Skocz do zawartości

Jak-1b Eduard 1/48 1PLM Warszawa


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw profipack Eduarda, wypraski Accurate Miniatures + blaszki i maski Edurda. Model miał trochę zwichrowane skrzydła, po wycięciu miejsca na wnęki klap Airesa uwydatniło się to jeszcze bardziej. Jakoś to poprostowałem, poszpachlowałem i od biedy ujdzie. Z własnej inwencji to przewody hamulcowe, wskażnik wysunięcia podwozia na płatach, pitot i amortyzatory z igieł strzykawkowych + zaszpachlowanie na lewym skrzydle miejsca na reflektor. Linki anten zakładałem 3 razy, i już nie będę tego poprawiał( miejsce mocowania na maszcie jakiś węzeł dziwny wyszedł). Szary na kołpaku trochę się różni od szarego na kadłubie - był malowany olejnym Model Masterem, w międzyczasie przeszedłem na Gunze i reszta malowana H331 i H317, dół RLM 65 z dodatkiem jakiegoś niebieskiego żeby przyciemnić.

IMG_5480_zps98f6c045.jpg

IMG_5485_zps652d3c6b.jpg

IMG_5484_zps88e90099.jpg

IMG_5494_zps9c0ce47f.jpg

IMG_5492_zpse4922dd9.jpg

IMG_5495_zps10d4f319.jpg

IMG_5491_zps7439e3b2.jpg

IMG_5482_zps46654b4c.jpg

IMG_5497_zps2e3d26cb.jpg

IMG_5498_zps0efbb53f.jpg

 

Kokpitu nie widać na fotkach więc zdjęcie z warsztatu:

IMG_2451_zps90282a92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest przewyzaje..ste

Bardzo mi się podoba, raz: że Jak, dwa: że po polsku; trzy: że w błękitach.

 

Naprawdę bardzo fajny model wystrugałeś, przemawiają do mnie szczególnie te cieniowanki na spodzie.

Podoba się. I to mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych tematów

 

Ładnie wykonany model, choć z racji mojego zafiksowania na ten samolot mam kilka uwag, w szczególności:

- odwrotnie wklejone osłony kółka ogonowego;

- wydaje się, że podwozie główne jest nieco zbyt mocno odchylone do tyłu;

- rozmycia kolorów kamuflażu uważam za zbyt szerokie;

 

Niemniej cieszę się, że jest ładny model w 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. rzeczywiście osłony kółka ogonowego źle wklejone. Oryginalne odciąłem i dorobiłem cieńsze, ale że leżało to trochę w pudle to już nie sprawdzałem dokładnie przed montażem, chciałem skończyć jak najszybciej. Główne golenie ustawiałem z ''papierami Luranca''

63_zps69e5402b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model pięknego samolotu pięknie wygląda grubość, czy też cienkość ścianek wlotu powietrza, wnęk podwozia, chłodnicy, wnętrze klasa!. Coś niecoś bym oczywiście zmienił, ale każdy ma własne spojrzenie i nie ma o czym gadać. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie mnie nie przekonuje: Kamuflaż góry położony z ręki, z bardzo rozmytymi krawędziami i nagle ostre jak brzytew granice między kolorem spodu i góry:(

Zabrakło konsekwencji.

 

 

- wydaje się, że podwozie główne jest nieco zbyt mocno odchylone do tyłu;

 

Kwestia niewielkiej różnicy, ale opatrzeni to zauważają.

photo_yak-1b_32.jpg

 

Główne golenie ustawiałem z ''papierami Luranca''

Rysunek przedstawia jednak tylko mały fragment konstrukcji i chociaż pewnie prawidłowy, jak wszystko u Luranca, to nie pokazuje wzajemnego położenia podwozia wobec istotnych i widocznych zarysów sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.