Skocz do zawartości

M 10 Gdynia 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Witek, że się ustosunkowałeś do mojej prośby, na pewno się przyda taki schemat. Andrzej tu

http://www.172shermans.com/kitreviews/MrModels/T49trackprev.htm

Masz w naszej skali, chyba do kupienia u Milana. Sprawdziłem Dragony i chyba żaden nie ma ich. Te pierwsze też są inne, to chyba T54E1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, nie znajdę niestety takich gąsek myslałem o tym, żeby przerobić parę ogniw innych gąsienic ale chciałbym kiedyś jednak ją skończyc... zrobiłem prawie do końca dopancerzenie kadłuba, jeszcze jedno pasmo mi brakuje na lewej burcie, przód będzie wyglądał tak:

DSC06924800x600.jpg

starałem się wzorować na zdjęciach innych polskich pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te gąski nie sa problemem, gorzej z T49. może uda się coś wyrzeźbić ale nie jest to proste. będę próbował.

z ostatniej chwili - rzut oka na półkę i znalazłem - zestaw M4A1 Normandy - tam są takie gumisie. troche ich będzie szkoda ale cóż zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju jeśli dobrze pamiętam to T49 były i raczej są jeszcze dostepne od mirage hobby -gumowe gąski i trawione ''nakładki'' które są hmm...-zbyt płaskie . Są rówież całe trawione gąski od OKB grigorov -modelworld z Bytomia posiada ich produty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obiecane schematy. Robione na szybko więc trochę prowizorycznie.

obraz_002_copy12.jpg

Tutaj mamy zaznaczone krawędzie płyt i poprowadzoną prostą (w płaszczyżnie bocznej płyty wieży) pokazującą gdzie jest granica pomiedzy przednią i tylnią częścią dachu.

gdynia_dach.jpg

Tutaj kształty części: czarna przednia, żółta tylnia-ruchoma.

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję bardzo, rzeczywiście tak się zasugerowałem Trojcą i Extratechem, że nie zwróciłem uwagi na szczegóły zdjęcia. miłe zaskoczenie - ogniwka Dragona od Firefly idealnie wpasowały się w stelaże Extratechu. a już sie przyzwyczaiłem, że nic do niczego nie pasuje no i skompletowałem wszytkie ogniwka, teraz tylko malowanie, nowy daszek, ostrogi, itd itd.

DSC06928800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, same nie chciały się rozmnażać musiałem je do tego nakłonić perswazją i przekleństwem. najgorsze jest to, ze każda z nich jest trochę inna... nie wiem jak to będzie wyglądało na burtach pojazdu. jutro malowanko i dłubanko. może zdążę.

DSC06950800x600.jpg

DSC06948800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za słowa wsparcia, na modelu nie wygląda tragicznie, myslałem, że będzie gorzej. Zbyszku, chcę zdążyć żeby się z Tobą napić (bezalkoholowego oczywiście ) i pogadać. na dziś wygląda to tak:

DSC06960800x600.jpg

DSC06958800x600.jpg

DSC06956800x600.jpg

DSC06955800x600.jpg

DSC06951800x600.jpg

wieża jeszcze jest w sido stąd może dziwny efekt. jutro zabieram się za daszek i inne drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.