Skocz do zawartości

Zlin-142 1:72 ABC Modelfarb


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Może to już jest nudne ale z cyklu "powroty do modelarstwa po kilkunastu latach". To drugi model który zrobiłem po wielu latach przerwy w klejeniu. Wszystkie modele, które zrobiłem wcześniej były malowane pędzlem bez żadnych taśm czy chemii do maskowania. Ten oto Zlin to także drugi model w moim życiu, który malowałem aerografem stawiając również pierwsze kroki w maskowaniu.

Rezultaty są takie jak na zdjęciach.

 

DSCF2496_zpsf99ooyfy.jpg

 

DSCF2504_zpsca8vrjgw.jpg

 

DSCF2503_zpsccino3ep.jpg

 

DSCF2478_zpszryzwhok.jpg

 

DSCF2475_zpsiihbydbd.jpg

 

DSCF2500_zpsdutcz5e0.jpg

 

DSCF2501_zpssxhruwot.jpg

 

DSCF2480_zpsvt0f4m3p.jpg

 

DSCF2513_zpswmun3t0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba Fajnie i czysto wykonany, coś tam jest w kabinie, detal na zewnątrz też fajny. Nie jestem pewien czy te ramy oszklenia powinny być srebrne, ale być może ten właśnie egzemplarz tak ma bo w większości przypadków są one białe. Ogólnie świetny Zlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba Fajnie i czysto wykonany, coś tam jest w kabinie, detal na zewnątrz też fajny. Nie jestem pewien czy te ramy oszklenia powinny być srebrne, ale być może ten właśnie egzemplarz tak ma bo w większości przypadków są one białe. Ogólnie świetny Zlinek

 

Co do kabiny to jest zrobiona prawie całkowicie przeze mnie. Z oryginału została tylko podłoga i baza pod tablicę rozdzielczą. W zestawie są tylko bardzo uproszczone fotele, tablica przyrządów i to tyle.

Jeśli idzie o kolor ramy kabiny to na większości zdjęć polskich Zlinów w standardowym biało czerwonym malowaniu jakie udało mi się znaleźć ramy są srebrne. Niestety nie mam zdjęć tego konkretnego egzemplarza i nie pamiętam go także z czasów kiedy bywałem często na lotnisku w podkieleckim Masłowie.

 

Ładny

Aż się prosi o jakąś aeroklubową podstawkę

 

Podstawki to dla mnie jak na razie wyższa szkoła jazdy. Może kiedyś pokuszę się o próbę wykonania podstawki choć nie wiem jak się do tego zabrać, ale pomysł jest godny rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że tym razem kalki siadły. Foty strasznie powyciągały uskoki między farbami ( to tak na marginesie, żebyś nie popadł w samozachwyt). No bardzo mi się podoba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalkami jest tak, że te które miałem chyba ze starości rozpadały się na drobniutkie kawałeczki. Udało mi się kupić kilka tygodni temu jeszcze jeden model tej firmy i kalki były już w porządku. Mam więc jeszcze drugi model i zestaw kalek na malowanie w barwach aeroklubu PLL Lot. Może za jakiś czas się pokuszę i zrobię sobie drugiego Zlinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny samolutek, fajny model- te srebro na kabinie ciut nierówne, a i czerń przed nią także...ale ja bym lepiej nie zrobił Jedno ważne pytanie- śmigło faktycznie jest takie jasnoszare? Mam prawie same zdjęcia w locie, a jedyne na lotnisku to zlin malowany na Luftwaffe

 

A co do podstawki- fakt, fajnie by było. Robią tera gotowce w stylu np. lotnisko układu warszawskiego, może na tym choć do zdjęć ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlinek bardzo ładny, są pewne niedociągnięcia przy przejściach kolorów ale i tak prezentuje się bardzo ładnie.

Jaka jest składalność tego zestawu?

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

MiG-21MF- R.V. Aircraft 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o kolor ramy kabiny to na większości zdjęć polskich Zlinów w standardowym biało czerwonym malowaniu jakie udało mi się znaleźć ramy są srebrne. Niestety nie mam zdjęć tego konkretnego egzemplarza i nie pamiętam go także z czasów kiedy bywałem często na lotnisku w podkieleckim Masłowie

Służę fotką oryginału

0307200083.jpg

 

Faktycznie większość 142 miała srebrne ramy, pomyliło mi się z 42M, ale bywały też z białym

0710110010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest składalność tego zestawu?

 

 

Składa się go dość dobrze choć polówki kadłuba czy skrzydła nie mają żadnych kołków ustalających czy wpustów. Największy problem jest z doklejeniem skrzydeł. Trzeba je ustawić na wyczucie, ja kadłub i skrzydła przykleiłem najpierw do stołu, a jak już wszystko siedziało równo to zlałem klejem wkładając dodatkowo kawałki plastiku w szpary żeby była jakaś większa powierzchnia styku. Potem jeszcze sporo szpachli i gotowe

I jeszcze fotki inboxa a raczej intorebka

 

DSCF2515_zpsydhupuis.jpg

 

DSCF2518_zpsrxcxrnal.jpg

 

DSCF2516_zpsrijoh7c4.jpg

 

Artek82

dzięki za fotkę. Już widzę że nie trafiłem z kolorem siedzeń. Ja pomalowałem je na brązowo-czarno, a tu chyba są brązowo-szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej lubię modele cywilów. Coś innego. Oceniać modelu nie będę, bo błędy i niedoskonałości są typowe dla mało wprawnych w rzemiośle.

 

Z moich skromnych doświadczeń: Malujesz aerografem od niedawna, a biały kolor i na dodatek z połyskiem zawsze jest dość wredny. Ze zdjęć nie mogę tego stwierdzić na pewno, ale raczej nie użyłeś żadnego podkładu pod ten lakier? Inwestycja w jakąś chemię typu surfacer jest jak najbardziej opłacalna i ułatwia niezmiernie malowanie aerografem. Malowanie staje się dużo przyjemniejsze, jakość powłoki dużo wyższa, można uniknąć tego cellulitu i zalewania detali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.