Skocz do zawartości

Tu-22M3 Italeri 1:72


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam do zaprezentowania zrobiony jakiś czas temu model samolotu Tu-22M3 firmy Italeri w skali 1:72. Do budowy modelu wykorzystałem dwa zestawy fototrawione firmy Part. Samolocik sklejał się przyjemnie ale wymagał wielu przeróbek. Zmiany jakie dokonałem w modelu to przede wszystkim dziób samolotu, wloty powietrza, kształt kabin pilotów oraz zmniejszenie wysokości kadłuba.

 

0001.jpg

 

0004.jpg

 

0003.jpg

 

0002.jpg

 

0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow! genialny, ta kabina, piękna samolocik czysto sklejony i jeszcze to umiarkowane brudzenie, miodzio! tylko daj może jeszcze fotki dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Model robi na mnie bardzo duże wrażenie, ja robię tylko śmigłowce, mam do Ciebie prośbę czy możesz zdradzić jak robisz te przybrudzenia na liniach podziału, twoje wyglądajaą super. Proszę o naukę, serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję udanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydal? Dla mnie to jeden z piekniejszych wytworów radzieckiej techniki I to urzekające stanowisko GSz na końcu kadłuba...Nic tylko wypada mi przyłączyć się do pochwał, gigantyczny model i cudo zrobiony. Ładnie wyszły zaznaczone podziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super maszyna

Właściwie bardzo rzadko oglądam galerie lotnicze ale temat wpadł mi w oko na stronie głównej (zagrywałem się kiedyś w harpoona więc mam sentyment do tej bestii

Bardzo mi się podoba. Świetnie wykonany model.

 

Mam pytanko, co oznaczają gwiazdki pod kabiną? Zaliczone na sucho ataki na CVN'y czy bombienie talibów? W każdym bądź razie bojowo wyglądają

 

 

Może warto by odrobinę przygasić biel goleni między oponami (upssss wyszło szydło z worka czyli pancerne zboczenie do demolki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model...gratuluję Mam tylko jedno "ale"...warto by trochę spłaszczyć oponki bo taka bestyja waży trochę ...ale to takie czepianie się na siłę. Jak już mówiłem-rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie przyznać że nie spodziewałem się aż tylu pochlebnych opinii na temat tego modelu.

Poniżej umieszczam kilka dodatkowych zdjęć mojej tutki.

 

2009935.jpg

 

2009934.jpg

 

2009940.jpg

 

2009941.jpg

 

2009943.jpg

 

2009944.jpg

 

2009947.jpg

 

Brudzenie samolotu wykonałem powszechnie znanymi i stosowanymi metodami. Przed malowaniem samolotu wzdłuż linii podziału blach prysnąłem czarnym kolorkiem, potem malowanie zasadniczymi kolorami. Po wyschnięciu poprawiłem linie suchym pastelem nakładając go pędzelkiem i wycierając (zgodnie z kierunkiem opływy strug powietrza) chusteczką higieniczną. Zacieki oleju i smaru wykonałem bardzo rozrzedzoną brązową farbą. Moczę w niej pędzelek 00 wykonuję delikatne maźnięcie w okolicy np. zawiasu lotki i natychmiast przecieram chusteczką higieniczną. Powstaje w ten sposób delikatna smuga imitująca smar lub olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, spróbuje. Kolejne zdjęcia też super.

W opisie Wspominasz że prace trwają nad W-3WA. Czy można liczyć na relacje z budowy??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem samolociarzem (choć w dzieciństwie sklejałem samoloty, ale było to bardziej "zabawkarstwo" niż modelarstwo...) zapytam - w jaki sposób uzyskujesz takie ślady (zaciemnienia) wzdłuż linii podziału ? Czy to technika podobna do stosowanej w modelarstwie pancernym "płukanki" ?

 

A tak na marginesie, to pięknie ...tym bardziej, że bardzo lubię radzieckie, zimnowojenne samoloty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem samolociarzem (choć w dzieciństwie sklejałem samoloty, ale było to bardziej "zabawkarstwo" niż modelarstwo...) zapytam - w jaki sposób uzyskujesz takie ślady (zaciemnienia) wzdłuż linii podziału ? Czy to technika podobna do stosowanej w modelarstwie pancernym "płukanki" ?

 

Tak jak pisałem wcześniej. Przed malowaniem głównymi barwami, wzdłuż lini podziału blach prysnąłem czarnym kolorem. Po pomalowaniu zasadniczymi barwami czarny kolor miejscami przebija z pod spodu.

Po wszystkim poprawka suchym pastelem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie Wspominasz że prace trwają nad W-3WA. Czy można liczyć na relacje z budowy??

 

Jak tylko znajdę chwilkę to go umieszczę. Opis budowy będzie od etapu jak na zdjęciu ponieważ wcześniej nie robiłem fotek.

 

20091077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.