Jump to content

Kiedy zamykamy "Wrzesien'39" ?


PKD4GA
 Share

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciężko powiedzieć. Sentyment podpowiada: niech trwa do końca Świata! Ale tak na serio, to rzeczywistość jest brutalna - od długiego czasu nic się tutaj nie dzieje Generalnie niewielka liczba rozpoczętych projektów została zakończona We wrześniu (który powinien być miesiącem kulminacyjnym!) i październiku jedynie kilka wątków było czynnych.

Czyli chyba dziękujemy wszystkim za udział i za zainteresowanie i ZAMYKAMY

Link to comment
Share on other sites

Ja tam swój plan wykonałem nawet z nawiązką bo skończyłem 4 lotnicze warsztaty , że tak nieskromnie powiem

Chciałem jeszcze zbudować Lublina ale cwaniaki na allegro poustawiali automaty do licytacji i przebijają mnie w ostatnich milisekundach

Link to comment
Share on other sites

W moim odczuciu projekt nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Ukończonych modeli jest mało, zdecydowana część projektów leży od dłuższego czasu odłogiem.

Proponuję zapytać kolejno uczestników czy chcąc kontynuować dany temat, jeśli tak to przenieść je do ogólnych wątków warsztatowych, jeśli nie temat usunąć. Pozostawianie projektu wrześniowego na stałe to jak tworzenie modelarskiego getta.

Link to comment
Share on other sites

Cloner16 nie przesadzajmy z tym "nic"

Roobert, Gerd i kilku innych skończyło swoje modele lub jest na ostrym finiszu (ja kończę 2 model). Zgadzam się całkowicie, że projekt powinien być zamykany, reszta jw.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak: może faktycznie ten projekt odwiedza wielu forumowiczów, ale w sumie udziela się zazwyczaj garstka tych samych ludzi. A większość wątków zwyczajnie obumarła. Z końcem października, czyli dzisiaj, zamknąłbym projekt.

Chociaż faktycznie najpierw wypadałoby zapytać uczestników co zrobić z ich nieskończonymi tematami.

Niestety projekt Wrzesień '39 stał się obecnie słoikiem w którym kisi się garstka ludzi, a których pewnie wielu użytkowników uważa za fanatyków tematu, nie chcąc albo bojąc się przyłączyć lub wtrącić swoje zdanie

Link to comment
Share on other sites

nie uważał bym tego wątku za getto, to raczej jest dzielnica miłośników IX39 w odróżnieniu od reszty pasjonatów pojazdów niemieckich, amerykańskich i innych (w tym marsjańskich )

Mamy tę przewagę że jesteśmy związani ściśle z rocznicą, a ta powraca każdego roku i za rok tez będzie okazja tyle że nie okrągła (no chyba że jak na "Misiu" będzie to "okrągła 71 rocznica" ) na którą można i trzeba zrobić polską pancerkę i nie tylko pancerkę.

To że nie wielu ukończyło swoje modele ..... no cóż zdarza się. Różne okoliczności się ku temu przyczyniły . Ja ukończyłem ursusa a nie zdąrzyłem z vickersem Mimo to CHCĘ go skończyć i nastepne pojazdy wrześniowe też chciałbym umieścić w tym wątku a nie w ogólnym gdzie zginą pośród innego sprzętu

Link to comment
Share on other sites

Moje prywatne zdanie - pozostawić ten temat na zawsze.

 

Może nie jest to temat, który przyciąga dużą liczbę ludzi, jednak dotyczy ważnego okresu naszej historii. Może od czasu do czasu pojawi się kolejna osoba, która będzie chciał skleić model z tego okresu (ja czekam na wolne chwile, żeby zacząć Łosia), może pojawią się nowe modele z tego okresu (chodzą plotki o polskich okrętach 1/350).

Łatwiej będzie tutaj znaleźć inormacje o sklejalności modeli, niż w wątkach warsztatowych.

 

To tylko moja prywatna opinia, jeżeli większość będzie chciała zamknięcia to się zamknie.

Link to comment
Share on other sites

Hej, jako, że nie uczestniczyłem w projekcie, to może nie powinienem się wypowiadac, ale dołączam się do głosów, mówiacych, żeby watku nie zamykac. Zmieniłby się tylko jego charakter, z chwilowego projektu, w ogolne miejsce gdzie można by prezentowac modele dot. tego pieknego okresu i tak jak zauwarzył kolega wyzej, nie zaniknelyby tak wsrod innych prezentacji.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To też jest jakiś pomysł...

Ale ja mam jeszcze inny - w końcu projekt ten miał coś na celu, prawda?

W takim razie, może rzeczywiście nie zamykać tego projektu (lub po prostu stworzyć z tego nowy dział), ALE jednak przydałoby się jakiś podsumowanie na tym etapie, na jakim jesteśmy. Może coś podobnego jak w przypadku Barw Forum?

Albo może dałoby się wyróżnić jakoś zakończone projekty?

Link to comment
Share on other sites

A może by zmienić tematykę, rozszerzyć do, powiedzmy: "Wojsko polskie 1918-1939" ? Bez podziału na lotnictwo, pancerne, morskie ... ?

To na pewno jeden z lepszych pojawiających się tutaj pomysłów jest tylko kilka detali które należałoby uzgodnić:

a) co z "polskimi" projektami realizowanymi wcześniej poza projektem, czy tez je tu przenosić ?

b) skoro oddzielamy polski sprzęt od reszty dlaczego nie oddzielamy niemieckiego czy rosyjskiego ?

c) trzeba brać pod uwagę, że jeśli stworzymy taką "polską enklawę" to w przeważającej mierze będą dominować tu TKS, TK-3, 7TP, Vickersy, Łosie, Karasie, P11tki czyli najwyżej kilkanaście typów sprzętu. Cokolwiek innego będzie nie lada atrakcją, na tle powtarzalnej i monotonnej całości.

Osobiście mogę zagwarantować różne rodzynki i S-Fy ale to trochę za mało. I tak w projekcie aktywnych będzie raptem kilku modelarzy i raz na jakiś czas pojawi się jakiś pasztet z RPMu czy Miraga...

 

Mimo wszystko odnoszę wrażenie, że odcinanie polskich wątków od reszty forum jest złym pomysłem.

Link to comment
Share on other sites

a) co z "polskimi" projektami realizowanymi wcześniej poza projektem, czy tez je tu przenosić ?

Można by pomalutku poprzenosić, o ile powstanie ten dział.

skoro oddzielamy polski sprzęt od reszty dlaczego nie oddzielamy niemieckiego czy rosyjskiego

Ponieważ jest to forum polskie. Osobiście nie dbam co się dzieje w sprzęcie niemieckim czy też japońskim lub Republiki Południowej Afryki (chociaż mają piękne sprzęty)

trzeba brać pod uwagę, że jeśli stworzymy taką "polską enklawę"

Mnie by to nie przeszkadzało. Jak myślałem nad takim działem, to nie myślałem o wartkim wątku, gdzie co chwila będą nowe tematy, pojazdu, samoloty ... Myślałem o takim zakątku na forum, gdzie ktoś, kto wpadnie na pomysł sklejenia polskiego sprzętu sprzed II Wojny Światowe, będzie mógł to pokazać a inni będą mogli odszukać trochę informacji (o ile nie dojdzie do kłótni i pyskówek, ale może dacie radę się pochamować ).

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ jest to forum polskie. Osobiście nie dbam co się dzieje w sprzęcie niemieckim czy też japońskim lub Republiki Południowej Afryki (chociaż mają piękne sprzęty)

Ten argument do mnie przemawia piwo:

 

o ile nie dojdzie do kłótni i pyskówek, ale może dacie radę się pochamować .

Pochamować raczej nie, ale pohamować pewnie tak

Przekonuje mnie Twoja argumentacja gulus powoli ale sprzeczki będą na pewno, no chyba że uwierzymy w TKS z moździerzami, bataliony polskich T26 albo warszawskie dywizje pancerne...

Link to comment
Share on other sites

Ups, dałem rzyci z tym hamowaniem.

Przekonuje mnie Twoja argumentacja gulus powoli ale sprzeczki będą na pewno

Sprzeczka a pyskówki to różne rzeczy. Niestety, jak patrzyłem na to co się wyprawiało w innym temacie, to zaczynam mieć wątpliwości. Co innego jeżeli atakujesz poglądy innej osoby, ale za często pojawiały się ataki "per personam".

Link to comment
Share on other sites

Czyli wg tego co gulus mówi mój skończony, jako jeden z nielicznych, wątek w tym projekcie wylatuje do normalnego warsztatu i galerii bo nie jest polski? Cool... No jak następnym razem będzie taki projekt to uprzedźcie, że nie-polskie niemile widziane... :/

Link to comment
Share on other sites

Masz rację. To nie był projekt Wojsko Polskie WRZESIEŃ '39, tylko WRZESIEŃ '39. Czyli w jego zakres wchodziły także pojazdy, figurki, dioramy, samoloty, okręty nie tylko polskie, ale też niemieckie i sowieckie. Oczywiście z tamtego okresu. Najłatwiej byłoby zamknąć ten projekt podsumowaniem i założyć cały nowy dział na forum. Wtedy można by tam przenieść nieskończone tematy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.