Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakim kolorem cieniujecie kolor biały, tak aby najlepiej odpowiadał rzeczywistości?

Miałem ten sam problem... i nadal mam. trudno znaleźć coś odpowiedniego. Szary na pewno odpada. próbuj z bardzo jasnym beżem, a wręcz białym z odrobiną beżu. Ewentualnie coś z technik preshadeingu. Osobiście z cieniowania bieli na swoich modelach nie jestem zadowolony.

Przyszło mi jeszcze do głowy, aby pomalować białym który nie jest biały, tzn. jakimś kolorem "białej kości", wtedy cieniując zwykłą bielą może się uda uzyskać odpowiedni efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dosyć przykry wypadek. Podczas naprawy barierki na balkonie, nie zachowałem zasad bezpieczeństwa (żona która trzymała mnie za pasek, oddaliła się chwilowo, twierdząć że ryzyko jest wkalkulowane w życie, ale trzeba być dobrej myśli). Niestety, wypadłem z przerażającym i mrożącym krew w żyłach wrzaskiem, a za mną dwie doniczki, oraz sznurki do prania, za które sie trzymałem.Zabrałem też ze sobą, zupełnie niechcący jakiś piękny kwiat pani sąsiadki, oraz...psa, który wylegiwał się na balkonie,Ratując się, złapałem za smycz, więc siłą rzeczy, piesek też udał się w tą samą stronę, co ja - czyli w dół, ku swemu zaskoczeniu, Raczej tego nie planował. Wylądowałem bez specjalnych wstrząsów, również z okrzykiem, a właściwie okropnym przekleństwem. Dalej niewiele pamiętam, bardzo bolała mnie głowa ( i tylna część ciała), nie pamiętam jak znalazłem sie z powrotem na górze. Zona mówiła że coś tam pisałem na komputerze, chcociaz ja tego nie pamietam. Niedawno uruchomiłem pocztę, a tam jest e-mail następującej treści: zamówienie przyjęto. Proszę czekac na e-mail potwierdzający. O co chodzi? Okazało się , że zamówiłem w Jadarze konwersję do Humvee M1115, oraz sam model Humvee z Tamki!!! Szok! Teraz jeszcze bardziej boli mnie głowa, ale z innego powodu. A jak się moja małżonka dowie, to znowu będzie mnie bolało, ale juz gdzie indziej i jeszcze bardziej. Przezornie zacząłem chodzić z jaśkiem za paskiem, ale włożonym od tej mniej szlachetnej strony. No i od jutra ruszam na poszukiwanie butelek, oraz innych zbywalnych surowców. Wszystkie śmietniki na moim osiedlu należą do mnie.Po co ja naprawiałem tą barierę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nic mu się nie stało...Ugryzł mnie, a następnie wrócił w otwarte ramiona właścicielki. Teraz będę starał sie z nim nie spotkać na klatce schodowej. Znając go, będę musiał przemieszczać się o okolicy mojego bloku biegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się jak nie wiem W pierwszej chwili myślałem, że na serio

 

A co do modelu, to oczywiście chodziło Ci o M1151 a nie o M1115(bo może np. miało być M1114). Czyli co, Żandarmeria Wojskowa Jak co, to zapisałem trochę fotek na dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodził się dzisiaj w mojej głowie dziwny pomysł. Chcę połączyć M998 z M1025 + ASK; Hard-Top, ale bez bagażnika, z wyrzutniami granatów dymnych, otwartą "pół-paką", płotkami itd. itp. etc. i nie wiem jak go sensownie nazwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są otóż dwa pojazdy (Dumvee) trochę pasujące do Twojej koncepcji.

 

- M1113 HMMWV ECV based GMV-S:

th_02-14.jpg th_14-1.jpg th_16-3.jpg

 

- M1151 UAH based GMV-M:

th_01-13.jpg th_02-15.jpg th_11-5.jpg

 

Co prawda nie mają wyrzutników granatów dymnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je miały. Nie mają także ASK, ale tutaj jeżeli chcesz zrobić taką konfigurację, jak napisałeś, to raczej będzie to już sci-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie o nasze Humcie. Ktoś mi pomoże zidentyfikować autka z "X" na drzwiach?

Tzn. jakie wersje mają takie drzwi i może jakieś numery tablic by się znalazły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.