Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Test-shoty wyprasek M1114 Bronco:

http://www.perthmilitarymodelling.com/newkitnews/bronco.html

 

 

Pooglądałem i mam wielkiego banana na gębie

 

Trochę przemyśleń:

 

- podoba mi się sposób wykonania kół. Wolę takie coś niż gumowe opony. Osobne odlanie bieżników daje nadzieję na kolejne Humvee z nowym typem opon, jakie montowane są w M1151/M1152/M1165;

 

- z kolei osobna ramka z drzwiami, opancerzeniem boków i wieżą GPK daje mi niemal pewność, że doczekamy się następnych modeli Humvee od Bronco;

 

- plus za ładne oddanie elementów spodu kadłuba i wewnętrznej strony maski;

 

- świetnie wyglądają żaluzje klimatyzatora;

 

- wygląda na to, że w zestawie ramka z połówkami kół będzie zdublowana. Czyli powinniśmy dostać 6 kół. Ale na zdjęciu z bieżnikami w woreczku jest ich tylko 5 ;

 

- niezbyt mi się podobają elementy silnika. Już poster z rysunkami CADowskimi nie dawał nadziei na pełny blok, ale ta część z odlanymi kablami na zdjęciach z ramkami jeszcze gorzej wygląda;

 

- szkoda, że butelka jest tylko jedna

 

 

Ogólnie mimo malutkich minusów to co widać na tych fotkach testowych baaardzo mi się podoba Mam nadzieję, że wymiarowo będzie to ideał, podobnie jak Humvee Tamiyi. Nie mogę się doczekać tego modelu na półce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak jeszcze znalazł w swoich przepastnych archiwach kilka sylwetek całych pojazdów...

Znajdę, nawet całkiem sporo. Ale napisz może, co Ci chodzi po głowie, bo na różnych wersjach taka wieża się pojawiała. No chyba, że dopiero szukasz inspiracji. Ale od razu napiszę, że wszystkie wersje z wieżą GPK, jakie mi w tej chwili się przypominają, to już jest grubsza przeróbka jakiegokolwiek zestawu wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem:

http://www.sockelshop.de/catalog/product_info.php?products_id=25190

Zapowiedź na 25 października, cena ok. 50E. Data mi się podoba, cena już mniej, mimo wszystko spodziewałem się niższej. Ale po primo to pierwsza jak na razie zapowiedź z jakąkolwiek ceną, po secundo w LM albo HLJ raczej na pewno będzie taniej, a po tertio są takie sytuacje, że wysokość ceny nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się zdjęcia zbudowanego modelu Bronco:

KLIK

Są napisy na oponach, co mnie bardzo cieszy (nie było ich na zdjęciach testowych wyprasek). Martwi mnie natomiast brak anteny BFT. I niestety chyba pasy do przypinania maneli na tylnej klapie bagażnika są odlane z tą klapą.

Niemniej jednak całość wygląda niesamowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien oczywiście nie jestem, jakoś mnie to też średnio interesuje (zamierzam kupić za granicą), ale wydaje mi się, że chyba nie ma problemu z dostępnością innych modeli Bronco u nas. Mam na myśli "pełne" modele, a nie np. zestawy gąsek. Co do tego ZTZ-99, to może dystrybutor uznał go za zbyt "niszowy"? Na pewno niszowym modelem nie jest M1114, dlatego stawiam, że koło Bożego Narodzenia będzie go można kupić w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak sobie przeglądałem nasz projekt grupowy i dochodzę do wniosku, że wypalił i to całkiem nie źle. Po zamknięciu możliwości dodawania warsztatów, a na 2,5 miesiąca przed zamknięciem w ogóle mamy w projekcie:

 

- 179 tematy (warsztaty, galerie i tematy około-projektowe), a w tym

- 5420 postów

- 23 uczestników z

- 91 modelami z czego 53 doczekało się już galerii

 

Co prawda nie liczę na to, że wszystkie warsztaty do końca grudnia zostaną ukończone, ale mam nadzieję, że chociaż 2/3 doczeka się galerii.

 

A przy okazji, kubisz są jakieś postępy w sprawie nagród?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko jak sie ma kolor nadwozia i podwozia do koloru felgi w humvee , czy ma to jakis zwiazek , moj model ma rame czarny mat i piaskowa bude , prosilbym o krotkie wyjasnienie , dzikeki za odpowidz

Felgi w piaskowych Humvee, w których rama po przemalowaniu pozostawała w oryginalnym kolorze (czarny półmat, nie mat), powinny być czarne (tutaj mat) - pozostawały też w oryginalnym kolorze. Czasem zakładano przy zmianach koła w innym kolorze, dlatego trafiały się Humvee z np. jedną felgą piaskową i trzema czarnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jakich rozmiarów jest M-998 Cargo

długość x szerokość x wysokość = 4.58 x 2.18 x 1.83 (metry oczywiście).

 

co bym musiał w niego władować aby pasował od scenki ze Strykerem z Iraqu rok 2004

No trochę przeróbek wypadałoby zrobić. Najlepiej wyjść od zestawu M998 IED Gun Truck Academy. Chyba, że masz już zwykłego M998 Cargo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz jeszcze modelu, to kup ten zestaw M998 IED Gun Truck. Można nawet z pudła zbudować niezły model. Są tam koła starego typu, ale zdarzały się w Iraku Humvee z takimi. Fotele też od biedy mogą zostać. W zasadzie jedynie radio przydałoby się wymienić na SINCGARS, ale tego już niestety nie kupisz osobno. Tobołków masz sporo, więc byłoby co na pakę zarzucić.

A jakbyś miał większy budżet, to zerknij na Allegro za kółkami nowego typu (Aggressive Pattern).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje opcja zakupu M1114 od Bronco. Co prawda jest to już kwota raczej wyższa, nawet do 200zł, le za to wygląd i jakość wszystko wynagradza. Może warto pomyśleć o odłożeniu ciut więcej kasy, ewentualnie jako prezent pod choinkę i zdobyć porządny model, który można śmiało złożyć prosto z pudła.

Pytanie tylko, czy warto wydać to nawet 100zł więcej na początek zabawy z Humvee. Z drugiej strony, jeśli byłby to jedyny model Humvee w Twojej kolekcji, to nie ma chyba nad czym się zastanawiać Oczywiście decyzja należy do Ciebie Porównaj sobie sylwetkę M1114 i M998 Gun Truck`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że model Bronco ma nowy typ drzwi, montowany od 2005 roku. Michał, ten zestaw Bronco jest naprawdę cudny, szczerze polecam, mimo wysokiej ceny. Nawet jeżeli nie kupisz go do tej dioramy ze Strykerem (zawsze możesz ją "przedatować" na 2005r., będzie wszystko pasować), to może kiedyś - na osobną dioramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.