Skocz do zawartości

I Nieoficjalny Zlot Posiadaczy Luksusowych Modeli 1/144


net_sailor

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam ogłoszenie dla zainteresowanych popularyzacją skali 1/144. Będzie lepiej widoczne dla wszystkich i potem zrobimy tutaj małe podsumowanie.

 

I Nieoficjalny Zlot Posiadaczy Luksusowych Modeli w skali 1/144

 

Zapraszam wszystkich posiadaczy modeli w skali 1/144 (modele lotnicze wojskowe i cywilne oraz śmigłowce) na I Nieoficjalny Zlot, który odbędzie się przy okazji Warszawskiego Festiwalu Modelarskiego Babaryba 2018. Każdy model w tej skali jest mile widziany, niezależnie od wielkości, ceny i miejsca zakupu oraz stopnia trudności.

 

Chociaż w nazwie jest zlot modeli luksusowych, co ma podkreślać precyzję z jaką zostały wykonane nasze małe cuda, to nie zastanawiajcie się czy model jest dość luksusowy by go pokazać. Po prostu przyjeżdżajcie.

Modele należy zarejestrować do właściwej kategorii festiwalowej. Ilość modeli możliwych do zgłoszenia jest nieograniczona, więc im więcej ich będzie tym lepiej! Gdyby ktoś z jakichś przyczyn nie widział się jednak w części festiwalowej, a mimo to chciał zaprezentować swój model poza konkursem, to mam sygnał od IPMS Wrocław, że chętnie przyjmą dodatkowe modele wystawowe na swój stolik klubowy.

 

Prośba do Was, aby ustawiać się w kupie, tzn. dwie kupki samolotów cywilnych i wojskowych w 1/144, ale sąsiadujące ze sobą!!!

 

Druga prośba, udostępniajcie link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/198784270744182/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozę Boeing 747-8 Lufthansa wraz z oświetleniem LED oraz działającymi trzema (z czterech) silników skala oczywiście jedyna słuszna w cywilach

 

Zabrałbym również Ił-63M, Tu-134A oraz Tu-154M wszystkie w barwach LOTu ale niestety stoją w gablocie w muzeum i nie mam możliwości odebrania na weekend :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wpadłem na momencik aby rozstawić modele. "Nasz" kącik przed godziną jedenastą wyglądał tak:

 

UOQrz5X.jpg

mGYYpsJ.jpg

DO5dUOb.jpg

pOeSgvr.jpg

 

W niedzielę planuję kręcić się tu przez cały dzień, do zobaczenia!

 

P.S. Impreza wygląda świetnie, brawa dla organizatorów! Obsługa miła, sprawna, z uśmiechem. Dzięki wam za to co robicie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy zazdrość mnie zżera... Mogliście tam być i to wszystko oglądać na własne oczy!

 

Jak zobaczyłem tego Fokkera D.VII to tak się wzruszyłem, że Żonka na otarcie łez kupiła mi aż 5 szmatopłatów Może w przyszłym roku uda mi się z Wami tam spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy zazdrość mnie zżera... Mogliście tam być i to wszystko oglądać na własne oczy!

 

Jak zobaczyłem tego Fokkera D.VII to tak się wzruszyłem, że Żonka na otarcie łez kupiła mi aż 5 szmatopłatów Może w przyszłym roku uda mi się z Wami tam spotkać.

Czekam na Twoje zestawy, a te maleństwa są super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie grupowe zlotowiczów. Niestety nie wszystkich udało się zebrać w jednej chwili. Brakuje Wojtka Sokołowskiego (właściciela luksusowej Bryzy) i Woit też się gdzieś zapodział. Marka i Leszka z Shelf Oddity też uważam za pełnoprawnych członków Zlotu choć jakoś nie pchają się w kadr. Każdy ze zlotowiczów otrzymał na "dzień dobry" plakietkę/naklejkę uczestnika Zlotu (jedynie Woita nie zdołałem w sobotę namierzyć i oznakować). Stolik też był odpowiednio oznakowany, że takie wydarzenie się tu odbywa.

 

WhE0mmqpYp4yUR6CqcHayjCVOMdinJTSBPhICRyJVD2qjgWj0xeB3nCc7ns4zao5V8wwOzigk4N5bVSg7PaNzIuX1Y4X68yXblUB7_gaInF8FtQ5t4Vnw6w8rEF-6Qagz5Aqw-qvTvSdx7bYZoPyQyixqt5VKPwc6EvC5xwtQUgDeXNB3EIT5iiszeJlXmZClKdo1ntlQrkDcBAZLRIyohttSw_7qEoQCFlcX0f3LL4e97X--fVysfLMcTAsoO6oNE_XtblNeqRpD_MBQkiSoUzXvt9aTFF-0BLVb0MB06YA92eKEE03rtWg-Pf47sSFScppNBmM8Acor6qUy-2q75XEvsaOAbkcbkudpxJ15qsb4KYras1esFQemVztpM1TUjmA4xjW75zsHDAp1yWMt-dJndOIIR6ELiOxlC1wp-fw541I3gNuf7-BvPxxVfI607pSHK8Na6HnVPGXJ_dqJwwafl6YYSM90xSYq-KlfiuIpEDz3fVtvf9HkWpb4h0Y65gBypsWMPcj5_66OrqsHHITGcbx1VzQg6P0_hn5tk7TDFf44V-cKmtR3W4txhUdMrcl8UATNrwFeOrtwSnqDYPDcLDwMRsWTXrEmwj3iZKY32v3EL31uthVgKeYAqsn9XBdRBqqb2lqYqGwSKBnFa6F5_RtiSvq=w1260-h945-no

 

Na zakończenie postanowiłem też ufundować dość luksusową nagrodę dla wykonawcy najlepszego moim zdaniem modelu Zlotu. Otrzymał ją Paweł Nieborek za model Boeinga 720 linii Maersk.

AlJOXk_7woDwYMi3urTJi-T2G-ivNgAHYPMMzQievz00drsfcFI4-Hno_Z20vlti3bP_-GAjbuOQvM6CvlJdjdbDwAogRP8RENQ9PsfVxuiRMQubFvVA7EQhIK3avvCNMFoxH6nOMyXdCXpOBrPX7ndOhYan8nADGIjY9_3fKaa9G6QnFXKG8CnilJdQo52H5Me6KTgw9pme3LHUJ1xkn6YB1PFBxF-BybqLSEkH3iz-iKzpUXCF2zvv_dUvjON4iJyVowgpk8ISAQhEirjQkvwKGJ3A2JSaCs2DZd-RM4Et7m8IvODvVst9qLGFkMyjn8VyaqMt-mOopNOBGCiE_R-lge5HWK8sJYcniFAAGbGc6HrkAff2hNWIQV-T0j674EtV3no5OOKsgbxidcFMORXPwVs-ZAJgq7adjUEwUwLGgrgC_4evbqp4vb0XzDbsGvbfRGFkE62mprQH4c7F1vJz38DjF9mQ_TeSTXAo1cX6v-PmFavKxfAL8B_kad2kMFASqfvCjLr_isXWRAlaid-iTA9tLjgGyyWZ1QnCmJMaiugkxeEvMGUgVxmbgwEHpbV_53VFQyQHXKFSRHYxVlyRPSAOK8otqlZeklbPlQ2a9F4nODFqk4ptPyhRNU1wM3MbcengW56v6Uyu-jGEmZh7r_X2fDs-=w710-h945-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy modelarze Dawno, nie widziałem tyle modeli w naszej luksusowej skali w jednym miejscu

Jestem jeszcze w szoku z zachwytu z tak udanej wystawy, dlatego tak późno piszę

 

 

net_sailor ogromnie dziękuję za to wyróżnienie i fantastyczną nagrodę widoczną na zdjęciu poniżej Tym bardziej, że jesteś jej jedynym sponsorem i nie wiem jak się odwdzięczyć Postaram się na kolejną fiestę pokazać ją już złożoną

Marcinie, pomysł ze "Zlot Posiadaczy Luksusowych Modeli 1/144" jest świetny i mam nadzieję, że uda się to powtórzyć, w jeszcze większym gronie.

 

 

Dziękuję również dwóm kolegom modelarzom Markowi i Leszkowi z SHELF ODDITY za kolejne wyróżnienie wraz z wspaniałymi nagrodami

 

P1300032.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie grupowe zlotowiczów. Niestety nie wszystkich udało się zebrać w jednej chwili. Brakuje Wojtka Sokołowskiego (właściciela luksusowej Bryzy) i Woit też się gdzieś zapodział. Marka i Leszka z Shelf Oddity też uważam za pełnoprawnych członków Zlotu choć jakoś nie pchają się w kadr. Każdy ze zlotowiczów otrzymał na "dzień dobry" plakietkę/naklejkę uczestnika Zlotu (jedynie Woita nie zdołałem w sobotę namierzyć i oznakować). Stolik też był odpowiednio oznakowany, że takie wydarzenie się tu odbywa.

Hej! Dzięki za inicjatywę. Pomysł jak widać wypalił.

 

Woit się nie zapodział, Woita nie było dłużej w sobotę. Siedziałem za to całą niedzielę na sali

Świetnie było znowu spokojnie i dłużej porozmawiać z Leszkiem i Markiem, poznać osobiście Jędrka z FindModelKit no i przede wszystkim zobaczyć tyle 144-ek. net_sailor, Leszek mnie oznakował w niedzielę

 

Czy dobrze zarejestrowałem, że kolejny zgrupowanie mikrusów szykuje się na przyszłoroczny Wrocław? Przeciw spotkaniu na następnej Babarybie oczywiście też nic nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek mnie oznakował w niedzielę

Uff, to kamień z serca, bo gryzło mnie sumienie za to niedopatrzenie.

 

Czy dobrze zarejestrowałem, że kolejny zgrupowanie mikrusów szykuje się na przyszłoroczny Wrocław? Przeciw spotkaniu na następnej Babarybie oczywiście też nic nie mam

Jeśli chcecie rozmawiać o kolejnym zlocie to jak najbardziej jest to możliwe. Ja się szalenie cieszę, że aż tylu Was przybyło i chciałbym, aby następny zlot był co najmniej równie liczny. Nawet nie wiecie z jaką przyjemnością oglądałem zakłopotanie sędziów, gdy podeszli do naszej kategorii. Padło wtedy z ich strony coś w rodzaju "łatwo nie będzie". To Wasze wysokiej klasy modele sprawiły, że skala 1/144 nareszcie wychodzi z cienia i zaczyna być brana na poważnie.

Trzeba jednak pamiętać umawiając się na następny zlot, aby był w miarę wygodny dojazd dla jak największej liczby uczestników ze wszelkich krańców Polski, bo tylko wtedy, gdy będzie nas dużo zlot ma sens. Warszawa spełnia ten warunek, aczkolwiek ja nie będę upierał się przy Warszawie, jeśli wspólnie ustalimy inne miejsce i w miarę w komplecie się tam stawimy. Dlatego też przydałoby się znać terminarz przyszłorocznych imprez, aby wybrać tę dla nas najdogodniejszą. Niestety ostatnio zdarza się tak, że imprezy nakładają się terminowo i jest wtedy dramat/dylemat gdzie warto być. Właśnie z tego powodu, że wiele imprez na 2019 r. nie ma na razie podanej daty, dyskusję o II Zlocie uważam za lekko przedwczesną, ale to moje zdanie. Jednocześnie zdaję sobie sprawę ze rolę "stolicy 1/144" od stolicy przejąłby chętnie Wrocław Model Show, jednak to już od Was zależy, czy jesteście skłonni tam się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja od jednego z sędziów dostałem reklamacje ;)

 

Powiedział, że następnym razem to mam lupę do modelu dołączyć ;)

 

A tak w ogóle (robiłem to w innym miejscu ale tu jeszcze nie) gratulacje Marcin za pomysł

 

I parę moich zdjęć ze skalą 1:144

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokie ukłony Marcinie za pomysł i realizację zlotu!

Cieszę się ze wszystkich spotkań i rozmów Babarybowo-zlotowych, fajnie było zobaczyć tyle świetnych modeli w mikrej skali!

Jeżeli przyjazd do Wrocławia 13-14 kwietnia 2019 nie sprawi Wam kłopotu, bardzo miło będzie nam ugościć drugą odsłonę zlotu podczas kolejnej edycji WMS.

Dodam jeszcze, że kilku modelarzy 144-kowych zza Odry również jest zainteresowanych przyjazdem do nas. Informacja o zlocie mogłaby być dla nich dodatkowym impulsem do przyjazdu.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za świetną pod-imprezę świetnej imprezy

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.