Skocz do zawartości

Mi-2, 1:72, Mastercraft


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na piękny zachód słońca i możliwość poczynienia kolejnych zwariowanych zdjęć kolejnego niedoskonałego modelu postanowiłem pokazać już teraz odrobinę biurkowych zdjęć "hihikoptera", który w epoce dziarsko wkraczającego na rynek i Waszmościów serca nowego produktu Aeroplastu trąci myszką, obskóranctwem i uwidacznia każdą człowieczą marną umiejętność...

Ale jak już się kiedyś zaczęło (drugi raz zresztą, pierwszy wylądował w kontenerze przed blokiem), to należało skończyć, co napoczęte... I tak powstało poniższe "wiekopomne dzieło", odzwierciedlające pierwsze śmigłowce tej serii, wykorzystywane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe...

 

v2013062316355883655610.jpg

 

v2013062316355956928778.jpg

 

v2013062316355974743110.jpg

 

v2013062316360071885289.jpg

 

v2013062316360041905891.jpg

 

v2013062316364854078467.jpg

 

v2013062316365478756923.jpg

 

v2013062316365496841753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś otworzyłem pudełko tego zestawu i szybko zamknąłem. Kupuję dużo słabo składalnych modeli, ale ten sobie bez żalu odpuściłem.

Mogę tylko pogratulować samozaparcia i wyboru tematu.

Nie pomagają też zdjęcia, by w pełni cieszyć się galerią, może nie było najszczęśliwszym robienie zdjęć białej w dużej części maszyny na białym tle? Może jasnoszare byłoby lepsze?

To akurat zdjęcie najbardziej mi się podoba:

v2013062316360041905891.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba drabikowi czarnej farbki zbrako na dokonczenie łopat WN , pozatym fajna maszynka

 

Adam - też mnie to frapowało, ale wpatrywałem się w zdjęcia z Muzeum Ratownictwa i tam mi wychodziło, że czarne to jednak ciągnęło się do połowy łopaty... Może z biegiem czasu to się zmieniało?? A tak przy okazji - to element instalacji przeciwoblodzeniowej?

 

Artek - nie ma, ale dobrze, żeś mi na to zwrócił uwagę:) Się pojawi:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko galerię... Postanowiłem wprawdzie, że nie wyrobię bezkresnej pustyni wewnętrznej tego modelu (i tak "wyposażenie" do niczego było niepodobne i również do niczego nie pasujące); więc zrobiłem i wrzuciłem co umiałem... kozetkę (odrobinę przyduża niestety wyszła), nowe drążki, orczyki, kokpit z tego co podeszło pod rękę i wymalowane panele... Obrazoburczo chodziło o to, że jak by kto się uparł przez te krystalicznie czyste okienka zajrzeć, to żeby jednak coś zobaczył. Mam parę fotek z produkcji, ale boję się oberwać kamieniami;)

 

Tymczasem - jako, że mnie już znacie od tej strony zapewne, powiem tylko - kto wariatowi zabroni;)

 

v2013062500121374374298.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SARowski z Babich Dołów w Gdyni bodajże, zielono - pomarańczowy. Zdaje się, że to malowanie było w którymś modelu pudełkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś, ale Michałki sanitarne nie mogą latać po zachodzie Słońca, co ta za "prowokacja"

 

A był SARowski z Ariexu w żółtym pudełeczku, czeski model no trochę lepszy od Intecha

140225-11185.jpg?nr=ls-03&company=ariex%20-%20promodel&name=mi-2

 

183065-11761.jpg?nr=&company=aero%20team&name=mil%20mi-2%20hoplite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, a może to ten był? Ja nawet nie wiedziałem, że one się od Intecha różnią. W środku oba były puste.

 

Nie prowokacja, mój model był robiony dla mojego Taty, który takowym latał na wideofilmowanie (tak właśnie! ;) sprzętu wysyłanego ze stoczni do armatorów. Figurka na tę okoliczność miała nawet kamerę Sony S-VHS. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.