Skocz do zawartości

P-11c 1:72 Master Craft


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forum jestem już sporo czasu i przyznaje się że do tego działu zaglądam dopiero drugi raz (jakoś bardziej w pancerce gustuje).

Przedstawiam pierwszy od kilku lat wykonany prze zemnie model samolotu PZL-P11c malowanie hiszpańskie, co do modelu nie jest zbyt trudny, szpachlówka przydaje się w kilku miejscach. Jako że przez okres wakacyjny nie mam dostępu do kompresora potrenowałem malowanie pędzlem:

 

6ecf43e7a154a4aemed.jpg

a5beb1c0d7b66e04med.jpg

04a8621586bad7abmed.jpg

cb7df3c186f0c7ffmed.jpg

bfe4f6fe61f27b02med.jpg

6b196b0f342beddcmed.jpg

bcd0f039ba3adeb3med.jpg

32ceb258dbaaa413med.jpg

f31ee3a4603cff88med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak pytanie czy wo-gule Hiszpania używała p11

 

 

Sugerowałem się instrukcją w niej jest zamieszczona wersja hiszpańska, ale fotek nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, modelik całkiem fajny ale raczej z gatunku [sF] (którego jestem fanem ), albo what-if, czyli co by było gdyby samoloty nie latały; i w tym kontekście, duży plus za brudzenie

 

A swoją drogą - moim zdaniem - to całkiem ciekawa alternatywa dla naszych "wypieszczonych" modeli.

 

Zbyszek - rzuć okiem na [L]Galerie, te samoloty raczej mniej się brudziły; po prostu były częściej myte po to żeby ich parametry aerodynamiczne nie uległy pogorszeniu.

 

Oczywiście nie twierdzę, że tylko my mamy patenty "jedynie słuszne brudzenie" i że musisz się na nas wzorować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wo-gule

Panowie mamy rekord w najbardziej irracjonalnym napisaniu "w ogóle"

Co do samolotu to powiem że nienawidzę jak z tyłu lata mi biurko i głośniki na zdjęciach, poza tym zdjęcia z nikłą dawką światła mówią mało Samego modelu nie skomentuję bo wiem że i tak inaczej wygląda bo jak w/w zdjęcia są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak po drugie to model wygląda ja by wypadł do zbiornika z ropą

 

Rafik1212 - ja rozumiem, że jesteś świeżym użytkownikiem naszego forum - i nawet jeżeli regulamin jasno tego nie stanowi - to pewnie zauważyłeś, że staramy się używać takich śmiesznych znaczków jak kropka, przecinek, znak zapytania i innych. Są one umieszczane z reguły w dolnej części klawiatury po jej prawej stronie.

Niektórzy z nas, piszą z jeszcze większą ekstrawagancją i rozpoczynają zdanie z wielkiej litery. Znakomicie to ułatwia komunikację między ludźmi.

 

Napisz mi jeszcze, albo jeszcze lepiej narysuj jak „model może wyglądać jak by wypadł do zbiornika”?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samolotu to powiem że nienawidzę jak z tyłu lata mi biurko i głośniki na zdjęciach,

Chyba że to biurko i głośniki z epoki rocznik 39

 

To nie głośnik, to wygląda jak dmuchawa do tunelu aerodynamicznego (to żart, moje można nazwać kompleksem dmuchaw do pogarszania nastroju sąsiadów - jak grają głośno).

Co do mycia samolotów, owszem myli je, ten pokazany tutaj był myty czystym mazutem wydobytym z ziemi. P11 w wersji Mad Max, ale doświadczenie dla sklejającego cenne i ważne że dobrze się przy tym bawił oraz spożytkował wolny czas na model, miast na to co ja robię - oklejam w Photoshopie pudełko na lizaki Kubusiem Puchatkiem... widzicie, taka praca, a jaka idiotyczna (moja), już bym wolał skleić w tym czasie model P11 nawet w takiej wizji jaką autor nam przedstawił, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak po drugie to model wygląda ja by wypadł do zbiornika z ropą

 

Rafik1212 - ja rozumiem, że jesteś świeżym użytkownikiem naszego forum - i nawet jeżeli regulamin jasno tego nie stanowi - to pewnie zauważyłeś, że staramy się używać takich śmiesznych znaczków jak kropka, przecinek, znak zapytania i innych. Są one umieszczane z reguły w dolnej części klawiatury po jej prawej stronie.

Niektórzy z nas, piszą z jeszcze większą ekstrawagancją i rozpoczynają zdanie z wielkiej litery. Znakomicie to ułatwia komunikację między ludźmi.

 

Napisz mi jeszcze, albo jeszcze lepiej narysuj jak „model może wyglądać jak by wypadł do zbiornika”?

 

Pozdrawiam

 

Kurna na żartach się nie znają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam pewne obiekcje co do tego, czy republikanie używali naszych pezetelek

 

Jak pisałem sugerowałem się tu instrukcją, nie mam żadnej dokumentacji potwierdzającej użycie ich przez Hiszpanów więc może częściowo jest to model SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Malowanie ciekawe, ale utytłany jest nieziemsko! W literaturze autorstwa Morgały wspomina on o zamówieniach na P-11c ze strony Portugalii a Później w październiku 1935 od rządu Hiszpanii na 36 szt., a rok później od powstańców gen. Franko na 25 szt. Podobno te transakcje nie doszly do skutku ale kto wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Mu do klepie historie...

,,...samolot był prezentowany nieoficjalnie w celach handlowych, w trakcie pobytu wybuchła wojna domowa, zarekwirowali Go republikanie, samolot początkowo latał(polski pilot-ochotnik) na rozpoznanie i eskorta bombowców.

Po zbombardowaniu lotniska został przebazowany na lotnisko polowe a tam zajmowali się Nim technicy sowieccy(znani z kultury technicznej) wykonał jeszcze parę lotów i uległ awarii, z braku części zamiennych został pozbawiony uzbrojenia i spisany ze stanu...''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon to wymyślił (tak zrozumiałem)

Też tak zrozumiałem, jak Peter :)

Wydawało mi się, że na hiszpańskiej stronie wikipedii powinno coś być, a tuż nic nie ma.

Według niemieckiej strony użytkownikami byli Polska, Niemcy i Rumunia, a angielskiej dodatkowo Litwa, Związek Radziecki i Węgry.

Zagadkowa historia

 

EDIT: Jeszcze jeden cytat z wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Hiszpanii):

"Sprzedawany był zarówno sprzęt przestarzały, jak czołgi FT-17 i samoloty PWS-10, jaki i nowy – samoloty RWD-13 oraz rkm Browning wz. 1928. Polski rząd starał się – ze względu na Francję – oficjalnie nie wspierać żadnej ze stron, dlatego odmówiono sprzedaży samolotów myśliwskich PZL P.11 stronie republikańskiej"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niemieckiej strony użytkownikami byli Polska, Niemcy i Rumunia, a angielskiej dodatkowo Litwa, Związek Radziecki i Węgry.

Grecja chyba też używała.

Edit: I jeszcze w Turcji i w Bułgarii. Z pobieżnego przejrzenia książki T. Królikiewicza "Polski samolot i barwa" wnioskuję, że były to wersje eksportowe z zakrytą kabiną o nazwie P-24.

Ale może ktoś ma lepsze informacje, ja nie siedzę za bardzo w maszynach latajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rozmowę myślę o stworzeniu kolekcji przedstawiającej polskie lotnictwo okresu między wojennego w barwach polskich i zagranicznych, i jak tak widzę to samoloty byłyby w barwach:

-Polskich

-Litewskich (niepewne)

-Węgierskie (niepewne)

-Greckie

- Rumuńskie

-Niemieckie

-Hiszpańskie

-Bułgarskie (niepewne)

- Rosyjskie(niepewne)

- i inne (jeżeli były)

 

obecnie w kolekcji znajduje się:

P.11.c wer. hiszpańska

P.11c wer. niemiecka (warsztat)

p.11c wer. rumuńska 2x

P.7.a wer. rumuńska

 

Wymieniony modele czekają na warsztat ale ogółem wydaje mi się że w kolekcji byłoby dobre 50 modeli (może więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.