Skocz do zawartości

Letnie wykopki - M9 ACE [Takom 1:35]


TomB(raider)

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

M9 (ACE) Armored Combat Earthmover jest to opancerzony pojazd gąsienicowy, mający na celu zapewnienie wsparcie inżynieryjnego wojsk frontowych. Używany jest przez US Army, a także w lekko zmodyfikowanej wersji przez USMC. Do jego zadań należą: niszczenie barykad, przeszkód utworzonych przez wroga, naprawa dróg, a także budowa stanowisk bojowych.

M9 ACE to spychacz, koparka i wywrotka w jednym. :-)

Model, który będę próbował zrobić będzie pracował w Iraku lub w Afganistanie, jeszcze nie wiem, przeglądam materiały w sieci. Na razie skłaniam się do malowania europejskiego NATO, o ile dojdę do tego etapu.

 

IMG_5935_zpsbwt3ywoa.jpg

 

IMG_5936_zpsd7s4xjzi.jpg

 

IMG_5939_zpskhanhyrp.jpg

 

IMG_5940_zpsuttjgpcz.jpg

 

IMG_5942_zpsujthidtb.jpg

 

IMG_5944_zpswgpuwp0t.jpg

 

IMG_5947_zpsbi7dhcwp.jpg

 

IMG_5941_zpsoqxkciif.jpg

 

 

W kolejnej odsłonie kilka zbliżeń ramek już bez folii, ponieważ troszkę przeszkadza w odbiorze.

 

No i mały update:

 

Instrukcja

 

IMG_5949_zpsabgsuwbz.jpg

 

I jeszcze kilka zdjęć ramek:

 

IMG_5953_zpsiaxre1sp.jpg

 

IMG_5954_zpsj5ovwldy.jpg

 

IMG_5955_zpsav0wfrqt.jpg

 

IMG_5956_zpsfndfj6ud.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe toto bardzo Jednak to chyba konkurs powoduje, że pojawiają się konstrukcje mniej oczywiste

 

 

Nowość w dziedzinie, zdaje się że jeszcze nikt go nie kleił.

Na Armoramie ktośtam, cośtam grzebał w takim (albo takich, nie pamiętam czy było więcej niż 1 warsztat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaglądać mimo, że nie moja dziedzina, ale pojazd widzę pierwszy raz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Dodałem do pierwszego posta kilka zdjęć.

Pierwszy raz go widziałem w sklepie z miesiąc temu i po zerknięciu do pudełka stwierdziłem, że ten pokrak zasługuje na zakup. A konkurs mnie zmotywował do przyśpieszenia szybszego wydania kasy. No i dzisiaj jest. ;)

 

> Panzer Machine: Jakoś pomimo swoich ułomności AMX mnie nie zniechęcił do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panzer Machine: Jakoś pomimo swoich ułomności AMX mnie nie zniechęcił do firmy.

 

Wiesz, ja się czepiam tego Takoma wyłącznie ze względu na cenę. Za taką ceną jaką producent sobie życzy za zestaw powinna stać zupełnie inna jakość. Gdyby te zestawy były o 100-120 zł tańsze to przyjął by je z zadowoleniem i wychwalałbym te zestawy. Bo trzeba przyznać, że modele mają bardzo ciekawe czym Twój obecny warsztat jest tego dowodem.

Z wielkim zainteresowaniem będę podpatrywał Twoje perypetie (zanim zacząłem Kraza lepić to sam chciałem digglera zakupić), wspierał i pomagał na tyle ile przez internety się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja się czepiam tego Takoma wyłącznie ze względu na cenę. Za taką ceną jaką producent sobie życzy za zestaw powinna stać zupełnie inna jakość. Gdyby te zestawy były o 100-120 zł tańsze to przyjął by je z zadowoleniem i wychwalałbym te zestawy. Bo trzeba przyznać, że modele mają bardzo ciekawe czym Twój obecny warsztat jest tego dowodem.

Z wielkim zainteresowaniem będę podpatrywał Twoje perypetie (zanim zacząłem Kraza lepić to sam chciałem digglera zakupić), wspierał i pomagał na tyle ile przez internety się da

 

Fakt z jednej strony masz rację, tani nie jest, ma swoje ułomności - plastik uciążliwy w odcinaniu z ramki - podatność na uszkodzenia, ale jednak detale ma ładnie zrobione (może nie wszystkie, ale jednak). Składalność też nie najgorsza. Niestety porównując do takiego Trumpetera, to moim zdaniem zawartość Takoma jest lepsza, a ostatnio Trumpeter znacznie podniósł ceny, goni Takoma. :-)

 

No ja też oglądam jak kiedyś stanieje to se kupie . Mógłbyś zapodać zdjęcia kalek i instrukcji malowania ( ciekawe czy jest Pustynna Burza ).Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Proszę bardzo, skany instrukcji malowania:

 

Image%205_zps0f3sl65u.jpg

 

Image%207_zpskwionxgt.jpg

 

Image%208_zpsgagncqkd.jpg

 

Image%206_zpsvtyup1gg.jpg

 

A teraz kilka uwag dla chcących zmierzyć się z tym modelem.

Otóż jak to Takom, ma swoje potknięcia. Pierwsze - niedolana do końca część będąca komorą wyciągarki - dlaczego? - nie mam pojęcia... Lina wyciągarki, ciężko powiedzieć, czy to lina, ponieważ z tego co szukałem w sieci, to nie bardzo widać oplot.

Składając pudełka na pace, zalecam ostrożność, nie przyklejajcie ich od razu. Polecam wstępnie skleić moduły i spróbować poukładać je. Mi przy montażu wyszło, że nie do końca zgrywają się z burtami. Odklejałem i przymocowałem w końcu rufę, żeby tylny lewy sześcian (nie wiem co mieści w oryginale) leżał lepiej.

Uważajcie przy obcinaniu części z ramek, nie ma co przycinać tuż przy powierzchni. To wychodzi w Tamiya, ale nie tu. Tu potrafi wyrwać kawałek i trzeba uzupełniać szpachlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.