Skocz do zawartości

M 10 Gdynia 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przeprowadziłem operację wklejenia gąsek. powoli zaczynam wierzyć, że ten model jest wykonalny. wszystko pasowało co do milimetra a nawet połówki, mimo tego, że części pochodzą z 5 różnych zestawów. jest parę krzywizn ale da się tym życ

gaski1.jpg

gaski2.jpg

gaski3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpływ długiej perswazji i odpowiedniej ilości przekleństw na szczęście efekt jest zadowalający. to teraz umeblować brykę i na tygryski.... słonie też mogą być... tylko dostarcz mi jakiegoś zwierzaka do odstrzału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sherman gotowy więc można usiąść znów do Gdyni. musiałem rozciąć błotniki żeby ustawić je równolegle, teraz będą pasować do kadłuba. całość jest względnie prosta, zniekształcenia na zdjęciu spowodowane są obiektywem.

oper1.jpg

oper2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, chyba na to po prostu nie wpadłem niestety a jest już trochę późno na takie odwierty. skończyłem wnętrze, nie dodam już ani cząstki i tak chyba przesadziłem bo spora część tego wszystkiego zniknie. wiem, że wszystko jest krzywo. będzie mniej krzywo bo niektóre części sąjeszcze włożone na sucho (np. fotele).

inter3-1.jpg

inter4.jpg

inter5.jpg

inter6.jpg

inter7.jpg

inter8.jpg

inter9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wszystko jest krzywo

Krzywo to ja sklejam Pershinga w 1:35. To co pokazujesz to przepiękna praca w przepięknej skali przepięknego pojazdu. Dobrze, że przez najbliższy czas będę mógł w końcu samemu coś podłubać, bo po zobaczeniu takich zdjęć długo bym nie wytrzymał na głodzie modelarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję, aż mnie ochota naszła na dalsze dłubanie bo ten projekt jest niestety wytężający. teraz malowanko wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

trochę podciągnąłem wnętrze, niestety po malowaniu nie jest już tak ładne:

interior1.jpg

interior2.jpg

interior3.jpg

bedzie tu jeszcze trochę pracy ale po położeniu matu.

korekta kształtu włazów, jeden z nich był przerabiany wcześniej ale błędnie. ogólnie trzeba było przesunąć je do przodu i zmienić obrys.

wlazy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po malowaniu nie jest już tak ładne

racja, mocno waloryzowane modele po pomalowaniu nie są już takie ciekawe . Żarty na bok - jest dobrze, mnie się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

postępy są mikroskopijne - wykańczanie mieszkania i przeprowadzka nie mają dobrego wpływu na modelarstwo. musiałem skorygować kształt włazów, dorobić nowe zawiasy (element kompletnie powalony przez producenta), dokleić peryskopy (pożyczone z Dragona) i umiejscowić śruby na pancerzu czołowym i bocznym.

wlazy5.jpg

wlazy4.jpg

wlazy3.jpg

wlazy2.jpg

wlazy7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za późny wpis...To jest to co lubię najbardziej: pełen wypas, że po zdjęciach skali nie rozpoznasz, no powiedzmy coś pomiędzy 1:8 a 1: 100

"Białe" jak sądzę to podkład położony dla babołodetekcji. Dobry i sprawdzony sposób. Wnętrze - ZNAKOMITE

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he z tą skalą to przesada :-) tak, to białe jest w rzeczywistości szare i to surfacer położony, żeby mieć orientację, co się dzieje z modelem podczas obróbki. co do imitacji faktury to nie jestem pewien czy w tej skali ma to sens. oczywiście ładnie wygląda ale efekt jest przeważnie przeskalowany. w ciągu paru dni zamknę kadłub to zaraz wrzucę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.