Skocz do zawartości

Lightning F.6 Trumpeter 1:32 Galeria.


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolega Solo zwrócił mi uwagę że nie zamieściłem "Maciory" na forum.

Faktycznie zapomniałem o galerii, pospiesznie naprawiam błąd.

 

Nie będę się rozpisywał w temacie samego modelu kto będzie chciał odnajdzie stosowny warsztat.

 

Krótko napiszę, że model jest naprawdę sympatyczny i dość prosty w składaniu, spasowany przyzwoicie, części jak na lekarstwo jedyne co może być bolączką to konieczność szpachlowania kadłuba na całej długości modelu a co za tym idzie konieczne jest odtwarzanie setek nitów i linii podziału.

 

Wiem że nie ma zbyt wielu zwolenników tej konstrukcji i samolot nie podoba się zbyt wielu modelarzom jednak w tamtym czasie konstrukcje lotnicze tak wyglądały a model na półce wygląda świetnie.

U mnie na pewno otrzyma w późniejszym czasie towarzystwo w postaci wersji "metalowej"

 

Zapraszam do oglądania.

 

IMAG4973_zpsfeolxwbo.jpgIMAG4968_zpsykx2yglx.jpgIMAG4956_zpswhwugo1z.jpgIMAG4952_zpsab3yopli.jpgIMAG4990_zpsap9kta6s.jpgIMAG4994_zpssxftfuyy.jpgIMAG4953_zpskn45bjlk.jpgIMAG4998_zpsbwiylenv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co napisałeś to ja lubię ten samolot, bo jest fajny w swojej brzydocie.

Co do modelu to jak pisałem w warsztacie - niezwykle udany, pięknie pomalowany.

Chyba najlepszy model jakie do tej pory pokazałeś na forum.

Jak zrobiłeś te obicia do gołego metalu? Wyglądają realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś te obicia do gołego metalu? Wyglądają realistycznie.

 

 

Obicia to pędzelkowa robota, ważny jest kolor - używam srebra o bardzo drobnym ziarnie taki kolor bardziej przypomina metal, nakładam je pędzelkiem na lakier bezbarwny błyszczący.

 

W razie jakiejś wpadki czy nie doskonałości mogę bez problemu zmyć to co nie wyszło i poprawić, poprawiać do osiągnięcia pożądanego efektu.

Wcześniej próbowałem wykonywać obicia kładąc przed właściwym kolorem srebro i maskowałem maskolem jednak efekt nie był tak dobry jak to co można zrobić po właściwym lakierowaniu i położeniu lakieru bezbarwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.