Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jaka cena tego będzie?

Zestaw na prawdę fajny, ale chyba jednak panel przyrządów lepiej wygląda z blaszki.

No i o ile się nie mylę, w tym wypadku trzeba będzie zrobić "flockowanie" kabiny. Te nowsze wersje mają już chyba jakieś obicia z materiału na podłodze pod siedzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma znalazłem ciekawe malowanie specjalnie dla Ciebie. Jeśli zrobisz to w wersji karalucha to jesteś bogiem.

KLIK

Źródło: http://www.redorbit.com/news/business/1640619/coorstek_armor_solutions_holds_grand_opening_for_golden_facility/index.html

 

Jeszcze jedno zdjęcie:

Humvee_Light_Vehicle_US_Army_02.jpg

Źródło: www.armyrecognition.com

 

Czy to podwozie i felgi są piaskowe, czy są tak zakurzone, że aż piaskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to koła są na pewno piaskowe - zdarzaję się na zdjęciach Humvee w kamuflażu NATO z takimi kołami i odwrotnie - piaskowe z felgami czarnymi. Czasem na jednym Humvee są różne koła. A czy podwozie też jest tu piaskowe... hmmm... dziwne byłoby to połączenie, ale wygląda na to, że tak. A może nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zderzak widać ze jest brudny, ale podwozie juz przyprawia o wątpliwości. Sądzę, że przy okazji jest to dobry moment na dyskusje na temat zestawień kolorystycznych podwozie-kadłub.

 

Produkcja nowych pojazdów przewiduje (w przypadku USA) kolory desert, albo forest.

 

Przy desert mamy wtedy piaskowe podwozie, felgi i kadłub. Przy forest trójbarwny kadłub z bazowym zielonym, czarne podwozie i czarne lub zielone felgi.

 

Problem zaczyna się gdy pojazdy nie są nowe. Najczęściej przemalowanie następuje z forest na desert (w druga stronę jeszcze się nie spotkałem).

 

W takim wypadku przemalowaniu ulega najczęściej tylko kadłub, czasem felgi, a już sporadycznie całe podwozie, choć i takie zdjęcia widziałem. Najczęściej jednak podwozie zostaje czarne, a felgi mniej więcej pół na pół.

 

Czasami można to też rozróznić po napisach eksploatacyjnych na nadkolach. Wcześniej przy przemalowaniu były po prostu zasłaniane jakimś czymś, aby ponownie napisu nie robić. Zatem był zielony kwadracik z napisem eksploatacyjnym na piaskowym

humvee.

 

A po czym poznać że pojazd jest przemalowany, skoro wszystko przemalowali z wierzchu? Chyba nigdy nie jest przemalowane wnętrze. Zatem jeśli w środku Humvee jest zielony, tzn. że był przemalowany.

 

Takie sa moje wnioski z oglądania zdjęć. Czy macie może inne koncepcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych starań, nie znalazłem słabego punktu w Twojej teorii Jednak już się nauczyłem, żeby w przypadku Humvee nie być niczego pewnym. No i mam prawie 10000 zdjęć - a przy takiej ilości różne rzeczy mogły zaginąć w niezgłębionych czeluściach mej niepamięci.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Legend Productions znowu zaszalało..

 

Oj jak w 72 by się taki zestaw przydał.

 

Zatem jeśli w środku Humvee jest zielony, tzn. że był przemalowany.

 

To chyba nie ważne czy z wierzchu kamo pustynne czy leśne, w środku raczej zawsze zielony jest. No chyba że jakas otwarta wersja SF no to wiadomo ze beż dominuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma znalazłem ciekawe malowanie specjalnie dla Ciebie. Jeśli zrobisz to w wersji karalucha to jesteś bogiem.

KLIK

Źródło: http://www.redorbit.com/news/business/1640619/coorstek_armor_solutions_holds_grand_opening_for_golden_facility/index.html

 

ja jestem drobnym żuczkiem co lepi karaluchy a nie bogiem - może jak bym miał pistolet i zechciało by mi się wycinać otworki ~0,5*1,0mm w "masce" podobny jest libański - ale nie mam tu fotki

 

hahaha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy. To są zdjęcia Humvee z wieżą BTR-60 używanych przez Dżibuti:

hmmwvbtr60turretjb9.jpg

hmmwvdjiboutilr6.jpg

Screen pochodzi z filmiku z tego wątku na militaryphotos, drugie zdjęcie raczej też z tej strony.

 

Może to jest pytanie bardziej do miłośników pojazdów innych niż Humvee, ale na razie zapytam tutaj - jak wygląda wieża BTR-a od środka? W jaki sposób jest obracana? I jeszcze jedno - jaka część całej wieży mogła zostać zamontowana na tym Humvee?

Albo najprościej - jak wygląda taki Humvee w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj to pytanie raczej w wątku pojazdy - część forumowiczów jednak tu nie zagląda - a BTR występują - więc może ktoś akurat ma na tapecie taki model i zrobi fotki, w 72 BTRy są tak uproszczone ze nic nie da taki widok

 

ps. http://www.onthewaymodels.com/reviews/ICM/AlMagnus_ICM_BTR-60.htm

 

coś jest - tak na szybko

http://www.generalequipment.info/BTR-70.htm

 

BTR-70-7.jpg

 

BTR-70-8.jpg

 

i jeszcze:

http://www.primeportal.net/apc/robert_de_craecker/btr-70_east_german/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak - również dzięki. Problem jest w tym, że mam ostatnio tysiąc pomysłów na minutę i nie wiem, które wcielę w życie Szukam melodii na w miarę szybkiego i łatwego do zrobienia Humvee po skończeniu wersji z motocyklem. A że ostatnio trafiłem na zdjęcia wersji w wieżą BTR-a, to pomyślałem - "czemu nie?". Wszystko się pewnie jednak rozbije o brak wieży i znudzenie kamuflażem NATO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten model był z serii starszych niemalowanych lub już malowanych modeli, które wrzuciłem do szafy na strychu, to mógłbym Ci odstąpic tą wieżę Ale może rzuć hasło w giełdzie lub w wojskowych, ktos może ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam ostatnio tysiąc pomysłów na minutę i nie wiem, które wcielę w życie Szukam melodii na w miarę szybkiego i łatwego do zrobienia Humvee...

To jest sedno sprawy Na razie się wstrzymam, bo widzę z Twojego zdjęcia, że musiałbym dorobić masę szpejów we wnętrzu wieży (co zresztą było do przewidzenia). Sprawę wyglądu takiej wersji Humvee zbadałem z Waszą pomocą i projekt odkładam na później. Dlatego też póki co dzięki za propozycję z wieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena tego będzie?

Nowy zestaw Legenda (M1114) kosztuje w LM 89.99 USD. Zgroza Podobna liczba elementów jak w M1151, a cena o 10 USD wyższa...

NIE PODDAWAJ SIĘ - nie odkładaj

Już się poddałem i odłożyłem

 

Z nowości - Squadron/Signal - 2043 - HMMWV in Action:

Squadron-2043-HMMWVInAction.jpg

Sądząc po okładce i zawartości poprzedniej części monografii - ta będzie przede wszystkim o OEF i OIF. Jakby ktoś znał jakieś szczegóły, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.