wielkanocnej zlepię go z ławeczkami bez dachu, jedynie ze stelażem co z drzwiami będzie okaże się w praniu

Gdyby Hummery wciągnęły Cię na dłużej, możesz kiedyś kupić tego Gun Trucka (kosztuje 50-60 zł - niestety więcej niż zwykły M998, ale też nie jest to jakaś zabijająca cena, a dodatkowa ramka jest bardzo dobrej jakości i są tam ciekawe elementy).

Tak więc jak tylko dojdę do momentu gdzie będzie co pokazać otwieram warsztat

Dzięki za pomoc

W takim razie wpisuję Cię na listę jako kolejnego uczestnika projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie coś wciągnie to cena nie gra roli, przykładowo rok temu kupiłem Tygrysa z Italerki, dokupiłem wszystkie blachy Aber'a jakie do niego były, metalowa lufa, gąski ogniwkowe, pociski toczone, masa pracy własnej i dalej się z nim bawię ale funduszy na niego nie żałuję, więc jak się wciągnę to na całego

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał tak

Powiedziała osoba utrzymująca Legenda na rynku....

Czoooowieku... Toć ja raptem jedną konwersję Legenda kupiłem (Hamer Memugan IDF). Poza tym jeszcze tylko wnętrze i okazyjnie wieżę GPK Myślisz, że ktoś by się utrzymał z takimi klientami? A o innych konwersjach to na razie mogę sobie pomarzyć...

 

PS. No dobra, mam jeszcze konwersję na ambulans IDF. Kupiona za całe 25 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz Zderzak cię naciągnie

Nie naciągnie, miały być za friko

 

A teraz główny temat. Mam model Italeri, M998 Command Vehicle. Co polskiego polecacie z niego zrobić Myślałem o jakimś krajowym zielonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model Italeri, M998 Command Vehicle. Co polskiego polecacie z niego zrobić Myślałem o jakimś krajowym zielonym

Ale o jakim krajowym zielonym? Cargo? Możesz ewentualnie wykorzystać go jako bazę do wersji z kontenerem, albo do ambulansu.

 

Ewentualnie coś takiego:

polski411.jpg

polski173.jpg

 

Wszystkie polskie M998 mają albo ASK, albo HArD. Ten drugi jest chyba prostszy do zrobienia, zresztą masz już doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś zielonym, czyli używanym w Polsce Właśnie rozważałem sanitarkę i kontener. Miałby być to jednak tani i lekki model, żeby nie wyrzucać nie pasującego na półce Commanda. Bo raczej na M1097 Cargo to raczej się on nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tego tematu Zderzaka - jest tam trochę zdjęć pancerza HArD. To miły gość i może nawet Ci podeśle to, co udało mu się zgromadzić do budowy tego modelu Pancerz ASK to wiesz jak wygląda, bo masz już warsztat z takim modelem. Podstawowa różnica to drzwi - na pierwszy rzut oka widać czym się rożnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam w najbliższym czasie ( jak tylko uporam się z dwoma projektami) zrobić HMMWV w wersji pic up.

 

Jest to model który będzie robiony po raz drugi.

 

hmmwvtransport.jpg

 

Zostaną mu zmienione drzwi na normalne a nie materiałowe, dodam jakieś płyty na bok jako osłona, może karabin, plecaki na boki. Będzie on w kamo jak na zdjęciu i znajdzie się na dioramie z tym HMMW którego zamieściłem w galerii

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

W planach jest też:

 

*Academy 1350 M-1025 Hummer ( sam model już mam), którego mam w planach zwaloryzować zestawami:

 

legendlf1203.jpg

 

* HMMWV Comando - będzie robiony drugi raz z przeznaczaniem pod Rangarsów, goły model bez dodatków, mocno ubabrany.

 

* HMMWV - będzie robiony drugi raz Może jakieś dodatki na zewnątrz ale mało

hmmwvtown.jpg

 

Teraz musze ukończyć dwie dioramy i żołnierzy a potem biorę się za HMMWV pic up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit M-ce - plany ciekawe, witaj w projekcie HUMVEE

 

jeżeli chcesz robić takie zmiany w M998 Cargo, jak piszesz (osłony, karabin), to może lepiej kupić model M998 IED Gun Truck Academy? Zobacz na poprzedniej stronie tego tematu, w drugim wpisie pisałem o tym samym koledze lexxer_monster_machine.

 

uważaj z łączeniem konwersji Legenda i modelu Academy Konwersja jest dedykowana do modelu Tamiyi. Humvee Tamiyi i Academy różnią się dość znacznie, jeśli chodzi o wymiary i proporcje. Może się okazać, że elementy konwersji sporo nie będą pasować Kiedyś próbowałem połączyć dolną część nadwozia Academy i drzwi Tamiyi - odpuściłem właśnie z powodu tych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cargo troop to czytałem. Tamten model gun trucka co proponowałeś był by idealny ale mam tu pic upa już gotowego który czeka na poprawienie więc go wykorzystam. Albo przerobie albo zrobię jako zwykły cargo troop.

 

Co do firmy legend to dobrze wiedzieć !! - kasa nie pódzie na marne. Może zrobie coś własnymi siłami skoro te konwersje nie pasują do academy ( hummer academy kupiłem w promocji ).. no ale to plany na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.