Skocz do zawartości

AH-1W super cobra, Academy 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Troche czasu minelo od mojego ostatniego postu, tak ze trzeba o sobie przypomniec.

Model to moj pierwszy tak "na powaznie" smiglowiec, jako ze normalnie sklejam nowoczesna pancerke to troche mialem klopotow z malowaniem.

Najwiecej problemow mialem z oslona kabiny, co z reszta widac na fotkach.

 

P1030564.jpg

P1030563.jpg

P1030562.jpg

P1030561.jpg

P1030560.jpg

P1030559.jpg

P1030558.jpg

P1030557.jpg

P1030556.jpg

P1030555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Też go kiedys skleiłem Z tego co pamietam to academy dało strasznie grube kalki, u Ciebie tez takie były?

Nie mam za bardzo porownania, nigdy wczesniej takiej ilosci i tak duzych nie kladlem, w pancerce to raczej szczatkowe.

Niemniej jednak uzylem plynu do zmiekczania grubych kalek, Tensol albo Hypersol i ladnie sie naciagnely.

 

No gratulacje!!! Bardzo ładny model.

 

I witamy w klubie modelarzy lotniczych ;P Rzeczywiście "szklane" części są udręką w porównaniu do pancerki, ale twój model bardzo ładnie wykończony. Spjrzenie pancerniaka na weathering lotniczy jak widać daje ciekawe efekty.

No tak raczej w temacie washa i obic to troche za brutalne wyszly, ale z drugiej strony smiglowce bywaja naprawde brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny choć sam w sobie ma kilka błędów lecz wyszedł ci naprawdę dobrze. Widze że prosto z pudła ale i tak sie ładnie prezentuje. Powiedz mi jakich farb i kolorów użyłeś? Miejscami wpadają w zieleń ale to może tylko kwestia światła i ustawień aparatu. Wiem że Super Cobry potrafią być naprawdę brudne i ztyrane co podkreśliłeś za co duże

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny modelik. Brudzenie ztonowane odpowiednio. Jak dla mnie extra. Ten ciemny pas na przodzie to szew ??.

Za całośc

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sadzac po opiniach to jednak mam jakas przyszlosc w lotnictwie

Modelik fajny choć sam w sobie ma kilka błędów lecz wyszedł ci naprawdę dobrze. Widze że prosto z pudła ale i tak sie ładnie prezentuje. Powiedz mi jakich farb i kolorów użyłeś? Miejscami wpadają w zieleń ale to może tylko kwestia światła i ustawień aparatu. Wiem że Super Cobry potrafią być naprawdę brudne i ztyrane co podkreśliłeś za co duże

Pozdrawiam

Model pomalowany farbami Tamiya, najjasniejszy jaki znalazlem to xf-19 sky grey i to jest kolor bazowy, wczesniej pre-shading ciemniejszymi odcieniami szarosci az do rozjasnien tymze kolorem. Pas na gorze to znowu xf-19 z dodatkiem medium blue.

Wash to olejny ivory black.

Zdjecia przy stucznym swietle wiec dlatego wydaje sie byc troche zielony i ciemniejszy niz w rzeczywistosci.

Osad od spalin z wydechu to znowu Tamiya, clear smoke o ile dobrze pamietam nazwe,przyciemnione w srodku tymze kolorem z dodatkiem brazu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.