Skocz do zawartości

Czeski Gripen


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Mój pomysł na zimowy konkurs jest prosty.

Czeski Gripen w znakomitym okazjonalnym malowaniu ze spotkania tygrysów w 2013roku w zimowej scenerii.Planuje wykonać kawałek płyty lotniska z ośnieżonymi połaciami trawy.

Czesi zimą latają,więc też ich samoloty muszę czasem stać sobie pod zimową chmurką

Czech_Air_Force_Saab_JAS-39_Gripen_taking_off_%25283%2529.jpg

Do projektu wykorzystam zestaw Revlla plus pitot mastera i blaszkę Edka.

Szybki inbox:

IMG_4873.JPG

IMG_4871.JPG

IMG_4868.JPG

IMG_4869.JPG

IMG_4874.JPG

IMG_4872.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Gripen i to czeski ! Super. Jak oceniasz Revella w porównaniu z Italerka, i ole oczywiście widziałeś Italerke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczno w lotnictwie i dobrze.

I nie ma żadnego staruszka z przypruszonego wapnem z czasów wojny

Co do jakości Revlla to bez revelacji.Wyczerpujące porównanie Gripenów w 72 jest tuhttp://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=14&t=77110

Moje odczucia są podobne jak opinią alexsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowidła Picassa na LSD to dobry temat na model

Szukając nowych tematów na odrzutowce w pierwszej kolejności interesują mnie wszelkiej maści kolorowe ptaki:mrgreen:

Grafika tego jest moim zdaniem perfekcyjna pod każdym względem.Kompozycyjnie i kolorystycznie bardzo mi się podoba.Chciałem polecieć na ostro i zrobić takiego Arktycznego Kota

1316023.jpg

Ale kalkę jest ciężko dostać.Moje tempo prac jest wolne i już mam obawy czy wyrobię się z Gripenem(blachy Edka może będą za jakieś 2 tyg więc pozostaje mi obrabiać i wycinać plastik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Super Etendard i cholernie wymagający. Zgranie malowideł z kalkami (napis MARINE czy numer na stateczniku) to wymagające elementy.

 

W ogóle, okazjonalne malowania są ciekawe. W Twoim Gripenie także. Z resztą, Czesi mają dryg do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
zobacz co ja kiedyś zrobiłem do B-17

Na kadłubie chyba Ci to niewiele pomogło?

 

To był tylko szablon pod taśmę Tamiya... ja to maskowałem i potem leciałem kolorem. Niestety nie ostały się foty z malowania... tą samą techniką malowałem F-117

 

Wycięty szablon (projekt na szybko w AI zrobiony)

IMG_2079.JPG

 

Tu na czysto przed brudzeniem

DSC05014.JPG

 

i finał tutaj:

DSC06187.JPG

 

A tu jak by ktoś chciał sobie wykorzystać metodę (kiedyś zrobiłem animowanego Gif-a dla kolegi):

How-To-Stencil%2Bv01.gif

 

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bo to były testówki (na powrót do hobby....) Ja bardzo dawno temu w kartonie siedziałem... powrót miałem po dłuuuugiej przerwie... ;-) Tych modeli nie ma co pokazywać (choć jak ktoś bardzo chce to i tak znajdzie)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Eee... Na ploter maly szablonik? Szkoda czasu i kasy. Gwiazdki do f-117 to byla godzinka. Wycinanka do b-17 okolo dzień (wszystko razem z projektem i mierzeniem)

 

Możliwe, że jak bym miał tego więcej to bym posłał na ploter. Ale czasem fajnie coś "wymodelować" z łapy :-)

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pozwolę sobie podpowiedzieć, że warto nabyć w sklepach dla artystów lub tych zajmujących się airbrush'm papier przylepny to jakby większy arkusz taśmy. Nie mamy wtedy zgrubień na łączeniach i znacznie łatwiej się wycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ja wtedy pod ręka nie miałem takiej folii. Może mógłbyś wskazac, gdzie takowa kupic w PL?

 

Pozdrawiam

Christian

 

Jest sporo miejsc na przykłąd tu:

 

http://www.fine-art.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

6. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania powszechnych zasad kultury wypowiedzi i słowa. Niedopuszczalne jest stosowanie tonu oraz słownictwa poniżającego lub wyszydzającego innych Użytkowników, a także prowadzenie dyskusji w sposób celowy urażający drugą ze stron. Dotyczy to wypowiedzi na forum oraz wiadomość prywatnych.

7. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania czystości i poprawności języka polskiego oraz niestosowania slangu utrudniającego zrozumienie wypowiedzi. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się prowadzenie relacji w obcych językach.

via Regulamin Forum

 

I mam nadzieję, że nie będziemy poruszać więcej tego tematu. I jeszcze PW poproszę, z linkiem do tego fragmentu...

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.