Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, mam pytanie: czy można zrobić, a następnie zaprezentować taką troche inną wersje Humvee, bardziej cywilną, pochodzaca z demobilu? Wersje pojazdu, któtrgo ktos odkupił od Armii, przerobił do własnych celów? Od razu zaświadczam, że takiego pojazdu nigdy nie widziałem, to mnie poniesie tylko fantazja - ale w granicach przyzwoitości, Np. pojazd farmerski, w służbie cywilnej, lub po prostu prywatna własność.

Pytam dlatego, aby nie zostać "zniszczonym" na forum. Pozostało trochę elementów z innych modeli, chciałbym to wykorzystać, i zrobic coś ciekawego. Pojazd oczywiści pozbawiony cech wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami na znanym polskim portalu aukcyjnym pojawia się H1 w wersji czterodrzwiowej z otwartym tyłem,z demobilu właśnie.

Z drugiej strony Ci szczęśliwcy którzy jeżdżą jedynym słusznym HUMVEE raczej nabywają go z demobilu,ale to też może być moja niewiedza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - nie do końca wiem, dokąd zmierza Twój pomysł. Tzn. chyba wiem co chcesz zrobić (po prostu wojskowy Humvee, którego jakiś cywil nabył z demobilu), tylko zastanawiam się po co? Posiadacze Humvee z demobilu raczej nic w nim nie zmieniają - dochodzi tablica rejestracyjna i może jakiś sprzęt RTV w środku. Czyli Humvee wygląda cały czas właściwie tak samo jak wojskowy.

No chyba, że chcesz zrobić Humvee bardziej cywilnego. Znalazłoby się całkiem sporo zdjęć pojazdów policji, straży pożarnej i innych służb (np. M997 jednostki SWAT). Tylko wtedy dochodzi konieczność zrobienia jakiegoś wyposażenia dodatkowego, a tutaj z dokumentacją zdjęciową jest gorzej.

Widziałem gdzieś w sieci zdjęcia żółto-pomarańczowo-czerwonego modelu Wreckera zbudowanego na bazie Humvee Academy - czysta fantazja autora, ale bardzo ciekawie to wyglądało.

Napisz dokładniej, co to miałby być za model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może dokładniejsze zdjęcia zderzaka Ibis Tek używanego w M1114 i M1151

Coś powinienem mieć, ale musisz poczekać do poniedziałku Póki co zerknij tutaj na stronę Legend Productions no i poszukaj w sieci jakichś tematów z budowy modelu Humvee z wykorzystaniem tego zestawu - to może być bardziej pomocne niż fotki oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz stronę producenta:

http://www.ibistek.com/military_products/front-protective-bumper.php

Jest tam pdf i jakiś filmik - może coś ciekawego wypatrzysz.

 

Zobacz też na stronie Jadaru:

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1195-humvee-ibis-bumper-p-18692.html

Są tam porozkładane elementy zestawu Legenda, może też coś Ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jednak dołacze:) z tym

M1097A2 HMMWV Cargo-Troop Carrier z Bielskiej-Białej-Italeri 1:35

Zestawu nie mam ale zakupie w najbliższych dniach albo za tydzień(jade do Hiszpanii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minął rok trwania projektu. Trochę liczb:

 

- 21 uczestników, którzy założyli przynajmniej jeden warsztat (plus kolega ludlego.mil, który być może wróci po okresowym banie, być może założy warsztat, być może kupi model i być może nie wyleci z kolejnym banem ),

- 92 zakończone lub trwające warsztaty,

- 50 galerii ukończonych modeli.

 

Jak widać uczestników niewielu. Niestety Humvee nie były używane przez Wehrmacht podczas II w.św. Za to modeli całkiem sporo, niektórzy zdążyli zmajstrować nawet kilkanaście pojazdów.

 

Kilku Kolegów zadeklarowało chęć wzięcia udziału, niestety nic z tego nie wyszło. Szkoda, bo liczyłem na udane modele kilku z nich Szansy już mieć nie będą, bo przypominam, że od wczoraj obowiązuje umowny zakaz zakładania nowych warsztatów. Przypominam też, że projekt trwa do 31.12.2010, czyli do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poniższa wiadomość dotyczy Kolegów, którzy w dniach 01.08.2009-31.07.2010, tj. w czasie pierwotnie ustalonego czasu trwania projektu grupowego "HUMVEE", założyli (niekoniecznie już zakończony) wątek warsztatowy w projekcie. Są to koledzy:

- abik81,

- adamkijak,

- BaldPuma,

- bodek66,

- drinkman,

- Grzes,

- kamil83,

- kubisz,

- lampard,

- lexxer_monster_machine,

- Marek44,

- Moses,

- mPL.,

- Peter,

- Peter 1410,

- Polak92,

- Qdłaty,

- Sagi,

- Skinn3r,

- Tomek Mroczkowski,

- Tysiuniek,

- Zderzak.

 

Drodzy Koledzy. Za 4 miesiące (31.12.2010) projekt zostanie zakończony. Ponieważ śmiało mogę napisać, że był on (wciąż jest) całkiem udany, dlatego jego dwuosobowy zarząd w postaci Qdłatego i mnie podjął decyzję o zakończeniu tegoż projektu konkursem. Oczywiście na najlepszy model, który powstał w jego ramach.

 

Bardzo wstępne założenia:

1) każdy z ww. uczestników projektu może do konkursu wystawić tylko jeden model zbudowany przez siebie;

2) model ten musi być zbudowany w ramach projektu grupowego Humvee, tzn. w dziale projektu musi znaleźć się zarówno jego warsztat, jak i galeria;

3) do konkursu mogą być wystawione modele już w projekcie zbudowane lub budowane w jego ramach. Nie ma możliwości założenia nowego warsztatu;

4) ocenie podlega sam model Humvee, a więc nie może być elementem większej dioramy. Akceptowane są niewielkie podstawki;

5) konkurs zostanie przeprowadzony osobno dla dwóch skal - 1:72 i 1:35;

6) w konkursie głosować będzie mógł każdy użytkownik zarejestrowany na Modelworku.

 

Co do tego ostatniego punktu - mam nadzieję, że uda się z Administracją forum załatwić na czas trwania głosowania jakieś ogłoszenie na stronie głównej, tak żeby trafić do jak największej liczby potencjalnych widzów i zebrać jak najwięcej głosów.

 

Początek konkursu i czas trwania:

wspominam o tym konkursie teraz, ponieważ jest jeszcze 4 miesiące do zakończenia projektu i być może zmobilizuje to kilku z ww. Kolegów do ukończenia założonych warsztatów. Konkurs przeprowadzilibyśmy po zakończeniu projektu, czyli najwcześniej w styczniu 2011. Pod koniec roku zacząłbym zbierać zgłoszenia. Głosowanie potrwałoby 2, może 3 tygodnie - to jest jeszcze do ustalenia.

 

Nagrody:

oczywiście będą tematycznie związane z projektem. Jedna z nagród byłaby składkowa. Jeden z ww. Kolegów zadeklarował, że ufunduje nawet kilka nagród (chwała mu za to ). Może też uda się załatwić jakąś nagrodę od jakiegoś sponsora. Na razie nie będę podawał konkretów - wszystko jest w trakcie ustalania i jest jeszcze na to czas. Postaram się tak to zorganizować, żeby nagradzane były 2 pierwsze miejsca w obu skalach.

 

 

 

Jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia lub sugestie - piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety- mimo usilnych starań nie udało mi się znaleźć ani postu ani autora... Tak czy inaczej dziękuję za zainteresowanie.

 

Przy okazji zapytam: na jaką ciekawą wersję mogę przerobić M998 z zestawu Desert Patrol (Italeri Nr. Kat. 249)?? Możecie mi coś zasugerować fotkami? Przyznam szczerze, że wersja z pudełka w ogóle mi się nie podoba...

 

Pozdrawiam:

Salieri16000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim dysku znalazłem jeszcze jedno zdjęcie tego modelu Erni'ego:

model179.jpg

 

I zdjęcie oryginału:

guntruck24.jpg

 

A tego M998 Desert Patrol może właśnie na jakiegoś improwizowanego Gun Trucka z Iraku przerób? Otwarta kabina a za nią pancerny box ze stojakiem z karabinem maszynowym - coś w tym stylu. Jeżeli interesuje Cię coś takiego, daj znać, poszukam jakichś zdjęć.

 

Przy okazji zapraszam na forum dla Hummeromaniaków:

http://www.hmmwv-models.yoyo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz pięknie dziękuję za pomoc- zdecydowanie chcę zrobić Gun Trucka, tyle tylko, ze nie mam stojaka ani karabinu... Posiadam dwa modele (do sklejenia) Hummerów: Command i Desert Patrol. Tego z pustynnego patrolu chcę przerobić, Command zrobię ot tak "z pudełka". Jeśli możesz wkleić jakieś fotki M998- coś co mogłoby mnie zainspirować (przyznam szczerze, że nie bardzo rozróżniam wersje HMMWV), będę wdzięczny...

 

P.S Wczoraj w nocy przejrzałem wszystkie posty w tym dziale...

 

2qu1wcj.jpg

 

Powyżej Hummer zdobyty przez Talibów a na masce ich flaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.