Skocz do zawartości

Sherman ppor. Wiatrowskiego 1/72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak się obawiałem, że te skrzynki będą za małe... może coś wyrzeźbię w przyszłym tygodniu. co do śladów na wózkach to zauważyłem je na etapie lustracji i w trosce o zdrowie psychiczne postanowiłem zignorować podobnie jak Rafał. Czaku, miło mi to czytać (rumieniec). jak masz ochotę na taką tasiemkę z ammo to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, skrzynki od Browningów rzeczywiście okazały się za małe . można było zrobić skrzynki z kawałków grubego tworzywa ale nigdy nie uda się zachować przy tym zupełnie prostopadłych krawędzi (w każdym razie ja nie potrafię). usiadłem zatem nad kawałkiem blaszki miedzianej i zacząłem medytować... wymiary: 6x4x2 mm. może nie do końca przypomina oryginał ale chyba nie jest źle.

boxes3.jpg

boxes4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany no to mam konkurencję nowy zadek wygląda tak:

zadek.jpg

niestety może się okazać, że jest nieprawidłowy, bo spotkałem się z opiniami, że krowa miała skrzynię od Shermana Firefly, tylko skąd to wiadomo? jeśli zajrzy tu jakiś ekspert to prosze o pomoc. osobiście nie znam żadnego zdjęcia krasuli z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli, powoli, narzędzia znikną pod stosem bambetli. częściowo je podpiłowałem (słabo widać), trochę wejdzie pod nie wash i już czekają oleje artystyczne i akryle, żeby coś z nimi zrobić. zatem cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

niestety w budowie nastąpił dramat - złe licho mnie podkusiło i zdemontowałem reflektory z osłonami, zeby zamontować część z żywicy pt. worki z piaskiem produkcji Goofy Model. niestety nie pasowało a ja długo plułem sobie w brodę zniszczenie zajęło ok. 40 sekund, powrót do stanu wyjściowego to parę wieczorów. mogę się tylko pocieszać, że nowe są lepsze. a wory i tak będą...

lampki1.jpg

lampki2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wcinam się w dysputę. Nie jest to absolutnie głos krytyczny. Co prawda zapewne uchwytów "wklęsłych" to zrobić nie da, ale skrzynki amunicyjne miały zapięcie z boku.

Co nie umniejsza temu, że jestem pod wrażeniem zdolności manualnych i cierpliwości twórcy. Generalnie za głosem wieszcza powiem tylko: "No ładne cacko..."

 

Pozdrawiam olsztyniaka

 

EDIT: dopiero zauważyłem skalę... Nic już nie powiem. Szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, masz rację, że też na to nie wpadłem... po prostu założyłem sobie zrobienie objuczonego Shermana wszystkim co możliwe. faktycznie, lepsze będą ogniwa i jakieś zrolowane plandeki czy skrzynki. a masz może jakieś zdjecie takiego porzadnie zabambetlowanego Shermiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne ale jedna krzywa w każdym razie krówsko poskładało sie do kupy i wjechało na kanał. widać jakiś postęp chociaż dużo roboty jeszcze... kalki oczywiście były w zestawie ale niektóre dobrałem z zestawu polskiej dywizji pancernej.

kupa1.jpg

kupa2.jpg

kupa3.jpg

kupa4.jpg

kupa5.jpg

kupa6.jpg

kupa7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Korzystając z nadarzającej się okazji - intryguje mnie pewna kwestia którą już dawno temu przy podobej okazji poruszyłem (tj. polskich szermanów a szczególnie "Krowy" i "Kitusia" - i jeśli mnie pamięć nie zawodzi to na innym forum ) i niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi , a mianowicie:

 

- Czy istnieje jakaś fotografia (lub spisana relacja np. załoganta) potwierdzająca umieszczenie znaku taktycznego w postaci rombu na rzeczonym pojeździe i skąd wiosek że w ogóle tam był

- Jeśli tak to gdzie takowe można znaleść

- Czy nie jest to tylko kolejny wytwór wyobrażni niektórych autorów i potem bezmyślnie powielany

 

W dostępnych mi publikacjach (wyd.Militaria pt."Polskie Shermany vol.II" i "Od "Acromy" do "Zwyięstwa"") zdjęcia tego pojazdu akurat prezentują go tylko fragmentarycznie i nie dają niestety odpowiedzi

Może ktoś z forumowiczów coś wie na ten temat i zechce się tą wiedzą podzielić z innymi bo myślę ze również wielu by to zainteresowało

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.