Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Mam pytanie przede wszystkim do Kubisza, ale także do moderatorów. Kuba co byś powiedział, na to aby wrzucić tu Twój wykaz modeli i dodatków do Humvee Z kolei co na to, aby podkleić go tak jak Humvee Around The World Myślę, że uaktualniany na bieżąco(nowe modele i zajęcie się linkami, bo niektórych już nie ma) wykaz były pomocny. Wtedy wszystko byłoby w obrębie projektu Humvee.

Co Wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz.

 

Jakiś czas temu zarzuciłem aktualizowanie tego spisu, ale obiecuję w najbliższym czasie go uzupełnić. Prośba do innych zainteresowanych (Konrad - przede wszystkim do Ciebie ) - wyłapujcie błędy i nieczynne linki.

Napiszę też do Moda z prośbą o podklejenie.

 

EDIT. Reggy ( ) jak zwykle zadziałał szybko i sprawnie - temat podklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy:

Z góry uprzedzam, że mogłem coś przeoczyć. Opuściłem na razie modele.

 

Konwersje:

 

1. HOBBY FAN – HF050 – R.O.C. Hummer T75 20 m/m Recon Conversion

-Nie chce się otworzyć, ale to może być problem jednorazowy(wymaga sprawdzenia)

 

2. CMK – 3037 – M-966 IDF Conversion Set

To samo.

Przekroczono limit czasu połączenia

 

17. MR MODELLBAU – MR-35065 - M1097 Hummer HHV Avenger, PMS Stinger Turret

-Nie ma obrazka, storna główna.

 

31. TERRE MODELS - TM006 - Hummer Shelter S-250

-Totalny "Fehler".

 

Waloryzacje:

 

5. BLAST MODELS – BL35050K - Late type weapons ring with OIF modifications and smoke dischargers

-Pierwszy link chyba nie działa.

 

34. MR MODELLBAU - MRA-35172 - US SINCGARS Combat NET Radio

-Pierwszy link to po prostu strona główna, bez niczego.

 

35. MR MODELLBAU - MRA-35183 - IFF Panels

Też zamiast obrazka strona główna.

 

Dodatki:

 

16. GOFFY MODEL - 3510 - US Modern Equipment

17. GOFFY MODEL - 3512 - IDF Equipment Set 1

18. GOFFY MODEL - 3512 - IDF Equipment Set 2

404

 

19. ABER - 35009 - TOW and DRAGON missile systems

Pierwszy link wrzuca na strone Abera i nic więcej.

 

10. AFV CLUB - AF 35006 - M102 105 mm Howitzer

11. AFV CLUB - AF 35021 - Anti Tank Weapons M40A1 & TOW A1

Po bardzo długim oczekiwaniu:

Internal Server Error

Ale może to kwestia dnia.

 

Koła:

 

13. MR MODELLBAU - MRA-3577 - M1097 Hummer Late Pattern Tire

To co w pozostałych MR MODELLBAU

 

Figurki:

 

1. HOBBY FAN – HF507 - R.O.C. Marine Hummer Crew

Kłopot z czasem. Internal...

 

Przy dokumentacji dałem sobie na razie luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fajnie, że Ci się chciało

A więc tak...

- linki TERRE MODELS umarły, usunąłem. Sklep, do którego odsyłały, nie ma już w ofercie w ogóle jakichkolwiek zestawów w skali 1:35. Te konwersje nie są już produkowane, więc szukanie nowych linków mija się z celem,

- link CMK działa,

- linki AFV CLUB i HOBBY FAN działały przed południem, bo je poprawiałem. Może to zależy od pory dnia?,

- poprawiłem linki ABER, GOFFY MODEL i MR MODELLBAU,

- strona BLAST MODELS jest beznadziejna, raz mi odsyła bezpośrednio do zestawu, raz do strony głównej. W drugim przypadku trzeba szukać po numerze katalogowym.

Dodałem brakujące zestawy, teraz powinno być już wszystko, oprócz... no właśnie - jak będę miał kiedyś dłuższą chwilę, to poszukam waloryzacji do karabinu M2. Wydaje mi się, że są jeszcze jakieś inne zestawy, niż wymienione w spisie. Ale jeśli chodzi o samego Humvee, lista jest kompletna, linki działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie coś, przeczytane na Armoramie:

I had heard that DML was going to do an entire series of Humvee's

Post pojawił się w dyskusji rozpoczętej od wiadomości, że w katalogu na 2010 rok Tamiyi nie ma ani M1025, ani M1046. Czyli, jeżeli kiedyś się to potwierdzi:

1.

2.

Dragon "was going", a że z Dragonem pewne jest tylko to, że będzie 145. Tygrys, 256. Panzer IV i 183. Pantera, to nie wiadomo, czy plany dotyczące Humvee nie odpłynęły już w siną dal. Jeżeli były kiedykolwiek...

A Humvee Tamiyi już od dłuższego czasu są niełatwo dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby zrobić coś z akcentem na Afganistan. Nowe opony, opancerzenie itd. a nie ciągle to samo. Dragon bawi się w 1:72, to czemu miałby nie pobawić się w większą skalę? Chociaż powiem szczerze, że jakoś nie potrafię sobie wyobrazić pudełka dragona z pojazdem ISAF... Pantery, Jadadadadtgihergd PZKpwdsffds 1/234/'2(nie mam nic przeciwko samym czołgom i nie kieruję tego wobec nikogo) to wypuszczają w milionach , a o innych modelach lekko zapomnieli. Prędzej Trumpeter wyda Hummery lub Rosomaka

Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że Tamiya przestanie produkować najlepszy model Humvee w 1:35. Ale jeśli już, to sądzę, że na pewno prędzej czy później zrobią reedycje. Nie wyobrażam sobie bowiem, że Academy ze swoim toporem będzie monopolistą na rynku

 

Dzięki Exclamation Fajnie, że Ci się chciało

Nie ma za co. W końcu czasem trzeba coś zrobić dla dobra NARODU HUMVEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dojścia u Tumpetera Obyś miał rację, bo bardzo chciałbym skleić Patrie w 1:35. Kupiłbym co najmniej 2 lub 3. Czad, Afganistan i WP

 

Jednak z drugiej strony wieści o Dragonowskim Humvee chyba się nie sprawdzą. Powiem jeszcze raz. Po prostu nie pasuje mi ten temat do obecnego Dragona Kiedyś robili BRDM-2, Scuda, Shilke, Abramsy itd. a teraz oprócz kolejnej Panthery nie powstaje nic(lekka przenośnia, bo powstają Tigery )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Dragon nawet nie ruszy Humvee

I tu masz chyba niestety rację. Ale pomarzyć można...

 

Co do Tamiyi, to mają chyba jakieś problemy z prawami autorskimi do nazwy "Humvee". Na pudełkach modeli w 1:35 eleganckia nazwa (ze znaczkiem "Registered"):

Tamiya-35263-M1025HumveeArmamentCar.jpg Tamiya-35267-M1046HumveeTowMissileC.jpg

 

A modele w skali 1:48 już nazwane "naokoło" - US 4x4 Modern Utility Vehicle, ani śladu słów Hummer/HMMWV/Humvee:

top.jpg

TAMI-89790.jpg

tamiya_48_f117-hummer-boxart_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację, bo bardzo chciałbym skleić Patrie w 1:35. Kupiłbym co najmniej 2 lub 3. Czad, Afganistan i WP

Jeśli polityka Trmpetera sięnie zmieni to Rosomak będzie jednym z następnych KTO od nich. W końcu linia LAV jest praktycznie całkowicie wyczerpana. Najpierw wyjdzie w wersji bojowej z dodatkowym pancerzem, potem z OSSD a na końcu WEM. Potem będzie bez pancerza (jeśli będzie się sprzedawać), RB Models wyda LASSO od Ruaga a Eduard blachy Wujek Piotrek wam to mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Trumpeter to chyba nasza jedyna nadzieja. W Hobby Bossa wątpię, a reszta firm... Ale żeby nie odbiegać od tematu, to osobiście sądzę, że jeśli ktoś skopiuje Humvee Tamiyi to będzie to właśnie Trumpek. Można nawet pomarzyć, że idąc tropem Afganistanu itd. wypuszczą nie tylko Rosomaka, ale może jakieś M1114 lub coś podobnego.

 

Fajnie byłoby mieć Rosomaka, ale mam słuchy, że w przyszłym roku może wyjdzie Star 266. Ciekawe ile by kosztował

 

Edit:

Polak92, byłeś szybszy. Rosomak jest w 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej skali i kto miałby go robić???

Tak jak już kiedyś pisano na forum. Oczywiście 1:35, żywica od S-Model. Tylko pytanie czy nie będzie tak jak rok temu, Że miał być ale nie wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś może mi napisać, jaka jest to dokładnie wersja HMMWV, gdzie jest wykorzystywany, oraz prosiłbym przynajmniej o kilka innych fotek tego wozu, zwłaszcza chodzi mi o tył i podstawę km-u. Przyznam, że zacząłem się do niego przymierzać. Sądząc po malowaniu jest to chyba wóż wykorzystywany przez Marines...

 

01-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - na wersjach to już powinieneś się znać

To jest M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier w barwach 1st Reconnaissance Battalion z oddziałów U.S. Marines z okresu poprzedzającego operację OIF (marzec-kwiecień 2003).

 

TUTAJ masz moją próbę odtworzenia tego pojazdu.

 

Polecam serial "Generation Kill" opowiadający o tym oddziale Marines, wydany niedawno w Polsce na DVD (już drugi raz w krótkim czasie piszę o tym na MW, ale zaznaczam - nie mam nic wspólnego z wydawcą )

LINK DO OPISU NA FILMBWEB.PL

Generation-Kill-Czas-wojny_Galapago.jpg

 

Zdjęcia tej wersji tylko na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.