Skocz do zawartości

M 10 Gdynia 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

obawiałem się tej operacji... ale udało się. na życzenie - na sucho wygladało to tak:

sucho3.jpg

sucho2.jpg

sucho1.jpg

sucho4.jpg

widać bajeczne spasowanie części pomimo szlifowania, naginania i perswazji ogólnej. to takie zdjęcia ku przestrodze, na wypadek, gdyby kogoś kusił ten zestaw później przerobiłem parę klamerek i zaatakowałem z trzech stron przy dodatkowej pomocy taśmy maskującej:

klej2.jpg

klej1.jpg

efekt nie jest tragiczny ale muszę teraz przeszlifować burty, żeby przypominały coś prostego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Klamerki powinni do niektórych modeli dokładać jako dodatek

 

Całościowo prezentuje się bardzo ładnie i czysto. Szpara rzeczywiście nieskromna, chociaż bywało gorzej Ale myślę, że z takich prostych linii wybrniesz i śladu nie będzie.

 

Obserwuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_LK w moim M-36 mimo stosowania podobnych zabiegów z dociskaniem ciężarkiem od wagi włącznie, szczeliny wyglądały jak dodatkowe włazy ewakuacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... Kazio, przyznaję Ci Order Sokolego Oka! postaram się je trochę zestrugać i zobaczymy co się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

śruby zostaną takie jakie są, po paru próbach stwierdziłem, że przeróbki nie mają sensu. prace na falochronach Gdyni trwają. może nie wygląda to rewelacyjnie ale trudno. widać niestety krzywizny, których nie udało się uniknąć. co ciekawe - części fototrawione Extratechu w przeciwieństwie do plastikowych są miłą niespodzianką.

progres3.jpg

progres2.jpg

progres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to idzie. I tempo zawrotne (jak na moje standardy). Co do śrub - nie ma sensu przerabiać bo to będzie widoczne tylko na fotkach przy dużym zbliżeniu w tej skali. Ostatnio u Erniego w sklepie grzebałem w profilach i nieżle musiałem się namęczyć żebu stwoerdzić czy mam w ręce 6 kątną czy okrągłą. Mówię o średnicach poniżej 1 mm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

myslałem, że będzie z górki. tymczasem samą wieżę składałem prawie tydzień... mały update bo jeszcze Gdynia nie zginęła...

DSC05710.jpg

DSC05708.jpg

DSC05706.jpg

DSC05705.jpg

DSC05704.jpg

DSC05696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jak Gdynia chciała już zabrać głos w dyskusji to zapewne był to głos słyszalny... powstało uzbrojenie strzeleckie. Browning .33 składa się z 9 części. trochę to trwało ale w końcu posłałem dziecko do szkoły co może wpłynie pozytywnie na dalsze losy projektu

DSC06116.jpg

DSC06117.jpg

DSC06119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

jak ja lubię Święta... różne etapy malowania, jak znam fotokoszyk to przemieszane ale chyba widac o co chodzi. tak więc proszę ogladać od tyłu.

DSC06637800x600.jpg

DSC06636800x600.jpg

DSC06630800x600.jpg

DSC06625800x600.jpg

DSC06620800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kolorami Piotrek to masz racje, trudno sobie wyrobić pojęcie, zasadniczo im wyższe zdjęcie tym bliższe prawdy. resztek zestawu do brodzenia nie widać, bo jeszcze nie powstały - na razie nie było takich możliwości. teraz jak kadłub jest spasowany i pomalowany to mogę Gdyni wymodelowac rufę. nakładki... niestety chyba trzeba będzie wystrugać z tworzywa i drutu... i wcale to mnie nie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam podziałałem, kolory sa w miarę realistyczne bo w Olsztynie wyszło słońce na parę minut. niestety prace nie posuwają się tak szybko jak bym chciał, niestety, proza życia jest silniejsza. miłośników zestawu do brodzenia i osłon antypoślizgowych prosze o jeszcze trochę cierpliwości

DSC06716800x600.jpg

DSC06713800x600.jpg

DSC06710800x600.jpg

DSC06707800x600.jpg

DSC06705.jpg

ps. model nie jest wart zakupu, przynajmniej jesli chce sie z niego zrobić coś, co przypomina M 10. współczynnik przeklinania jest zbyt wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.