Skocz do zawartości

[W] MiG-23 Trumpeter 1:32 Moja 101'ka


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu mam swojego MiG'a-23 jest to dla mnie jeden z najpiękniejszych samolotów bojowych świata o ile można tak mówić o samolocie.

Dlatego też nie mogło zabraknąć go wśród moich modeli a długi weekend sprzyjał modelarskim dzienno-nocnym pracom więc mogę zaprezentować efekt końcowy.

 

Zacznę od kilku słów wyjaśnienia niestety model nie jest doskonały a nawet daleko mu do doskonałości nie mniej jednak cieszy mnie wyjątkowo.

Mam nadzieję, że wszystkie elementy są na miejscu - przestudiowałem instrukcję wiele razy a mimo to pozostały w ramkach jakieś antenki i drobne elementy.

Brak zdjęć w dużym rozmiarze nie pozwolił mi przyjrzeć się dokładnie szczegółom. Największym problemem są kalki w które ograniczają się jedynie do numeru 101, szachownic i napisu Republic of Pyrland.

Niestety oznaczenia techniczne są nie dostępne dla tej skali musiałem więc wykorzystać oryginalne kalki z napisami w języku Rosyjskim.

 

Mam nadzieję, ze fani MiG'a-23 których nie brakuje wybaczą mi ten stan rzeczy.

 

Nie jestem też pewny czy uszczelka nie powinna okalać także szybę czołową kabiny ale ze zdjęć które miałem wynika, że nie ma tam uszczelki.

Jak się okaże że winna tam być to na biegu dorobię.

 

A teraz czas na fotki.

 

IMAG2536_zpsmalti8ld.jpgIMAG2477_zpsn0ndbplw.jpgIMAG2478_zps4ejgfcop.jpgIMAG2489_zpsg4jm2umv.jpgIMAG2495_zpsyosvtwds.jpgIMAG2474_zpsakos5smc.jpgIMAG2522_zpswpjrpm5o.jpgIMAG2508_zpsdlgsdtic.jpgIMAG2520_zpsyzqksjwx.jpgIMAG2517_zpsfrjxaovh.jpgIMAG2489_zpsg4jm2umv.jpgIMAG2536_zpsmalti8ld.jpgIMAG2531_zps0u13x6ip.jpgIMAG2537_zpsrj26ycjq.jpgIMAG2543_zpsikjqfvvv.jpgIMAG2533_zpsnsth8emu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo niezłe, efekt również. Musisz mieć sporo miejsca w domu na modele w skali 1/32. Ogólnie podoba się. Uszczelki kokpitu z łapki malowałeś czy miałeś maski?

Pozdrawiam

 

 

Miejsce się właśnie skończyło a w szafie jeszcze kilka modeli, będę musiał prosić na forum o przechodnie przetrzymywanie moich modeli. ;)

 

Uszczelka robiona z ręki nie używam masek w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z ręki - przecież widać ostre krawędzie tej uszczelki, a tak się nie da aerografem bez żadnej taśmy czy też maski.

A sam model bardzo ładny - malowanie i brudzenie.

 

Uszczelka robiona z ręki pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem są kalki w które ograniczają się jedynie do numeru 101, szachownic i napisu Republic of Pyrland.

Niestety oznaczenia techniczne są nie dostępne dla tej skali musiałem więc wykorzystać oryginalne kalki z napisami w języku Rosyjskim.

Te kaleczki chyba przegapiłeś: http://www.mojehobby.pl/products/MiG-23MF-5587559.html

 

Model lux

Wydaje mi się, że szachownice na stateczniku pionowym powinny ku przodowi lekko iść w dół w stosunku do tego co jest na modelu.

A co oznacza [W] w tytule? Jakoś nie umiem rozszyfrować

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem są kalki w które ograniczają się jedynie do numeru 101, szachownic i napisu Republic of Pyrland.

Niestety oznaczenia techniczne są nie dostępne dla tej skali musiałem więc wykorzystać oryginalne kalki z napisami w języku Rosyjskim.

Te kaleczki chyba przegapiłeś: http://www.mojehobby.pl/products/MiG-23MF-5587559.html

 

 

Owszem ale powiedzieli mi że to do 1:48 a nie do 1:32.

Zresztą teraz już nie ma to znaczenia czas myśleć o nowym projekcie od piątku start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity model, ale zdjęcia przemyśl i zrób jeszcze raz. MiG 23 to bardzo fotogeniczny obiekt. Należą mu się lepsze foty. Raczej większa ogniskowa,Zeby nie było takich silnych zbiegów perspektywicznych i byłoby super, jak byś zdjęcia zrobił przy naturalnym oświetleniu, z prawdziwym niebem w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, wyszedł rewelacyjnie. Ciosam go właśnie ale w 1:48 i też borykam się z problemami zestawowymi, który to był tak niegdyś wychwalany. Będzie można obejrzeć go gdzieś na żywo? Np w Kołczygłowach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, wyszedł rewelacyjnie. Ciosam go właśnie ale w 1:48 i też borykam się z problemami zestawowymi, który to był tak niegdyś wychwalany. Będzie można obejrzeć go gdzieś na żywo? Np w Kołczygłowach?

 

Prawdę powiedziawszy składając migacza zastanawiałem się czy nie pojechać do Kołczygłów (mam nadziej, że prawidłowo odmieniłem jak nie to przepraszam mieszkańców) ale jak zobaczyłem warsztat z tym samym modelem to stwierdziłem, że nie będę rozśmieszał ludzi.

Tak więc pozostają ci odwiedziny osobiste lub jakiś spocik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, wyszedł rewelacyjnie. Ciosam go właśnie ale w 1:48 i też borykam się z problemami zestawowymi, który to był tak niegdyś wychwalany. Będzie można obejrzeć go gdzieś na żywo? Np w Kołczygłowach?

 

Prawdę powiedziawszy składając migacza zastanawiałem się czy nie pojechać do Kołczygłów (mam nadziej, że prawidłowo odmieniłem jak nie to przepraszam mieszkańców) ale jak zobaczyłem warsztat z tym samym modelem to stwierdziłem, że nie będę rozśmieszał ludzi.

Tak więc pozostają ci odwiedziny osobiste lub jakiś spocik.

Masz duże szanse na nagrodę specjalną za słupski samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem też pewny czy uszczelka nie powinna okalać także szybę czołową kabiny ale ze zdjęć które miałem wynika, że nie ma tam uszczelki.

Jak się okaże że winna tam być to na biegu dorobię.

Powinna być, chyba, że '101' jest jakimś wyjątkiem. Ale tak to zawsze były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto powiedział, że prosty szary samolot nie może być piękny i ciekawie wykonany. Ten na pewno jest.

 

Gratuluję i czekam na więcej!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.