Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Karabin M2 możesz wziąć z modelu Desert Patrol - Italeri zrobiła go dość solidnie.

 

Stojak to nic innego, jak rura, wzmocniona na dole kawałkami blachy, płaskowników itp. Coś w tym stylu:

th_guntruck28.jpg th_13-1.jpg th_guntruck21.jpg

 

 

 

Niżej masz takie najprostsze Gun Trucki, gdzie osłony strzelca i drzwi to po prostu płyty pancerne:

th_guntruck38.jpg th_guntruck18.jpg th_guntruck13.jpg th_guntruck12.jpg

 

Dość ciekawy jest ten pierwszy (chociaż zdjęcie niewyraźne). Możesz odciąć dach budy, zostawić tylko ten nad kabiną, dorobić środkowe słupki i pancerny box ze stojakiem na pace. Wygląda na to, że obrotnica jest na dachu, ale pewnie nieużywana i zamknięta włazem.

 

 

 

Niżej masz trochę bardziej skomplikowany przykład, pancerna buda poskładana z dość dużej ilości kawałków. Przyznam, że nie do końca rozpracowałem, jak jest zamontowana obrotnica:

th_guntruck11.jpg th_guntruck10.jpg th_guntruck9.jpg th_guntruck8.jpg th_guntruck7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kubisz raz jeszcze dziękuję za okazaną mi pomoc i czas który poświęciłeś... Jutro na spokojnie się zastanowię którą wersję wybrać- skorzystam ze zdjęć na pewno.

 

312z0ih.jpg

 

Command and Control Vehicle C3V. Nie widziałem go na forum, dlatego dorzucam. (Sorry ale nie mam tego zdjęcia większego.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektórym sprawa mogła umknąć oraz ponieważ dołączył do nas Kolega Pit M-ce, poniżej jeszcze raz ogłoszenie o konkursie, ze zaktualizowaną listą uczestników:

 

Poniższa wiadomość dotyczy Kolegów, którzy w dniach 01.08.2009-31.07.2010, tj. w czasie pierwotnie ustalonego czasu trwania projektu grupowego "HUMVEE", założyli (niekoniecznie już zakończony) wątek warsztatowy w projekcie. Są to koledzy:

- abik81,

- adamkijak,

- BaldPuma,

- bodek66,

- drinkman,

- Grzes,

- kamil83,

- kubisz,

- lampard,

- lexxer_monster_machine,

- Marek44,

- Moses,

- mPL.,

- Peter,

- Peter 1410,

- Pit M-ce,

- Polak92,

- Qdłaty,

- Sagi,

- Skinn3r,

- Tomek Mroczkowski,

- Tysiuniek,

- Zderzak.

 

Drodzy Koledzy. Za 4 miesiące (31.12.2010) projekt zostanie zakończony. Ponieważ śmiało mogę napisać, że był on (wciąż jest) całkiem udany, dlatego jego dwuosobowy zarząd w postaci Qdłatego i mnie podjął decyzję o zakończeniu tegoż projektu konkursem. Oczywiście na najlepszy model, który powstał w jego ramach.

 

Bardzo wstępne założenia:

1) każdy z ww. uczestników projektu może do konkursu wystawić tylko jeden model zbudowany przez siebie;

2) model ten musi być zbudowany w ramach projektu grupowego Humvee, tzn. w dziale projektu musi znaleźć się zarówno jego warsztat, jak i galeria;

3) do konkursu mogą być wystawione modele już w projekcie zbudowane lub budowane w jego ramach. Nie ma możliwości założenia nowego warsztatu;

4) ocenie podlega sam model Humvee, a więc nie może być elementem większej dioramy. Akceptowane są niewielkie podstawki;

5) konkurs zostanie przeprowadzony osobno dla dwóch skal - 1:72 i 1:35;

6) w konkursie głosować będzie mógł każdy użytkownik zarejestrowany na Modelworku.

 

Co do tego ostatniego punktu - mam nadzieję, że uda się z Administracją forum załatwić na czas trwania głosowania jakieś ogłoszenie na stronie głównej, tak żeby trafić do jak największej liczby potencjalnych widzów i zebrać jak najwięcej głosów.

 

Początek konkursu i czas trwania:

wspominam o tym konkursie teraz, ponieważ jest jeszcze 4 miesiące do zakończenia projektu i być może zmobilizuje to kilku z ww. Kolegów do ukończenia założonych warsztatów. Konkurs przeprowadzilibyśmy po zakończeniu projektu, czyli najwcześniej w styczniu 2011. Pod koniec roku zacząłbym zbierać zgłoszenia. Głosowanie potrwałoby 2, może 3 tygodnie - to jest jeszcze do ustalenia.

 

Nagrody:

oczywiście będą tematycznie związane z projektem. Jedna z nagród byłaby składkowa. Jeden z ww. Kolegów zadeklarował, że ufunduje nawet kilka nagród (chwała mu za to ). Może też uda się załatwić jakąś nagrodę od jakiegoś sponsora. Na razie nie będę podawał konkretów - wszystko jest w trakcie ustalania i jest jeszcze na to czas. Postaram się tak to zorganizować, żeby nagradzane były 2 pierwsze miejsca w obu skalach.

 

 

 

Jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia lub sugestie - piszcie.

 

Dla Kolegów kamil83 i Pit M-ce zrobiłem wyjątek - założyli warsztat po 31.07.2010. Więcej wyjątków już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś na zbyciu przednie światła do modelu Humvee z Italeri? [Najlepiej dwa komplety ;) ] Odkupię lub odwdzięczę się "złomem" modelarskim ewentualnie sprezentuję jakiś model samolotu w skali 1:72 (nie byle jaki!). A żeby post nie był "pusty" dorzucam foto-zagadkę- co to za "urządzenie" z przodu pojazdu wykonane z kątowników? Czyżby prototyp Rhino ;) ?

 

118ho9y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś na zbyciu przednie światła do modelu Humvee z Italeri? [Najlepiej dwa komplety ;) ]

Będzie ciężko - to raczej towar deficytowy

 

co to za "urządzenie" z przodu pojazdu wykonane z kątowników? Czyżby prototyp Rhino ;)

Hmmm... wygląda raczej jak konstrukcja do zamocowania prototypu Rhino...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JEDNAK

80ca290f03f4962596c446dda52fa704.jpg

 

Tutaj poster:

th_BroncoModels-35080-M1114Up-armoredTacticalVehicle_02.jpg

ze strony http://www.perthmilitarymodelling.com/

 

To co tam jest, wygląda po prostu CUDNIE Silnik, wewnętrzna strona maski, BFT, butelki na wodę, dodatkowe uzbrojenie...

 

 

No to wiem na co odkładać ale dodatkowe uzbrojenie i butle na wodę:)))))))))) Będzie amerykanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JEDNAK

80ca290f03f4962596c446dda52fa704.jpg

 

Tutaj poster:

th_BroncoModels-35080-M1114Up-armoredTacticalVehicle_02.jpg

ze strony http://www.perthmilitarymodelling.com/

 

To co tam jest, wygląda po prostu CUDNIE Silnik, wewnętrzna strona maski, BFT, butelki na wodę, dodatkowe uzbrojenie...

 

 

No to wiem na co odkładać ale dodatkowe uzbrojenie i butle na wodę:)))))))))) Będzie amerykanski

 

JEST PIĘKNA BESTIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę wyjdzie ten model? Na stronie Bronco, ani w zapowiedziach nic nie ma...A swoją drogą, ciekawe ile będzie w Polsce kosztował. Moim zdaniem przynajmniej ok. 250 zł, o ile nie więcej.

To prawda Teoretycznie powinien być u nas do końca roku. Co do ceny, to możemy się przestraszyć, aczkolwiek sądzę, że będzie ona wynosiła coś koło 200-220 zł. Mimo wszystko za tak zdetalowany model, który nawet Tamkę pobije na głowę, cena nie jest zbyt wygórowana. Zestaw Tamka + Legend M1114 wychodzi prawie 400zł, więc można nawet mówić o hicie cenowym

 

Salieri jak co, to mogę je wstawić w Twoim imieniu, albo pomóc Ci. Pisz jeśli się zdecydujesz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego Humvee z Bronco możemy poczekać trochę dłużej. Od rysunków CADowskich do gotowych ramek daleka droga. A stąd jeszcze kawałek do pojawienia się modelu w sklepach. Ale z drugiej strony opracowywanie form i wyprasek mogą już mieć jakoś zaawansowane... A więc cierpliwie czekajmy

 

Faktycznie to może być hit sprzedaży, dlatego spodziewam się za jakiś czas Broncowego M1114 + Frag 5.

 

 

 

EDIT1: Pierwsze plotki z Armoramy (jakiś koleś pytał swojego znajomego z Hobbyeasy) - model w sklepach w połowie października, cena ok. 25$. Jak dla mnie jednak zbyt piękne, żeby było prawdziwe, ale poczekajmy...

 

EDIT2: nie trzeba daleko szukać - na stronie Bronco jest przy modelu dopisek "September". Więc może jednak już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech jeszcze trochę i moja Kobieta mnie zabije, już na sam widok mnie grzebiącego w sieci w poszukiwaniu informacji o M707 Knight wpada w furię, choć jest bardzo tolerancyjna i generalnie zadowolona z mojego sposobu zapychania czasu wolnego A mnie już tak niewiele brakuje

Po 5 dniach poszukiwań mam zidentyfikowane 3/4 sprzętu jego rozlokowanie w HMMWV, nawet gdzie idą jakie kabelki

Teraz czas na odkrycie reszty by móc popełnić tego dziada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.