Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd piękny i polski. Tylko cena konwersji kosmiczna, a do tego jeszcze sam model za ok. 100 zł. Plus jakieś blaszki...Ojoj, ojoj...Obecnie zbieram kasę na konwersję do Memugana, ale to połowa tamtej. Masakra.

Będę miał model na zdjęciu, też będzie w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy w wojskowych rejestracjach też jest jakaś regionalizacja

Nie, jest jedynie podział "rodzajowy" pojazdów:

 

UA – samochody osobowe, osobowo-terenowe oraz specjalne na podwoziu osobowym (osobowo-terenowym)

UB – transportery opancerzone

UC – samochody osobowo-ciężarowe (dostawcze)

UD – autobusy

UE – samochody ciężarowe i ciężarowo-terenowe o przeznaczeniu transportowym

UG – pojazdy specjalne na podwoziu ciężarowym (ciężarowo-terenowym)

UI – przyczepy transportowe

UJ – przyczepy specjalne

UK – motocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego jak się przetoczy kolumna tych bestii...
Zazdroszczę widoków... U mnie to idzie jedynie zobaczyc kolumnę Starów ew. Krazów lub Ziłów

 

EDIT:

Co do Humvee ŻW, to w niektórych gazetach mozna zobaczyc ich zdjęcia z konduktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić Przyszła właśnie paczuszka z kartonami racji żywnościowych różnych krajów itd. oraz tablicami i znakami z Iraku, oczywiście w 1:72 Ale bardzo przyjemny zestawik - 7 arkuszy A5, a na każdym po 3 rodzaje kartonów z żywnością i innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dostaliśmy je bardzo niedawno

Wątpię żeby USA wyzbywały się tych humvee skoro je wciąz kupują. Bardziej obstawiałbym zakup w ramach FMF jak wszystkich poprzednich które są w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pocztylion przyniósł:

Squadron-2043-HMMWVInAction.jpg

Squadron/Signal - 2043 - HMMWV in Action

 

56 stron kolorowych zdjęć bardzo dobrej jakości, kilka fotek czarno-białych. Większość znanych z sieci, ale ja lubię dotyk papieru i zapach farby drukarskiej Jest kilka zdjęć, których wcześniej nie widziałem, m.in. rewelacyjne wersji SECM (znowu wróciła ochota na taki model). Książka skupia się na OIF, choć są fotografie z różnych okresów (nawet z lat '80). Trochę rozczarowały mnie podpisy (są błędy w opisach wersji). Brakuje mi też zdjęć pojazdów sił specjalnych i M1151. Brakuje też czegoś, co lubię i co było w pierwszej części monografii - barwnych sylwetek. Tu są tylko dwie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno w mojej głowie powstał pomysł stworzenia dioramki z black hawkiem oraz HUMVEE z Iraku z 2003. Zastanawiałem się na dwoma zestawami academy:

mar[5141]_ac1350.jpg

mar[5263]_ac13405.jpg

Chciałbym żebyście mi doradzili który z tych modeli jest lepszy ewentualnie doradzili jakieś zestawy do waloryzacji tak żeby całość wynosiła ok. 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz model z zestawem waloryzacyjnym to już lepiej model Tamiyi za ok. 100zł i blaszkę edka za okoł60. Cena wyjdzie podobna a jakość i radość klejenia o wiele lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w mojej głowie powstał pomysł stworzenia dioramki z black hawkiem oraz HUMVEE z Iraku z 2003.

Drogi Rafale - to bardzo dobry pomysł

 

Polecam ten drugi model. Jest droższy od pierwszego, ale masz tam od razu wersję z OIF (pomijając kilka elementów, o których niżej). Z tego drugiego też można zrobić Humvee z początku OIF - kolega Peter ma właśnie takie plany, więc jeżeli będę coś pisał do niego, będę również pisał to do Ciebie.

 

Teraz te "newralgiczne" elementy:

- pierwszy Humvee nie ma lusterek nowego typu, a te były na zdecydowanej większości Humvee w 2003 roku (choć oczywiście zdarzały się te stare);

- oba modele mają fotele starego typu: sytuacja jak z lusterkami;

- koła: też przeważał nowy typ opon (w obu modelach jest stary), ale tu już znacznie częściej zdarzały się Humvee na starych oponach (mam np. zdjęcie wersji z drugiego modelu na starych oponach);

- radio: w obu modelach stary typ, powinno być radio SINCGARS.

 

Problem kół, foteli i radia możesz rozwiązać - zastukaj na gg. Z obu modeli spokojnie w granicach 100 zł zbudujesz całkiem przyjemny model (oczywiście bez blach). Jeżeli zdecydujesz się na któryś z tych dwóch modeli - służę zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz model z zestawem waloryzacyjnym to już lepiej model Tamiyi za ok. 100zł i blaszkę edka za okoł60. Cena wyjdzie podobna a jakość i radość klejenia o wiele lepsza.

Maciek - tutaj cena jest sporo wyższa (owszem, jakość też). I nie zapominaj, że w modelu Tamiyi też jest ten sam problem z kołami, fotelami i radiem - stary typ. Rafał pisał o kwocie do 100 zł, więc tutaj chyba najlepsza opcja to M998 IED i jakieś żywiczne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.