Skocz do zawartości

[G] MiG-23MLD Flogger-K - Trumpeter 1:32


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się dotrzeć do końca bardzo przyjemnej podróży z MiGiem. Model jako wypust Trumpetera całkiem udany. Dodatkowo wzbogacony przeze mnie kompletem Airesa (kokpit, wnęki podwozia itd), kołami Armory, odgromnikami (jeden już urwałem) i rurką Pitota od Mastera oraz wlotami powietrza od Quickboost. Dodatkowo zużyłem też niezliczone ilości magnesów neodymowych o czym poniżej.

Model i jego malowanie a także podstawa inspirowane zdjęciem MiGa na pomniku, ponieważ pomnikowy egzemplarz zazwyczaj nie ma podwieszonego uzbrojenia zdobiłem rakiety/bomby/zasobniki/pylony przyczepiane na magnesy. Można dzięki temu uzyskać niezliczoną ilość kombinacji gdyż zroiłem prawie 30 różnych podwieszeń. Trochę było z tym roboty ale efekt wyszedł ciekawy. Dodatkowo samolot a w sumie część ogonowa może być odczepiona aby wyeksponować silnik. Głupota i debilizm autora aby tylko zmarnować czas. Sama podstawka też jest przekombinowana, kolejna fanaberia, gdyż część z pomnikiem można usunąć i uzyskać coś a'la asfalt.

Jak wyszło to już oceńcie. Jest to 27 model w mojej karierze, może czegoś się nauczyłem.

Zapraszam do oglądania i oceniania:

_MG_2001.jpg

_MG_2003.jpg

_MG_2006.jpg

_MG_2007.jpg

_MG_2009.jpg

_MG_2010.jpg

_MG_2012.jpg

_MG_2013.jpg

_MG_2016.jpg

_MG_2017.jpg

_MG_2019.jpg

_MG_2021.jpg

_MG_2022.jpg

_MG_2023.jpg

_MG_2026.jpg

_MG_2029.jpg

_MG_2030.jpg

_MG_2033.jpg

_MG_2035.jpg

_MG_2038.jpg

_MG_2039.jpg

_MG_2041.jpg

_MG_2044.jpg

_MG_2045.jpg

_MG_2046.jpg

_MG_2049.jpg

_MG_2050.jpg

_MG_2052.jpg

_MG_2053.jpg

_MG_2054.jpg

_MG_2056.jpg

_MG_2058.jpg

_MG_2060.jpg

_MG_2061.jpg

_MG_2063.jpg

_MG_2065.jpg

_MG_2067.jpg

_MG_2070.jpg

_MG_2072.jpg

_MG_2073.jpg

_MG_2078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesiki do silnika i uzbrojenia?

Masakrycznie pstrokata maszyna, ale robota fajna. ;)

Magnesy tylko do uzbrojenia. Silnik a raczej części kadłuba pasują na wcisk. A maszyna pstrokata bo taki był oryginał. Dzięki.

 

Fajnie zmęczony życiem.

A pod ruchome części skrzydeł to tylko zbiorniki podwieszane i tylko przy minimalnym kącie skosu

Dzięki. Tak wiem, ale to bardziej chodziło mi o pokazanie co i jak można podwiesić. Jak miałbym robić oddzielną fotkę dla każdego rodzaju uzbrojenia to byłoby ich pewnie ze dwa razy tyle. A tak szast-prast i pozamiatane.

 

Model bardzo ładny.
Dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, chyba równie udany jak Twój A-10 ostatnio.

Co prawda trudno mi sobie wyobrazić maszynę na pomniku w tak dobrym stanie, ale kogo to obchodzi...

Świetna robota z podstawką, a sam model znakomicie pomalowany.

Bardzo podobają mi się realistyczne obicia na osłonie radaru.

Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, chyba równie udany jak Twój A-10 ostatnio.

Co prawda trudno mi sobie wyobrazić maszynę na pomniku w tak dobrym stanie, ale kogo to obchodzi...

Świetna robota z podstawką, a sam model znakomicie pomalowany.

Bardzo podobają mi się realistyczne obicia na osłonie radaru.

Brawo.

Dzięki wielki Solo. A wiesz, że jak szukałem zdjęć tego pomnika (coby mieć różna ujęcia i podpatrzeć jak się kamuflarz układa) to trafiłem na zdjęcia świeżo po malowaniu i to dopiero było ciekawe. Samolot wyglądał jak malowany pewnie przez jakiegoś ciecia pędzlem tak jaskrawymi kolorami, że na coś takiego bym się nie odważył.

Co do obić to trochę się z tym na kombinowałem w końcu udało mi się uzyskać satysfakcjonujący efekt maskolem.

 

@Przemek - no zdaję sobie sprawę. ;) A pokazałbyś zdjęcia oryginału?

Proszę bardzo.

Podaję adres strony bo zdjęcie jest spore i nie mieści się na forum:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/Monument_Mig-23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje. Gratulacje !!!
Dziękuję.

 

Witam.

Prawdę mówiąc to twój pomnik, bardziej mi się podoba niż oryginalny (pisząc pomnik mam ma myśli całość, samolot i postument).

A co do samolotu to piękną maszynę stworzyłeś.

Gratulację.

Wielkie dzięki za miłe słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Ładne odrapania na nosku, malowanie, brudzenie. Bardzo fajnym pomysłem jest wymienne uzbrojenie na magnesikach - można sobie podwieszać inne na każdy dzień tygodnia.

Tylko ten pomnik mi się nie podoba - jakoś tak strasznie zalatuje dioramą kolejkową. Chociaż jak zobaczyłem pierwowzór, to trochę zmieniłem zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Ładne odrapania na nosku, malowanie, brudzenie. Bardzo fajnym pomysłem jest wymienne uzbrojenie na magnesikach - można sobie podwieszać inne na każdy dzień tygodnia.

Tylko ten pomnik mi się nie podoba - jakoś tak strasznie zalatuje dioramą kolejkową. Chociaż jak zobaczyłem pierwowzór, to trochę zmieniłem zdanie.

Dzięki wielkie. Przypuszczam, że z tych magnesów to skorzystam kilka razy w życiu, pewnie głównie przy jakiś wystawach. No a co do pomnika, no to trochę jest taki komiksowy nawet. Jak tak teraz patrzę to kolory mogłyby być bardziej wyblakłe.

 

Widać że coraz lepiej Ci idzie.

Bardzo ładny model...

Dziękuję bardzo.

 

Model bardzo ładnie sklejony, z tym postumentem wygląda super, pewnie całość też nie jest mała. Ale moim zdaniem powinieneś przybrudzić owiewkę, bo wygląda jak z fabryki. Ale poza tym
Bardzo dziękuję. Podstawka ma 40 cm na 60 cm więc taka standartowa jak na modele 1:32. Samolot się mieści pod warunkiem, że nie rozkłada się skrzydeł. A co do owiewki - to miesiąc na półce i się sama przykurzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, chociaż trochę dziwnie wygląda ten obdrapany nos w porównaniu do niedraśniętej reszty samolotu.
Dziękuję. Ano taki urok tego samolotu, bo nos jako pokrywa radaru nie jest metalowy i farba z niego odłaziła wręcz płatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.