Skocz do zawartości

"Urodzony w lecie" CVE-25 Croatan - Tamiya 31711 1/700


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Bardzo interesujący temat. Skoro letnie narodziny, to może by tak scenka z wodowania okrętu?
Raczej nie, choć kuszące ;) Wodowany okręt to tylko sam kadłub - wątpię, czy cieszyłby moje oko ;) Ponadto wymagałoby to dużego nakładu pracy w konstrukcję nabrzeża, a na to zdecydowanie nie miałbym czasu.... Zresztą obecny postęp na chwilę obecna również pozostawia nieco do życzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Jak tam sytuacja w stoczni wygląda

 

Pozdrawiam

Dziękuję za zainteresowanie

 

Sytuacja wygląda tak, że na ukończeniu jest projekt pierwszej części blaszek. Do przygotowania ostania część - niestety prace idą bardzo powoli - i to nie ze względu na rysowanie ale z uwagi na długie analizy skąpej dokumentacji zdjęciowej. Liczę, że za miesiąc fizyczny postęp będzie już widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Super Moderator
Jakby ktoś pytał - rysuję, rysuję, rysuję...

 

Narysowałem....

 

cve-25-005_zpstvbvlbxy.jpg cve-25-006_zps5cucplvn.jpg

 

Na pierwszą blaszkę już czekam, powinna być lada moment u mnie. Druga dopiero będzie wysyłana do trawienia; zatem u mnie dopiero pod koniec lipca

 

Czy zdążę? Oto jest pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Zdolny jesteś
Rysowanie to najprostsza rzecz - teraz trzeba zacząć składać to do kupy, a z tym nie będzie tak różowo

 

Pierwszą blaszkę mam już w rękach - wyszedł brak doświadczenia w projektowaniu - wiele delikatnych detali jest widocznych, jednak pod dwoma warstwami farby pewnie znikną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
wiele delikatnych detali jest widocznych, jednak pod dwoma warstwami farby pewnie znikną...

dlaczego miałyby zniknąć...?

rzadka farba, prawie mgiełka - i tak ze trzy razy można pomalować bez jakiejkolwiek utraty detali a i z dobrym pokryciem kolorem ...

Czym malujesz?

P.S.

Blachy SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
wiele delikatnych detali jest widocznych, jednak pod dwoma warstwami farby pewnie znikną...

dlaczego miałyby zniknąć...?

rzadka farba, prawie mgiełka - i tak ze trzy razy można pomalować bez jakiejkolwiek utraty detali a i z dobrym pokryciem kolorem ...

Czym malujesz?

P.S.

Blachy SUPER

No to mnie troszeczkę podratowałeś na duchu ;)

 

Czym maluję? Wcześniej Gunze i chyba bym pozostał przy nich choć mam jeszcze nie ruszone kolorki do amerykańców od WEM. Jeszcze nie podjąłem decyzji. Masz jakąś sugestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś sugestię?

Oczywiście Gunze. Ja malując Gunze nakładam zazwyczaj 3-4 warstwy bez utraty jakichkolwiek detali. Bardzo małe ciśnienie i bardzo rzadka farba. Proporcje: na kroplę farby 7-10 kropel rozcieńczalnika. Tak mi się wydaje - bo zazwyczaj mam już rozcieńczoną farbę do konsystencji mleka i dodatkowo przed malowaniem coś tam jeszcze "dokroplę" Odległość malowania 1-2cm od obiektu.

Oczywiście bez podkładu

 

powodzenia - fajny model będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Masz jakąś sugestię?

Oczywiście Gunze. Ja malując Gunze nakładam zazwyczaj 3-4 warstwy bez utraty jakichkolwiek detali. Bardzo małe ciśnienie i bardzo rzadka farba. Proporcje: na kroplę farby 7-10 kropel rozcieńczalnika. Tak mi się wydaje - bo zazwyczaj mam już rozcieńczoną farbę do konsystencji mleka i dodatkowo przed malowaniem coś tam jeszcze "dokroplę" Odległość malowania 1-2cm od obiektu.

Oczywiście bez podkładu

 

powodzenia - fajny model będzie

Bez podkladu? Toś mnie tu zaskoczył..... Właśnie o ten podkład miałem największe obawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Żeby nie było, że nic nie robię....

 

Pomału pcham tę łajbę do przodu, czekam na drugą część blaszek i z każdym dniem znika mi to światełko w tunelu , ale nie rzucam ręcznika

 

Poniżej stan na dzisiejszy wieczór, generalnie blacharka i hips produkcji własnej....

 

cve-25-007_zps0r3tgzwi.jpg

 

cve-25-008_zpsjeh59neu.jpg

 

cve-25-009_zpsgwqllaxh.jpg

 

cve-25-010_zps3x4mcx3n.jpg

 

cve-25-011_zpsowomxpak.jpg

 

cve-25-013_zpsnu1l64cv.jpg

 

cve-25-012_zpssjgphrkf.jpg

 

Cóż więcej można dodać, hahahha.... się robi, się robi

 

PS.wybaczcie jakoś fotek ale ani sprzętu ani talentu w tej kwestii u mnie nie znajdziecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie gdybyś kiedyś wypuścił na rynek blaszkę z takimi elementami wyposażenia pokładowego to biorę kilka sztuk.

W zestawie do "Sary" Five Stara zrobili szoty/ściany tylko na przednich platformach właśnie z imitacjami węzy p.poz natomiast rufa została potraktowana po macoszemu. Będę musiał coś samemu wytworzyć z niczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcinie gdybyś kiedyś wypuścił na rynek blaszkę z takimi elementami wyposażenia pokładowego to biorę kilka sztuk.
Pewnie nie wypuszczę, ale jak chcesz to póki co jakieś 10 sztuk się znajdzie luzem (kolejne na blaszce, której jeszcze nie mam). Jak chcesz to mogę ci wysłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dziś odebrałem drugą część blaszek Patrzę na nie i widzę ciemność

 

Ale nie zwykłem łatwo rzucać ręcznikiem na ring - nie mam dużej windy kotwicznej w druku 3D więc sobie zmajstrowałem z 56 elementów fototrawionych Ufff..... Jak na pierwszy raz takiej dłubanki to nawet jestem zadowolony

 

cve-25-014_zpscjev5xyr.jpg

 

Stocznia już dziś zamknięta - nie pukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.