Skocz do zawartości

"Urodzony w lecie" CVE-25 Croatan - Tamiya 31711 1/700


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Napisano (edytowane)

Klasa 4 - Okręty i statki

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

Witajcie - postanowiłem wystartować, i jak wielu z was, będzie to raczej walka z czasem

 

Wrzucam amerykański temacik lotniskowca eskortowego. Skąd temat? Otóż zwodowany w środku lata, 1 sierpnia 1942 roku. Do służby wszedł dziewięć miesięcy później. Służył w wielu miejscach II WŚ; dotrwał do emerytury, by w maju 1946 zostać wycofany ze służby.

 

Poniżej regulaminowy stan na dziś

 

cve-25-001_zpstrdi5kec.jpg

 

Zatem - startujemy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to Marcin jesteś samobójca Tam jest chyba z 9 blach.

Mam Sarę z Tamijuni ale w 4 miechy z blachami to ze 3 pomocników musiał bym zatrudnić.

edit

3 miesiące bo jeszcze nie doszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Napisano (edytowane)
A co z wyposażeniem lotniczym? Zestawowe czy coś dołożysz?
Tutaj jeszcze nie mam sprecyzowanej koncepcji - zestawowe latadła wykonane z szarego plastiku więc kabinki prezentują się marnie Zastanawiam się nad dobraniem lotnictwa z Trumpetera ale również rozważam pomysł zainstalowania samolotów z płachtami brezentu na kabinach (mam gdzieś stosowną fotkę). W każdym razie ten temat, póki co, jest rozwojowy Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Prace posuwają się, jednak chyba nie do przodu Trwa degradacja pokładów, wycinka wyposażenia, szpachlowanie - szczególnie, że burty chwalą się jamami skurczowymi.

 

cve-25-002_zpsugx76cbj.jpg

 

cve-25-003_zpsmo9c05qe.jpg

 

Pojawia się pytanie - co zrobić z drobnicą na burtach... Skłaniam się ku podobnej rzezi, ale z odtworzeniem może być już niełatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie sporo roboty jak planujesz oblachowanie... ale grunt to zapał do pracy

 

....dotrwał do emerytury, by w maju 1946 zostać wycofany ze służby..

Tak poza tematem... realia były takie, że wiek emerytalny został po '46 wydłużony i niestety biedak musiał zaliczyć reaktywację żeby do tej emeryturki dorobić (się chyba nawet na Vietnam załapał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
wiek emerytalny został po '46 wydłużony i niestety biedak musiał zaliczyć reaktywację żeby do tej emeryturki dorobić (się chyba nawet na Vietnam załapał)
Fakt - na stare lata zafundowali mu nieco zagranicznych wycieczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Taki goły plastikowy zrobisz?
Nie, nie.... Czekam na zestaw waloryzujący z FiveStar... dojdzie za dwa-trzy tygodnie

Analiza wspominanego zestawu PE oraz tytułowego CVE-25 skłoniła mnie do decyzji wyrobu oblaszkowania własnego...

 

A żeby nie było, że nic się nie dzieje, fotka świadcząca o pracach nad pokładem lotniczym...

 

cve-25-004_zps1cfhneyw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z FStar?

Mi się wydaje że wszystko jest z nim OK

Myślę że problemem jest to iż zestaw jest robiony konkretnie pod USS Bogue a mimo wszystko te dalsze lotniskowce tej klasy ciut się od siebie różniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Co jest nie tak z FStar?

Mi się wydaje że wszystko jest z nim OK

Myślę że problemem jest to iż zestaw jest robiony konkretnie pod USS Bogue a mimo wszystko te dalsze lotniskowce tej klasy ciut się od siebie różniły

zgadza sie - roznice sa w uksztaltowaniu, ilosciach balkonow na burtach oraz w ksztalcie stanowisk 5 calowek na rufie. Dlugo sie zastanawialem jak do tego podejsc, montaz FS na CVE-25 nie dawalby mi spokoju. Stad decyzja o wlasnym projekcie. Obecnie poklad lotniczy na ukonczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.