Skocz do zawartości

KW-2 Tank trumpeter 1/35


Kiub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Długo nic nie pokazywałem i nie udzielałem się szczególnie na naszym forum a to przez prace na delegacji a to przez szkole ogólnie brak czasu. Postanowiłem to zmienić Na ile mi się to uda to zobaczymy Będę się starał. Ale do rzeczy, przez święta miałem trochę więcej czasu wiec troszkę posiedziałem i skończyłem mój "mały" czołg W całości malowany aerografem i brudzony pigmentami MIG-a (pierwszy raz miałem do czynienia z pigmentami i wyszło to jak wyszło )Model czeka jeszcze na lakier bezbarwny matowy i parę plam po oleju ale fotki obecnego stanu wrzucam już dzisiaj bo była świetna pogoda do zdjec i miałem wolne Kolejne fotki już z lakierem i plamkami postaram się zrobić jak najszybciej.A teraz fotki.

Parę zdjęć z warsztatu.

DSCF0616.JPGDSCF0617.JPG

DSCF0619.JPG

DSCF0620.JPG

DSCF0621.JPG

DSCF0622.JPG

DSCF0623.JPG

DSCF0625.JPG

DSCF0634.JPG

DSCF0637.JPG

DSCF0638.JPG

DSCF0640.JPG

DSCF0643.JPG

DSCF0644.JPG

DSCF0647.JPG

DSCF0648.JPG

Zapraszam do komentowania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model i bardzo realistyczne (moim zdaniem) błoto. Jeśli chodzi o plamy oleju, to może spróbuj zrobić odcisk buta tankisty gdzieś na kadłubie albo błotniku (że niby wdepnął w plamę oleju i potem w takich brudnych buciorach wszedł na czołg;-))

Natomiast nie podoba mi się tytuł wątku;-) Ten czołg to KW (Kliment Woroszyłow) a nie KV. W polskim alfabecie W czytamy jak W a nie jak Ł, więc chyba nie ma potrzeby na siłę zangielszczać tej nazwy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba sie, fajne zwisy gasek - bez przesady, jak to czesto przy ruskich tankach

 

troche za duzy kontrast miedzy powierzchniami brudnymi (total chlew) a czystymi (jest by prawie z nich mozna)

 

ublocenie gasek troche nierealne mysle - zrob przetarcia do golego metalu tu i owdzie.

 

aha, na kolach troche nierealnie wyglada farba na krawedziach ktore stykaja sie z gasienica, szczegolnie na tych malych jezdnych - skrobnij wasc metalizerem

 

poza tym git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Wyobrażałem sobie to tak ze mój KW jechał w kolumnie przez jakiś podmokły tren gdzie było dużo błotka i zepsuł się w pewnym momencie i stanął w takim bagnie i dlatego na gąskach tyle tego błotka.A przejeżdżające pojazdy z reszty kolumny go jeszcze dodatkowo ochlapały.Taką oto historyjkę sobie umyśliłem

A że to był pierwszy raz jak używałem pigmentów to nie oddałem tego klimatu w odpowiedni sposób Muszę się jeszcze nauczyć cieniować(chyba tak się to nazywa) pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze zabawy MIGiem jest fajno.

Mała rada, przy tych klockach dobrze jest po pomalowaniu i wyszlifowaniu styku kół z gąskami zakleić je taśmą, model pomimo fajnego wyglądu zyskałby jeszcze więcej wyrazistości, delikatnie także bym przetarł czubki zębów na kołach i zdjął nieco błotka z miejsc, w które wchodziły.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, planowany lakier sprawi, że efekty staną się mniej widoczne lub znikną - zostaw już tak jak jest. lepiej model najpierw polakierować a później kłaść pigmeje. ogólnie ładny tylko prawa gąska z przodu chyba krzywo położona co przy takiej skali widać. fajny klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowany lakier sprawi, że efekty staną się mniej widoczne lub znikną - zostaw już tak jak jest.

Niestety model dostał już lakierem Ale następnym razem będę pamiętał!

Przybyło również parę śladów po buciorach i plamy po oleju.Model na dzień dzisiejszy wygląda tak i taki już zostanie.

DSCF0619-1.JPG

DSCF0620-1.JPG

DSCF0621-1.JPG

DSCF0622-1.JPG

DSCF0623-1.JPG

DSCF0624-1.JPG

DSCF0625-1.JPG

DSCF0626-1.JPG

DSCF0627-1.JPG

DSCF0631-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnia fotka - pojedyncze odciski przy włazie i drabince ? Może czepiam się szczegółów ale chyba o pomoc tu chodzi - wygląda jakby koleś z załogi szedł od drabinki i z jednej nogi się wybił i wskoczył w otchłań wieży Raczej powinny być tam ze 2 odciski butów - kto wchodził do czołgu chyba mnie zrozumie A poza tym modelik przyjemny dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tank ufajdany od góry do dołu ( no i dobrze), ale napis na wieży wygląda, jakby codziennie był przez załogę pocowany i odmalowowany,jednym słowem-za czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Учитывая что техника эта мне знакома и художественное образование позволяет, сделаю несколько ремарок. Модель Трумпетера неплоха и позволяет сделать хорошую модель. вот мы ее и видим на фото. Собрана и покрашена она хорошо. Особенно понравился фонарь разбитый. Очень жизненно !

Проблема в другом . Наблюдая технику в момент ее езды по сильно пересеченным и грязным местам, вполне допускаю, что она пачкается.

Даже до такой степени как на модели. но вот в этом состоянии (когда грязь на гусеницах , на колесах и на всей ходовой) она бывает очень недолго. Сухое быстро отпадает. А высыхает такая грязь очень быстро. Танк едет , нагревается, сонце светит... то есть немного перебор. И второй момент ,чисто эстетический . Для того что бы модель смотрелась- в ней должна быть гармония образа и формы. Здесь явно дисоннирует грязь с относительно чистым верхом. Верх как бы сам по себе а низ сам по себе. Не верится в такой танк почему то. Хотелось бы его слегка помыть. Мы же смотрим машину а не заляпаный грязью обьект...

Что касается работы в целом , то танку в таком виде нехватает сюжета. Грязной лужи или болота в котором он например застрял.

А в общем есть удачные решения по броне (царапины, сколы и прочее) Продолжайте работать . только не увлекайтесь пачканьем.

Все хорошо в меру. Помните - сравнение это мера всех вещей.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.