Skocz do zawartości

P-47D-30 THUNDERBOLT 1:72 Revell


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Albo mi się wydaje albo model ma srebrne wypraski, co nie zwalnia z pomalowania całości modelu. Na wypraskach masz ślady lania polystyrenu i to ładnie nie wyglada, radziłbym na przyszłość pomalować całość na właściwy kolor.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Albo mi się wydaje albo model ma srebrne wypraski, co nie zwalnia z pomalowania całości modelu. Na wypraskach masz ślady lania polystyrenu i to ładnie nie wyglada, radziłbym na przyszłość pomalować całość na właściwy kolor.

Pozdrawiam.

 

Kolego model jest od spodu cały pomalowany na (Metallic Silver 11 humbrol). Chyba zdjęcia takie są i nic tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor pomalować karabiny maszynowe

Pomyśl... jakiego koloru są METALOWE karabiny?

...których akurat w Thunderbolcie ani trochę nie widać?

A moim zdaniem to ich lufy jednak wystają

Wystają ze skrzydła, ale są zapakowane w aluminiowe rury, więc ich samych nie widać.

 

Aaa, to w takim razie zwracam honor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ostatnich prac...

To co było trzeba pomalować na (11 humbrol Metalic Silver) to już wszystko.

 

A teraz czas na fotki :

Zdj%C4%99cia-0113.jpg

Zdj%C4%99cia-0111.jpg

Zdj%C4%99cia-0110.jpg

 

Prawa lotka wygląda jak by nie była pomalowana. Ale to tylko takie złudzenie.

Na drugim zdjęciu od końca jest jeszcze nie zdjęta taśma (insolacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - przy tej jakości zdjęć - wszystko może być złudzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego więcej precyzji przy sklejaniu i będzie lepiej. Sam nie sklejam idealnie, przeciwnie mam niski poziom klejenia, ale śmiem uczyć innych . Więc na zdjęciach które na prawdę są słabej jakości widać, że na tym modelu jest nałożona gruba warstwa farby przez co zanikły linie podziału. Staraj się kłaść 3-4 warstwy farby ale cienkie. Nigdy nie 1-2 ale grube. Połóż jedną warstwę odczekaj godzinę (minimum 30 minut) i kładź następną. Patrząc na pierwsze zdjęcie od góry w aktualizacji, hmm można się domyślić, że albo to jest niewyrównane łączenie połówek kadłuba albo złudzenie. Szkoda, że zdjęcia są marnej jakości bo bym się chętnie temu przyjrzał z bliska. Nie to, że krytykuję, ale jak chcesz sklejać to przyłóż się do tego. Wiadomo doświadczenie rośnie z ilością "zepsutych" modeli :-) .

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że krzywo trochę pomalowałem. Ale będę próbował przy następnych modelach lepiej to robić. Wiem rafik powinien być na olive drab :(( źle spojrzałem. Ale tak już niech zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem rafik powinien być na olive drab :(( źle spojrzałem. Ale tak już niech zostanie.

 

Ale przecież sam mówiłeś mi na gg że to zielony ma być na górze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Omg, wiecie? Ja tego przyklejania gwiazd do góry nogami zupełnie nie ogarniam... ma się instrukcje, foty w necie i własny rozum, a popełnia się taką głupotę, ale cuż co się stało to się nie odstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że forum jest między innymi po to aby popularyzować modelarstwo, czyli zachęcać (przede wszystkim młodzież ). Natomiast patrząc na niektóre posty odnoszę wrażenie, że bardziej chcecie chłopaka zniechęcić i obrzydzić mu to fajne hobby niż pomóc się rozwinąć. A ja ci Dawid xd gratuluję odwagi za wystawienie warsztatu, zapał do pracy i chęci. Słuchaj się lepszych w tym fachu - ale ich rad a nie złośliwości. Z każdym modelem będzie lepiej i za to trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy sobie drodzy koledzy modelarze nasze pierwsze kroki w sklejaniu. Który z was moi drodzy dobrał dobrze farbki, przykleił prawidłowo kalki lub nie zapomniał o czymś takim jak szpachla? Tu widzę prośbę raczej o pomoc niż galerię dobrze wykonanego modelu. Jednak wygodniej jest na kogoś naskoczyć niż poprowadzić za rękę początkującego. Oj nie ładnie, nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.