Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109E-4 /ICM 1:72/


Slash

Rekomendowane odpowiedzi

Mały modelik z okazji rocznicy BoBa. Lekko archeologiczny bo zaczęty z okazji 70 rocznicy, a wyciągnięty z szafy trupów przy okazji rocznicy bieżącej. Producent nie poskąpił wad w postaci sporego przesunięcia kolorów na kalce w wyniku czego caughtinthemiddle przesłał mi nie przesunięte kalkomanie, za co mu dziękuję. Kolejne wady to już moje dzieło, np. gubienie części, które uzupełniał użytkownik javox za co jemu również dziękuję. Niedostatki merytoryczne chyba wszystkie znam także pozwalam komentować model pod tym względem. Zdjęcia lekko przeciętne podobnie jak prestiżowa strona modelu więc można komentować i pod względem estetycznym.

 

DSCF6053.JPG

DSCF6047.JPG

DSCF6051.JPG

DSCF6054.JPG

DSCF6061.JPG

DSCF6060.JPG

DSCF6066.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie nie miało swastyki na ogonie?

W pewnym momencie w ramach "focha" na Goringa za to, że zarzucił pilotom zawyżanie zwycięstw i kilka innych rzeczy, zamalowano swastyki na stateczniku pionowym przenosząc w ich miejsce oznaczenia zwycięstw ze steru kierunku. Ponadto w ramach "poprawności politycznej" producenci nie dają swastyk jako znaku reżimu totalitarnego. Porównaj tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=49878 , Airfix też nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie się nie wypowiem, gdyż moja wiedza o samolotach niemieckich (w tym i o tym prezentowanym w tej galerii) jest zbyt mała, jednakże samo wykonanie jest bardzo dobre. Do tego stopnia może oszukać oko, że można się pomylić co do skali. Największe gratulacje za:

 

1. Schludne wykonanie bez parchów i niedoskonałości

2. Delikatne i wyważone ślady eksploatacji

3. Ładnie wyglądające oszklenie

4. Wash, który podkreśla trójwymiarowość, a nie dominuje na powierzchni modelu. To często jest trudne do uzyskania w modelach małych samolotów w skali 1/72

5. Świetnie przygotowana podstawka

 

Pozostaje tylko pogratulować i czekać na kolejne modele kolegi Slasha

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nie jest źle z tymi kołami

jednak jedno koło wydaje mi się trochę pochylone względem drugiego albo to taki efekt zdięć

 

ale ogólne kawał dobrej roboty zasługuje na 5-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miło że się podoba

 

Co do swastyki. Oczywiście powinna być. Nie wiem czy jakieś niemieckie samoloty z tego okresu jej nie miały. Niemniej niemal standardem u większości producentów modeli jest brak tego oznaczenia. Mnie ten brak osobiście nie przeszkadza.

 

Mnie się też podoba. Fajnie trawa/łąka wyszła. Czy można prosić o zbliżenia tego elementu?

 

Zrobiłem na szybko przed chwilą takie zbliżenie

DSCF6073.jpg

DSCF6072.jpg

 

jednak jedno koło wydaje mi się trochę pochylone względem drugiego albo to taki efekt zdięć

To jest możliwe. Po wklejeniu doginałem leciutko golenie żeby samolot stał równo. Niemniej z ogólnego rozpoznania w google grafika wynika, że płaszczyzna kół nie byłą równoległa z osią goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia poszły z aerografu. Trochę przekombinowałem bo malowałem na 3 razy. Najpierw jakiś ziemisty brąz ze sporym dodatkiem smoke tamiya, potem szary ze smokiem i na sam koniec cieniutko czarnym. Chciałem uzyskać różnokolorowość, ale jakoś się zmyło to. Następnym razem smoke dam na końcu, a wcześniejsze kolory będę rozrabiał z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie nie miało swastyki na ogonie?

W pewnym momencie w ramach "focha" na Goringa za to, że zarzucił pilotom zawyżanie zwycięstw i kilka innych rzeczy, zamalowano swastyki na stateczniku pionowym przenosząc w ich miejsce oznaczenia zwycięstw ze steru kierunku. Ponadto w ramach "poprawności politycznej" producenci nie dają swastyk jako znaku reżimu totalitarnego. Porównaj tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=49878 , Airfix też nie daje.

 

...ale w ICM wprawdzie w częściach, ale swastyka jest w zestawie !

I nie żadnej "poprawności politycznej", tylko w kilku krajach znak ten jest po prostu zabroniony, stąd niektórzy (NIEKTÓRZY!) producenci w trosce o rynki zbytu, jej nie dołączają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem przeprosić za nieścisłe informacje. Konflikt, który opisałem miał miejsce w sierpniu lub wrześniu 1940 r. w JG 53, a nie JG 3, której to godło jednostki nosi model.

(Podaję za: R. Michulec "Elita Luftwaffe" str. 428-430.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.