Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Faktycznie może trochę niefortunnie napisałem. Żadnych żaluzji nie mam, ani do samych modeli w 72, ani tym bardziej do Twojego wykonania Wojny międzyskalowej nie mam zamiaru wywoływać. Chodziło mi tylko o to, że wolę taką sytuację, jaka jest w 1:35 (mało modeli wtryskowych - dużo porządnych konwersji) od tej, jaka jest w 1:72 (więcej, ale też mało modeli wtryskowych - praktycznie brak konwersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są te konwersje Humvee Szkoda tylko, że takie drogie, założę się, że ta będzie kosztowała najwięcej z pozostałych, nie zdziwi mnie jak przekroczy próg 300zł. Mimo wszystko chyba zacznę zbierać i może na zimę coś takiego sobie zakupię(a na gwiazdkę model Tamki..., mam plany... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestawik, prawda?

con_CBBbqv-1.jpg

con_IZ7hkm.jpg

con_TsWgyz.jpg

Wszystkie z tych pojazdów można zrobić w polskich barwach. Do wszystkich trzeba dokupić model Tamiyi i biorąc to pod uwagę, zbudowanie tego, co powyżej, będzie kosztowało około 1100 zł (lekko licząc). A chcąc dodać np. antenę Chameleon, urządzenie Rhino czy zderzak FPB Ibis Tek koszty imprezy rosną o ok. 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Do wszystkich trzeba dokupić model Tamiyi i biorąc to pod uwagę, zbudowanie tego, co powyżej, będzie kosztowało około 1100 zł (lekko licząc). A chcąc dodać np. antenę Chameleon, urządzenie Rhino czy zderzak FPB Ibis Tek koszty imprezy rosną o ok. 150 zł.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Do wszystkich trzeba dokupić model Tamiyi i biorąc to pod uwagę, zbudowanie tego, co powyżej, będzie kosztowało około 1100 zł (lekko licząc). A chcąc dodać np. antenę Chameleon, urządzenie Rhino czy zderzak FPB Ibis Tek koszty imprezy rosną o ok. 150 zł.

 

 

 

 

 

No niestety - katastrofa, prawda? A z tego co wiem, Legend szykuje jakieś konwersje na Dumvee, być może zwykły M1025 based GMV-S (czyli taki jak w moim warsztacie) oraz M1151 based GMV-M, czyli coś w tym rodzaju:

01-11.jpg

11-3.jpg

To na razie plotki, ale Legend ostatnio ostro eksploatuje temat "Humvee". I tylko żal, że jeśli chodzi o modele wtryskowe w 1:35 taka nędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano piękny zestaw Kubisz już myślałem ze kupiłes to wszystko. A masz może jakieś foty polskich M1114, bo szczerze mnie zaciekawiłeś, że i taką wersją Polacy jeździli.

 

Pzdr

Niestety jeszcze nie mam nic z tego

 

A wiesz, że chyba się pospieszyłem z tym używaniem zwykłego M1114 przez Polaków? Poszukam w swoich fotkach, ale raczej będzie małe sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co chcesz za te kalki do irackiego?

Pogadamy na GG, te flagi i tak nie mają dla mnie większego znaczenia.

Znalazłem tylko to, ale wydaje mi się, że chyba M1114 były używane, ale widocznie się mylę

polski79.jpg

Nie wiem, na jakiej zasadzie Kuba zweryfikował to jako polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak, Polak92 - to zdjęcie to na pewno Humvee USA i wynik bałaganu - przy ponad 12000 plików w ponad 400 folderach to niestety nieuniknione czasem Przeglądnąłem swoje zdjęcia i wynika, że jednak pospieszyłem się z entuzjazmem przy tych konwersjach Legenda - Polacy nie używali zwykłego M1114, tylko z Frag 5 (choć tę opinię opieram tylko i wyłącznie na posiadanych zdjęciach). Zagadką jest dla mnie natomiast to zdjęcie:

polski137.jpg

To jest M1114 z pancerzem używanym przez USMC, jako odpowiednik pancerza MAK właśnie dla M1114. To zdjęcie też mam w katalogu "Polska", nie bardzo mi tam pasuje (tym bardziej z anteną Chameleon), ale co on ma na antenie? Biało-czerwony proporczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie po mundurach widać, że USA broń też ichniejsza, a proporczyk..z tej perspektywy wyglada jak biało-czerwony, a jak jest naprawde to się chyba trzeba tego pana co wystaje z wieżyczki zapytać... :P

 

Pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie polski proporczyk tylko kawaleryjski - bardzo popularny w wojnie w wietnamie - tez jest biały i czerwony

- tylko czy to miłośnik kawalerii? czy też marines oprócz jednostek pływających, latających i chodzących jeszcze morską konnice mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz jakbyś ładnie poprosił to bym ci dorzucił do paczki te kalki, teraz Zderzak cię naciągnie :P

A bo to ja wiedziałem, że je masz Ba, nawet nie wiedziałem, że je będę potrzebował. Ale jak będę czegoś szukał, to najpierw uderzę do Ciebie

 

Widziałem te nowe konwersje Legenda przeznaczone dla Humvee's. Piękne, tylko że prawie 280 zł...Szaleństwo.

Na Armoramie goście komentujący wydane i zapowiadane konwersje do Humvee napisali dwa ciekawe posty.

Najpierw jeden:

"Legend is going to get me divorced!"

Potem w odpowiedzi drugi:

"Legend is preventing me from getting married!"

Coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.