Skocz do zawartości

Hawker Typhoon 1/72 Airfix (nowe wypraski)


pastk4

Rekomendowane odpowiedzi

Model początkującego modelarza, prosto z pudełka. Przedstawia maszynę z No. 266 Squadron, 2nd Tactical Air Force, RAF, w kwietniu/maju 1944 Holandia/Niemcy.

Tutaj wątek warsztatowy - viewtopic.php?f=86&t=41445

 

A tu fotki gotowego modelu:

e6_zps8f0d8968.jpg

e5_zps0b967951.jpg

e2_zpsad7daa61.jpg

e3_zps5f6d923d.jpg

e1_zps08f3c95c.jpg

e4_zps19ffbc3b.jpg

 

Ponieważ jest to drugi model samolotu jaki sklejałem/szpachlowałem/malowałem, proszę o uwagi doświadczonych co do wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest poprawny, a jak na początkującego, to więcej niż dobry! Tak trzymać!

 

Dobierając zdjęcia zwróć uwagę na zaprezentowanie modelu całościowo. Tu niby zdjęć jest kilka, ale żadne nie pokazuje lewej strony kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajny, tak trzymac. Moj drugi model wygladal ......... ech szkoda mowic. Za malo szpachli podspodem przy laczeniu ze skrzydlem 4 zdiecie od gory. Ja radze na przyszlosc poszpachlowac i pomalowac podkladem wtedy jak cos nie tak to wyjdze i mozna poprawic.

Fajne malowanie, ogolnie bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model początkującego modelarza, prosto z pudełka. Przedstawia maszynę z No. 266 Squadron, 2nd Tactical Air Force, RAF, w kwietniu/maju 1944 Holandia/Niemcy.

 

W kwietniu/maju 1945.

Drugi model? Nie musisz się tłumaczyć. Jest zupełnie przyzwoicie.

Brakuje żółtych końcówek łopat śmigła, to był stały element. Kółko ogonowe jest chyba wklejone na odwrót?

Osłona kabiny wygląda też jakoś mało przezroczyście, coś się z nią stało, czy to Airfix nawalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy i opinie

 

Model początkującego modelarza, prosto z pudełka. Przedstawia maszynę z No. 266 Squadron, 2nd Tactical Air Force, RAF, w kwietniu/maju 1944 Holandia/Niemcy.

 

W kwietniu/maju 1945.

Drugi model? Nie musisz się tłumaczyć. Jest zupełnie przyzwoicie.

Brakuje żółtych końcówek łopat śmigła, to był stały element. Kółko ogonowe jest chyba wklejone na odwrót?

Osłona kabiny wygląda też jakoś mało przezroczyście, coś się z nią stało, czy to Airfix nawalił?

 

Drugi model samolotu, bo cywilne pojazdy w skali 1/87 już ze dwa lata.. Za jakiś czas stworzę temat-portfolio, żeby było widać ;)

Dzięki za uwagi. Żółtych końcówek nie było w instrukcji malowania - ale może dlatego że to model z dodanymi farbami i żółtej nie dodali?

Data podana za Airfixem - taka jest na pudełku. W sumie bezmyślnie przepisałem, hmm..

Kółko ogonowe jest ok Aż zajrzałem do pudełka z modelem żeby sprawdzić - kółko jest zamocowane na kołku w kadłubie i ma pewien zakres ruchu - i tak się nieszczęśliwie schowało do środka, że wygląda dziwnie.

Osłona kabiny była ok, może coś ją zmatowiło odrobinę - była oklejona taśmą tamiya i od spodu bluetackiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.