Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Można się dołączyć? Very Happy Jeśli tak to M1025 Academy 1:35 (malowanie hamerykańskie, niestety w modelu brak kalkomanii co nie znaczy zę model wyrzuce) i ruszam prawie zaraz Very Happy

Że tak się wypowiem za ogół Hummermaniaków. Pewnie, miło powitać kolejnego uczestnika. Masz może jakieś zdjęcie co konkretnie bd robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Można się dołączyć? Jeśli tak to M1025 Academy 1:35 (malowanie hamerykańskie, niestety w modelu brak kalkomanii co nie znaczy zę model wyrzuce) i ruszam prawie zaraz

Nawet nie pytaj

Widziałem w "Zakupach", że zanabyłeś w handlu Humvee i miałem Cię molestować, żebyś dołączył A tu nawet nie trzeba było.

Witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.wp.mil.pl znalazłem takie zdjęcie:

pokaz_dynamiczny_mspo_01.jpg

 

Humvee wygląda na polski, taki jak kubisz zrobił swego czasu. Pytanie brzmi, co to takiego co stoi tyłem i co to za laweta (wygląda na jakiegoś MANN'a) i czy dostępna jest w formie modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik. Jak znajdę to się zobaczy,może coś wymyślę, ale to chyba był Honker. Ta laweta to raczej Jelcz i nie kupisz go Nie wiem gdzie mi się ten filmik przewinął, ale poszukam. Mam nadzieję, że znajdę.

 

Edit:

Dobrze pamiętałem. Nie wiem gdzie widziałem owy film, ale tu masz to samo, tyle że w gorszej jakości.

 

 

Lub tutaj, masz tu cały filmik, nie skrót, w lepszej jakości. Klikasz na "Pokaz dynamiczny - MSPO 2009"

Klik

 

Po kilkuletniej przerwie, oprócz wystawy statycznej zwiedzający mogli zobaczyć pokaz praktycznego działania żołnierzy. W pierwszym dniu targów, w ramach pokazu dynamicznego swoje umiejętności zademonstrowali żołnierze pododdziałów logistycznych, pokazując różne sposoby ewakuacji uszkodzonego sprzętu z pola walki. Można było zobaczyć między innymi załadunek uszkodzonego czołgu PT-91 na zestaw niskopodwoziowy, ewakuację uszkodzonego bojowego wozu piechoty BWP za pomocą wozu zabezpieczenia technicznego WZT-3 oraz załadunek pojazdu patrolowego Skorpion na platformę samozaładowczą. Pokaz dynamiczny został przeprowadzony w warunkach imitujących realne działania wojsk, z użyciem środków pozoracji pola walki.

 

Jak czegoś nie będziesz wiedział to pisz, chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Jelcza nigdzie nie dostaniesz, chyba że sam go wybudujesz. Jeśli chciałbyś to np mógłyś pobawić się w coś droższego. Może taka lekka fantazja, np. dwa Hummery, jeden i jakiś BWP, stojące, wjeżdżające na transporter SLT-56, lub raczej 50. Musiałbyś wtedy trochę poprzerabiać ciągnik i przede wszystkim naczepę, ilość osi. Jednak sam model jest już dość drogi i chyba taka dioramka kosztowałaby z 400zł Same Fauny stacjonują bodajże w Świętoszowie.

Trumpeter00203_400.jpg

Mógłbyś też pomyśleć o chyba tańszej ale też ciekawej scence. Może jakiś Humvee na wagonie Wjeżdżający z rampy, czy coś w tym stylu.

polskihumvee76.jpg

polskihumvee77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qdłaty jeśli chodzi o taką lawetę to mógłbys sie pokusić o przeróbke MANa , Revell robił kiedyś w 35 taki model jak nie dawno wydany w 72 też ich produkcji. Tak na szybko myśląc musiałbyś skrucić kabine i zrobić nową pakę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Fauny w WP w odstawce są.

Niekoniecznie. Mogłyby teoretycznie przewieźć Hummera z A do B. Tutaj podczas jakiegoś transportu:

17_pl_faun.jpg

18_pl_tahac_s_tankem.jpg

No Polska dostała SLT 50-3 a Franziska ma się ni jak do naszego Elefanta...

[...]Musiałbyś wtedy trochę poprzerabiać ciągnik i przede wszystkim naczepę, ilość osi.[...]

Pisałem o tym

Teraz tak przeglądam, to zmieściłby się tylko jeden Humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w projekcie kolejnego uczestnika (Grzes ), który zdecydował się zakończyć budowę swojego modelu w naszym projekcie. Bardzo ciekawego modelu zresztą, bo polskiego M1025 ze zdalnie sterowanym modułem uzbrojenia ZSMU-12 Kobuz, czyli coś podobnego do tego pojazdu:

ZMSU12_03.jpg

 

Link do warsztatu Grzesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.wp.mil.pl znalazłem takie zdjęcie:

pokaz_dynamiczny_mspo_01.jpg

Maciek - ta ciężarówka to Jelcz 862, TUTAJ jest ładne, duże zdjęcie. A z tego co wyczytałem na http://www.wp.mil.pl (zakładki Uzbrojenie Wojska lądowe LOGISTYKA specjalne platformy ładunkowe) jest to Jelcz 862 z platformą Multilift Mk IV.

Jakby był taki model w trzypiątce, to bym chyba zrobił mały skok w bok od Humvee A raczej trochę większy.

A kilka tygodni temu śmignęły mi na przeciwnym pasie na A4 koło Katowic 3 Humvee wiezione na skrzyniach 3 ciężarówek. Tak się zapatrzyłem na te Humvee, że nie przyjrzałem się dokładnie ciężarówkom. To był chyba jakiś Star - 266M albo 944.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pisałem, że dosyć ciężko byłoby przerobić 56 na 50. Aczkolwiek z drugiej strony może jakieś podobne żywiczne lub z innego modelu... kto wie. Poza tym, chyba prościej zaadoptować Fauna niż wybudować Jelcza lub Iveco Zależy też, czy ktoś by chciał się bawić w 100% rzeczywistość, bo zawsze można by wykorzystać podobne koła, ubrudzić itd. Ale to tyle na ten temat, bo już odbiegamy trochę od Hummerów.

 

A tak nawiasem, to kiedyś S-Model czy jakoś tak wieli wydać żywicznego stara. Były słuchy i tak umilkło...

Tak nawiasem:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=130438&highlight=star#130438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.