Skocz do zawartości

SB2C-4 Helldiver (Academy 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

31550689.jpg

 

Witam!

Przedstawiam mój świeżo ukończony samolot. Jest to Helldiver Academy w skali 1/72. Model sklejało się bardzo dobrze. Zestaw na prawdę godny polecenia. To pierwszy "niepolak" w mojej kolekcji (może nie ostatni?) ale Helldiver zawsze mi się podobał. Potrzebowałem zestawu, który nakierowałby mnie z powrotem na dobre tory po dłuższej przerwie w klejeniu. Helldiver wywiązał się z tego zadania znakomicie, a przy okazji na prawdę cieszy moje oko

 

Krótki wątek warsztatwy --> http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=28940

 

Zapraszam do oceny!

 

79182389.jpg

87756730.jpg

75078323.jpg

67903555.jpg

42802864.jpg

71885960.jpg

99196388.jpg

20755150.jpg

73468859.jpg

18291055.jpg

49851931.jpg

29392165.jpg

15859732.jpg

92910462.jpg

90911486.jpg

90566685.jpg

58751203.jpg

91447369.jpg

73597848.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki za komentarze

 

No i maszt antenowy niechlujnie wklejony, z wyraźnym zgrubienem.

 

Mówisz o maszcie na kadłubie? Jeśli tak to owo zgrubienie jest elementem anteny. Przyjrzyj się części numer 5 na ramce (zdjęcie z inboxa).

 

26516811c.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego Ipkinssie

 

Jak zwykle uraczyłeś nas bardzo fajną galerią, bardzo fajnego modelu. Wyszedł Ci świetnie. Podoba mi się delikatne cieniowanie i powierzchnia lakiernicza.

 

Nie podobają mi się jedynie niektóre świecące się (chyba,że to tylko efekt na zdjęciu) napisy eksploatacyjne i wspomniany już wyżej niezapuszczony wlot powietrza.

 

Poza tym jest naprawdę świetnie i można tym modelem napaść oko

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o maszcie na kadłubie? Jeśli tak to owo zgrubienie jest elementem anteny. Przyjrzyj się części numer 5 na ramce (zdjęcie z inboxa).
Rozumiem. Ale mogłeś coś z tym zrobić. W oryginale wygląda to inaczej niż w twoim modelu, a konkretnie tak: http://www.martinsammodels.com/webpage/pages/Real%20Aviation/Walkarounds/Helldiver/pictures/001.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję za komentarze

 

Kolego Banny! Masz rację, mocowanie masztu w oryginale było zupełnie inne. Model robiłem prosto z pudełka, dla relaksu, więc z założenia żadne przeróbki nie były wykonane O wlocie powietrza po prostu zapomniałem.

 

B.A.T.E.K! Farba we wnękach to mieszanka dwóch humbroli 80 i 81 w proporcji mniej więcej 3 do 1.

 

Kolego Ipkinss mógłbyś zrobić fotkę wszystkich swoich Polaków?

 

Trudno mi zrobić dobre zdjęcia całości więc zamieszczam nieco byle jakie (sorry ).

 

21455298.jpg

 

75235069.jpg

 

95018079.jpg

 

PS. Czapla ma nieco uszkodzony płat po przeprowadzce :( Nie mogę się zebrać do naprawy.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.