Skocz do zawartości

[OPEN] W-3RM Anakonda - 1/72 - AJ Model


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem nie brać udziału w tym konkursie ( nie moja tematyka ), ale dostałem zlecenie na zbudowanie tegoż właśnie modelu. Na zbudowanie mam bardzo mało czasu, więc będzie to raczej szybki warsztat i równie szybka galeria.

Do tej pory nie miałem styczności z produktami tej firmy, to też "jakość" wyprasek mnie powaliła na kolana...negatywnie rzecz jasna.

Wrzucam zdjęcia in-boxa:

 

in-box10.jpg

in-box3.jpg

in-box7.jpg

in-box4.jpg

in-box5.jpg

in-box6.jpg

in-box8.jpg

in-box9.jpg

in-box13.jpg

in-box14.jpg

in-box11.jpg

in-box12.jpg

in-box17.jpg

in-box16.jpg

in-box15.jpg

in-box18.jpg

in-box19.jpg

in-box20.jpg

in-box2.jpg

 

No i zabrałem się za pierwsze prace.

Na pierwszy plan poszła podłoga ze ścianą grodziową kabina/ładownia. Wszystko z polistyrenu 0,3mm, przetłoczenia na grodzi to profile polistyrenowe. zdaję sobie sprawę że nie jest to wierna replika, ale w porównaniu do fabrycznej jest lepiej.

 

podoga4.jpg

podoga2.jpg

podoga1.jpg

podoga.jpg

podoga3.jpg

podoga5.jpg

podoga6.jpg

podoga7.jpg

 

Kolejnym etapem będą detale w kabinie.

 

p.s - jeżeli zdjęcia się długo ładują - dajcie znać - będę zmniejszać.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Posiedziałem dziś jeszcze trochę i udało się bardziej z detalizować kokpit. Dorobiłem konsolę z zegarami - sam pulpit to blaszka alu z wywierconymi otworami. Wiem, wiem - odbiegają od oryginału

Zrobiłem tez fotele - ramy to drucik mosiężny 0,25mm, a same siedzenia to 1mm polistyren - szlifowany i nacinany.

Dodałem pedały, drążki oraz przetłoczenia z blaszki alu na podłodze, oraz zabrałem się za konsolę podsufitową ( też odbiega od oryginału ).

W przedziale ratunkowym dodałem tylną gródź, drzwi inspekcyjne, podsufitkę. Większość to polistyren 0,3mm. Tak to się teraz prezentuje:

 

detale.jpg

detale22.jpg

detale21.jpg

detale4.jpg

detale3.jpg

detale2.jpg

detale1.jpg

detale20.jpg

detale19.jpg

detale18.jpg

detale17.jpg

detale23.jpg

detale24.jpg

detale25.jpg

 

To tyle na dziś.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo życzę wytrwałości ( dobrze wiedzieć ze nie jestem odosobniony w podobnych problemach )

Podejrzewam że gość z kontroli jakości towaru miał wtedy urlop lub dzień wcześniej urodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw w jaki sposób poradzisz sobie z tym ubytkiem tworzywa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za komentarze - takiego odzewu się nie spodziewałem

Od rana udało się pomalować wnętrze. Wszystko było malowane Vallejo. Ściany to własna mieszanka bieli i piaskowego, podłoga to flat red, siedzenia to US drab, a konsola i detale to czarny matt. Wkleiłem już większość na swoje miejsce. Ten drążek co idzie przy lewym fotelu będzie naprostowany.

Kontrolki na tablicach to czysta fantazja

 

kolory11.jpg

kolory10.jpg

kolory3.jpg

kolory2.jpg

kolory1.jpg

kolory.jpg

kolory9.jpg

kolory8.jpg

kolory7.jpg

kolory6.jpg

kolory5.jpg

kolory4.jpg

 

To tyle.

Przyznam się szczerze, że wnętrze zamknięte już w kadłubie, ale fotki dopiero wieczorem.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8 niestety niektóre elementy załapały jakieś syfki. Postaram się to przeczyścić. Tak to jest jak ma się na zrobienie modelu 6 dni

Fotele niestety zostają takie jak są, tak jak wspomniałem mam już zamknięty kadłub i nie mam jak ich już poprawić

 

Połówki kadłuba zostały naciągnięte i sklejone ze sobą - bez CA nie szło tego zrobić. Dodałem pierwsze detale, wyciąłem w kadłubie po obu stronach drzwi, po jednej będą zamknięte, po drugiej otwarte.

kadłub po sklejeniu został wyszlifowany na gładko za pomocą różnych gradacji papieru ściernego a następnie poszpachlowany za pomocą CA.

Wyszlifowałem ramy okien do mniej więcej zbliżonego kształtu.

Tak to wygląda:

 

kadub9.jpg

kadub8.jpg

kadub1.jpg

kadub2.jpg

kadub3.jpg

kadub4.jpg

kadub5.jpg

kadub6.jpg

kadub7.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - ciekawe tempo - model też ładnie wykoanywany - powodzonka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepsi_Adam - dzięki za informację. Dostałem zdjęcia od klienta i z nich wynikało że fotele były oliwkowe, a podłoga czerwona - ale zapewne wina flesza, z którym były robione. Teraz to po ptakach - nie ma już szans na przemalowanie i poprawki :(

Co do numeru - będzie 0815.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejna porcja detali kadłuba.

Dorobiłem wzmocnienia na spodzie, światła, podwozie i siłowniki, wyloty powietrza oraz polistyrenem uzupełniłem braki, dodałem światło tylne ( czy jak to nazwać ), cześć szyb i tylną płozę. Przytopiłem opony - ale za mocno Zrobiłem pokrowce na balony z folii aluminiowej, dodałem druciane osłony przykleiłem wszystkie detale do kadłuba ( te co mogłem ).

Następnie model pokryłem podkładem.

 

podwozie10.jpg

podwozie11.jpg

podwozie12.jpg

podwozie9.jpg

podwozie8.jpg

podwozie7.jpg

podwozie6.jpg

podwozie5.jpg

podwozie4.jpg

podwozie3.jpg

podwozie2.jpg

podwozie1.jpg

podwozie.jpg

 

Po podkładzie zamaskowałem model i psiknąłem głównymi kolorami. Dałem ciała bo nie zamaskowałem paska białego oddzielającego kolory ( pod silnikami ) - naprawię jutro.

 

malowanie.jpg

malowanie1.jpg

malowanie2.jpg

malowanie3.jpg

malowanie4.jpg

malowanie5.jpg

malowanie6.jpg

malowanie7.jpg

malowanie8.jpg

malowanie9.jpg

malowanie10.jpg

malowanie11.jpg

malowanie12.jpg

malowanie13.jpg

 

 

Gnam jak tylko mogę - do końca roku model ma być u klienta na biurku. Dlatego wybaczcie że nie zmieniam pewnych rzeczy - nie mam zwyczajnie na to czasu.

Ale dziękuje za doping i zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Adam na pisał widac ,że robiony na czas,ale mimo to wygląda bardzo dobrze ,nie miałem nigdy w ręku"wyprasek" z tym śmiglakiem ale jak patrzę na to co z nim robisz i na inne warsztaty w tym konkursie to szybko nie wezmę się za niego choć to piękny śmigłowiec jest.

Farba podeszła Ci pod taśmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.