Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się koniec projektu grupowego "HUMVEE", dlatego przypominam o dość ważnej rzeczy. Trochę czytania, ale tych, których sprawa dotyczy, proszę o poświęcenie kilku minut na przeczytanie.

 

 

KONKURS

 

Regulamin: (roboczy)

 

I. UCZESTNICY KONKURSU:

1. W konkursie mogą wziąć udział Koledzy, którzy w dniach 01.08.2009-31.07.2010, tj. w czasie pierwotnie ustalonego czasu trwania projektu grupowego "HUMVEE", założyli (niekoniecznie już zakończony) wątek warsztatowy w projekcie.

2. Koledzy spełniający powyższy warunek:

- abik81, adamkijak, BaldPuma, bodek66, drinkman, Grzes, kamil83, kubisz, lampard, lexxer_monster_machine, Marek44, Moses, mPL., Peter, Peter 1410, Pit M-ce, Polak92, Qdłaty, Sagi, Skinn3r, Tomek Mroczkowski, Tysiuniek, Zderzak.

 

II. CZAS TRWANIA KONKURSU:

1. Konkurs rozpocznie się... w dniu rozpoczęcia To jest jeszcze do ustalenia.

2. Głosowanie potrwa 2 tygodnie od dnia rozpoczęcia.

 

III. MODELE UCZESTNICZĄCE W KONKURSIE:

1. Każdy z ww. uczestników projektu może do konkursu wystawić tylko jeden model zbudowany przez siebie.

2. Model ten musi być zbudowany w ramach projektu grupowego "HUMVEE", tzn. w dziale projektu musi znaleźć się zarówno jego warsztat, jak i galeria.

3. Ocenie podlega sam model Humvee, a więc nie może być elementem większej dioramy. Akceptowane są niewielkie podstawki.

4. Konkurs zostanie przeprowadzony łącznie dla obu skal (1:72 i 1:35), w jakich modele pojawiły się podczas trwania projektu.

 

IV. ZASADY GŁOSOWANIA:

1. W konkursie głosować będzie mógł każdy użytkownik zarejestrowany na Modelworku.

2. Głosować mogą również oczywiście uczestnicy konkursu.

 

 

V. NAGRODY:

W trakcie ustalania. Raczej na pewno zostaną przydzielone za I. i II. miejsce, może uda się nagrodzić całe podium. Jedna z nagród będzie składkowa, ale dobrowolna. Zgłoszenie się z chęcią wzięcia udziału w konkursie nie oznacza konieczności wpłacenia składki. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych przygoda z projektem "HUMVEE" była incydentem i nie są z nim "emocjonalnie związani". Składka to ok. 10 zł - zależnie od ilości osób. Bardzo proszę o zgłaszanie się przez PW chętnych do zrzutki.

 

 

 

Projekt grupowy kończy się za ok. 2 tygodnie, na początku stycznia chciałbym ten konkurs rozpocząć. Dlatego przy okazji prośba. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie proszę o podesłanie mi na PW informacji, z jakim modelem chcą wystartować (dotyczy autorów więcej niż jednego gotowego modelu). Autorów tylko jednego modelu wpisuję na listę uczestników z automatu. Chyba, że nie życzą sobie udziału w konkursie - wtedy również na PW proszę o taką informację.

 

 

Na koniec jeszcze jedno. Sam chciałbym wziąć udział w konkursie. Mam trochę mieszane odczucia, bo jestem też jego organizatorem. Wszystkich chciałbym zapewnić o swojej bezstronności i nie działaniu na własną korzyść. Nie bardzo wiem nawet, jak mógłbym to zrobić... Jeżeli ktoś zgłosi się do konkursu z Humvee wybranym spośród kilku swoich modeli, od razu będę zamieszczał o tym informację w tym temacie - każdy będzie miał "równe szanse" wiedząc z jakim modelem wystartuje konkurent. Chociaż to nienajlepsze słowo - to ma być przede wszystkim zabawa i mam nadzieję godne zwieńczenie półtorarocznego wspólnego dłubania przy modelach Humvee

 

Jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia lub sugestie - piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasu jeszcze sporo, ale będę przypominał o zgłoszeniach do konkursu. Na razie są cztery osoby:

 

peter: M998 HMMWV Gun Truck, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Pit M-ce: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Tomek Mroczkowski: M1025 HMMWV Armament Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

kubisz: M1025 HMMWV Armament Carrier based GMV-S Dumvee, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe dodatki od Blast Models:

 

BL35160K US MC WARLOCK IED JAMMER FRO M1114 AND M1151:

bl35160k.jpg

 

 

BL35161K US FS3 FIRE SUPPORT SENSOR FOR M1114 AND STRYKER:

bl35161k.jpg

 

 

BL35162K US HUMVEE SAGGED AGGRESSIVE PATTERN - 4 DIFFERENT WHEELS:

bl35162k.jpg

 

 

Więcej:

http://www.phpshopxml.com/blamod.shop/CID/56382fc9c5d9cccba92e421f533e46af/function/catalogPageDisplay/shopLanguage/ENG/shopCurrency/EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LARS3

LRAS3

 

 

w końcu będzie dostępny ten nowy stelaż pod broń na obrotnicy

On już wcześniej był dostępny w zestawie BL35050K, ale tam BM trochę zrobiło poplątanie z pomieszaniem - do obrotnicy starego typu (takiej jak w modelach Tamiyi) dali stelaż z dziurami z nowej obrotnicy LWS (takiej, jak np. w polskich Humvee). Takie coś się owszem zdarzało, ale niezmiernie rzadko.

W tym nowym zestawie - tak na to wygląda - będzie tylko ten element przyklejany do obrotnicy Bronco - standardowej M1114. Też to jakieś dziwne... Muszę kiedyś usiąść i na spokojnie przeanalizować jak to z tymi obrotnicami bywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale mi po prostu bieżnik w tych kołach się nie podoba. Jest nienaturalny, zbyt szeroki. Zdecydowanie lepsze są koła Legenda i Miga. Jakby połączyć ze sobą napisy i ugięcie Legenda oraz bieżnik MIGa, mielibyśmy ideał. No ale cóż, takie coś w modelarstwie nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba jednak nie poprawili bieżnika, dali tylko ugięcie... Ale i tak te kółka mi się podobają. Błąd w bieżniku jest niewielki, a MIG moim zdaniem jest zdecydowanie dalej od ideału. Wolałbym już te Blasty. Cały czas zdecydowanie wygrywa Legend (chciałbym zobaczyć koła Voyagera z bliska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Kuba, ale nie zgodzę się z Tobą. Tak wygląda koło w oryginale:

th_ty_16.jpg

Osobiście bardziej widzą mi się koła Legenda i Miga. Środkowy bieżnik u Legenda jest zrobiony z elementów o prostych krawędziach, u Miga są one poprawnie wyprofilowane.

 

Od lewej Blast (stary), MIG i Legend:

DSC09359.jpg

 

Błędy wiadomo są, ale ogólnie moje stanowisko jest takie, jak w poprzednim poście. Nie uważasz, że bieżnik Blasta (nowego) jest zbyt płaski i rozciągnięty w szerz?

 

P.S. Na zdjęciu bieżnik MIGa wygląda inaczej niż po pomalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnik nowych kół Blast model jest taki jak piszesz - po prostu powiela błąd Bronco.

Każdy ma swoje ulubione koła - grunt, że jest wybór. A że bieżniki są deczko inne niż w oryginale? No cóż, same modele Humvee mają na tyle błędów same w sobie, że nie warto się nad kołami rozczulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nieśmiało przypomnę - do końca projektu pozostał tydzień z malutkim kawałeczkiem - przysyłajcie proszę zgłoszenia na konkurs. Im nas więcej, tym lepiej. Warto wystartować, bo nagrody są porządne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie do konkursu zgłosili się:

 

adamkijak: M1097 HHV based PMS Avenger Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

BaldPuma: Hamer OREV, 1:72 - WARSZTAT GALERIA

 

peter: M998 HMMWV Gun Truck, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Pit M-ce: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Tomek Mroczkowski: M1025 HMMWV Armament Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

kubisz: M1025 HMMWV Armament Carrier based GMV-S Dumvee, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam nieśmiało, że dzisiaj jest ostatni dzień projektu grupowego "HUMVEE". Na razie lista "startujących" w konkursie wygląda tak:

 

adamkijak: M1097 HMMWV based PMS Avenger Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

BaldPuma: izraelski Hamer OREV, 1:72 - WARSZTAT GALERIA

 

kamil83: polski M1097A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

kubisz: M1025 HMMWV Armament Carrier based GMV-S Dumvee, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

peter: M998 HMMWV Gun Truck, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Pit M-ce: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Qdłaty: M998 HMMWV Desert Patrol, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Skinn3r: M1113 HMMWV based GMV-S Dumvee, 1:72 - WARSZTAT GALERIA

 

Tomek Mroczkowski: M1025 HMMWV Armament Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

 

Jeszcze jedno. Niektórym pisałem już o tym przez gg i PW, tutaj napiszę jeszcze raz i nieco zmienię zasady. Ustaliliśmy, że w konkursie mogą brać udział modele, którym warsztat założono do 31.07.2010, a galerię do 31.12.2010, czyli właśnie do dzisiaj. Wiem, że kilku kolegów walczy jeszcze z modelami, z którymi chcieliby wystartować w konkursie i może im zabraknąć kilka dni, a może nawet kilka godzin. Nie bawmy się zatem w Urząd Skarbowy i zróbmy tak - skoro konkurs ma rozpocząć się 5.01.2011, to niech te galerie będą założone najpóźniej do popołudnia 4.01.2011 (podeślijcie mi potem od razu zgłoszenia, żebym mógł moderatorowi wysłać kod postu z listą modeli do głosowania). Myślę, że Ci, którzy już zgłoszenie wysłali i spokojnie czekają, nie będą mieli nic przeciwko tym kilku dniom opóźnienia dla innych. Niby było półtora roku na zrobienie modelu, niby od 4 miesięcy wiadomo, że będzie konkurs, ale czasem i tyle czasu to za mało Zatem czekam na zgłoszenia do popołudnia 4.01.2011

 

 

Co do samego projektu - rozpoczęte warsztaty jak najbardziej można, a nawet trzeba kończyć. Co zrobimy z samym działem projektu - trzeba pomyśleć. Inne projekty, które umarły śmiercią naturalną, nadal tkwią w dziale "Projekty grupowe". Od początku ustalaliśmy, że tematy po zakończeniu "HUMVEE" będziemy przy pomocy moderatorów przenosić do odpowiednich działów - i pewnie tak się stanie. Ale na to trzeba czasu i chęci, dlatego pewnie jeszcze przez dłuższy czas projekt pozostanie tu, gdzie jest.

 

Pozdrawiam wszystkich sylwestrowo i noworocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj zakończyliśmy oficjalnie projekt grupowy "HUMVEE". Trochę liczb:

- 5360 postów,

- 187 tematów,

- 96 rozpoczętych lub zakończonych warsztatów,

- 60 galerii ukończonych modeli,

- 23 uczestników, którzy założyli warsztaty,

- 15 uczestników, którzy zbudowali przynajmniej jeden model,

- 1,5 roku wspólnego lepienia.

 

Dzięki wielkie wszystkim uczestnikom i odwiedzającym Póki co - zabawa kręci się dalej - najpierw konkurs, a potem systematyczne sprzątanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z "Ojców Założycieli", również wszystkim dziękuję! Zwłaszcza Kubie, który wziął na siebie rolę moderatora projektu. Za to wielkie !

 

Dziękuję też wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie, tzn. Skrzętnie uzupełniali wiedzę w odpowiednich tematach i zawsze służyli radą.

Teraz to dzieło będzie kontynuowane na naszym małym Humvee-forum.

 

No i oczywiście dziękuję wszystkim uczestnikom. To dzięki Wam ten projekt odniósł tak duży sukces.

 

Zatem teraz do konkursu wszyscy marsz, a później (jak napisał Kuba) sprzątanie i zapraszamy hummeromaniaków na forum Humvee.

 

Pozdrawiam i wszystkiego hummerowego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z "Ojców Założycieli", również wszystkim dziękuję! Zwłaszcza Kubie, który wziął na siebie rolę moderatora projektu. Za to wielkie !

Jeśli chodzi o moderatorów, to podziękowania należą się reggy'emu i gulusowi, za utworzenie kącika na projekt i "opiekę"

 

 

 

Do konkursu zgłosili się na razie:

 

adamkijak: M1097 HMMWV based PMS Avenger Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

BaldPuma: izraelski Hamer OREV, 1:72 - WARSZTAT GALERIA

 

kamil83: polski M1097A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

kubisz: M1025 HMMWV Armament Carrier based GMV-S Dumvee, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

lexxer_monster_machine: Hummer H1 Off-road, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

peter: M998 HMMWV Gun Truck, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Peter 1410: M998 HMMWV Gun Truck, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Pit M-ce: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Qdłaty M998 HMMWV Desert Patrol, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Sagi M998 HMMWV Gun Truck, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Skinn3r: M1113 HMMWV based GMV-S Dumvee, 1:72 - WARSZTAT GALERIA

 

Tomek Mroczkowski: M1025 HMMWV Armament Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

Zderzak: polski M1025A2 HMMWV Armament Carrier, 1:35 - WARSZTAT GALERIA

 

 

Na placu boju pozostali Grzes i Tysiuniek, powinni zdążyć do 5.01. Czyli wszystko wskazuje na to, że wystartuje 15 modeli. Całkiem niezła liczba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok się skończył, następny się zaczął. Projekt także dobiegł końca.

 

O czym to ja chciałem pisać? Przede wszystkim chciałem podziękować wszystkim użytkownikom zaglądających do naszego działu, wszystkim uczestnikom projektu Bez cienia wątpliwości, dzięki tej zabawie udało mi się znacznie poprawić moje modele. Choć od zawsze interesowałem się pojazdami Humvee, to jednak ten projekt no i przede wszystkim Kuba zaraził mnie dolegliwością zwaną uzależnieniem od HMMWV. To 1,5 roku było niezapomnianym okresem w mojej modelarskiej karierze, ale także w moim życiu. Poznałem wielu miłych i pomocnych ludzi, którzy zawsze byli chętni do pomocy. Ostatecznie z modeli które zostały zbudowane w projekcie, na półce zostały jedynie trzy, gdyż tylko one przypominają prawdziwe Humvee.

 

Mam nadzieję że przyszłość okaże się równie wspaniała pod względem Hummeromani.

 

Dlatego też jeszcze raz dziękuję wszystkim i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.