Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To i ja dołączam się do projektu (w końcu). Na 100 % będzie to Humvee w 1/72, ale jaką wersję, to jeszcze zobaczę. Oczywiście mogę liczyć na pomoc kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać!:piwo:

 

-Pomożecie?

-Pomożemy!

 

Możemy też pomóc wybrać budowaną wersję: co Cię interesuje? Nowsze? Starsze? Jaki region? Za raz coś się znajdzie.

 

Edit:

 

na początek przejrzyj te dwa tematy: 1, 2. Może znajdziesz coś co Cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie towarzyszu!

 

Miło że wzmocnisz szeregi "karaluchowców", bo w porównaniu z całą orkiestrą 35-kowców jesteśmy małym zespołem kameralnym

 

 

Oczywiście mogę liczyć na pomoc kolegów?

Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty Żartuję, oczywiście że takową pomoc otrzymasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku myślałem o sklejeniu M1114, wersja prosto z pudełka, tyle że z dodatkami (blachy edka, żywiczne koła miga i parę dodatków). Jednak podczas pasowania blach do M2HB coś nie grało między uchwytem na magazynek, a konstrukcją ramy podtrzymującej karabin. Tak więc zrezygnowałem z tego pomysłu. W tej chwili rozważam zbudowanie M1026 z ASK lub M998. Nie chce też od razu przesadzać ze scratchem, bowiem jestem głównie modelarzem-magazynierem, który więcej kupuje niż skleja (przez cały ostatni rok skleiłem tylko parę pojazdów w 1/700 i 3 dinozaury w 1/35). Bardziej interesują mnie pojazdy z początku drugiej wojny w Iraku. Chociaż polskim Hummerem bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesują mnie pojazdy z początku drugiej wojny w Iraku

No i to się nazywa porządny modelarz

 

viewtopic.php?t=17905 tutaj masz spoooro róznego rodzaju wersji do wyboru. Jeżeli chcesz robić wersję pudełkową to większość modeli Dragona obejmuje tematykę Iraku i Afganistanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam się do projektu (w końcu).

Racja, w końcu

Witaj

 

Bardziej interesują mnie pojazdy z początku drugiej wojny w Iraku.

Wybór tu masz taki, że hej. Daj znać, co wybrałeś, żebym mógł wpisać Cię na listę uczestników. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach FMF zamówiono 18 sztuk dla ŻW Smile

Byłeś pierwszy. Na NFOW przeczytałeś?

Wracając do tematu Humvee ŻW, to wczoraj po rozmowie ze źródłem z ŻW dowiedziałem się że są 4 szt. w OS ŻW w Gliwicach i 4 szt. w Mińsku Mazowieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam cichą nadzieję, że podzielisz się łupem z polowania Wersja M1151 USA jest obstrykana aż za bardzo, ale mnie najbardziej interesowałyby ewentualne zmiany w wersji polskiej (wnętrze, radio, dodatkowe światła, tylny zderzak itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły żywice, trochę poprawek trzeba będzie zrobić, jak na 20 złociszy to jestem bardzo zadowolony

 

6de5427e77dda196m.jpg f37a7e53f51e5effm.jpg fb3969123ebd0ee8m.jpg 063ed9d6d1052e6am.jpg

 

Sam silnik powinien pasować do modelu Academy, ale chłodnica już nie bardzo (miejsca na uszy do transportu powietrznego nie pokrywają się z otworami w masce ), wentylator jest a raczej jego polówka będzie do dorobienia samemu

Koła SS fajne, na pewno lepsze od tych z Italerki, bieżnik wyraźny i głęboki, detale dość dobrze odwzorowane

 

Zastanawia się teraz czy montować go do mojego M998 czy zostawić do innego

 

Podsumowując, zakup uważam za udany

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz klapę otwartą, to nie będzie widać, że ucha nie pasują do otworów w niej. Nie zapomnij przy otwartej masce o wycięciu fragmentu tam gdzie jest filtr powietrza. Oczywiście czeka Cię też sporo doróbek przy wewnętrznej stronie maski. Ale warto mieć na półce choć jednego Humvee z pokazanym silnikiem. Zakładaj go w tym modelu, który robisz, a jakże

 

Koła SS mają - jak już pisałem wcześniej - bardzo ograniczoną możliwość zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że nie ma się czym podniecać, ale z kronikarskiego obowiązku - tak wygląda pudełko "nowego" modelu Italeri:

Italeri-6484-M1097A2CargoCarrier.jpg

Mimo, że to model praktycznie do d..., to mimo wszystko doczekacie się kiedyś mojej własnej oceny. Na 99% kiedyś go nabędę Wracając do pudełka, to ta osłona i koła mnie rozwalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.