Skocz do zawartości

Jagdpanther G1 Early Production 1:35 Dragon


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Dragonikowy Smart Kit, prost z pudła. Zimmerit z Green Stuffu.

Warsztaciwo tu:

DSC_3229.jpg

DSC_3234.jpg

DSC_3240.jpg

DSC_3243.jpg

DSC_3246.jpg

DSC_3247.jpg

DSC_3248.jpg

DSC_3249.jpg

DSC_3252.jpg

DSC_3254.jpg

DSC_3256.jpg

DSC_3257.jpg

DSC_3260.jpg

DSC_3262.jpg

DSC_3263.jpg

DSC_3269.jpg

DSC_3271.jpg

DSC_3272.jpg

DSC_3274.jpg

DSC_3275.jpg

DSC_3276.jpg

DSC_3262.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak orginał.

A tu może zarzucę fotką oryginału:

jp.jpg

Potwierdza ona demontaż wszystkich bajerów z burt, a szczególnie pojemnika na wyciory i przesunięcie na tył pojazdu - jak widać już z wczesną wersją tak robili, tyle że polowo.

Na fotce doskonale widać, że zimmerit jest wyraźnie ciemniejszy - potwierdza to to, co mówią ludzie - że Zimmerit z racji swojej porowatości i chropowatości zbierał brud.

Ja na modelu z tym nie szalałem, bo panicznie się teraz boję zaciemniania modeli. Musiałbym brać jeszcze większą poprawkę jasności dla innych partii modelu żeby osiągnąć odpowiedni kontrast między zimmeritem a resztą pojazdu.

 

A teraz mam ochotkę na Panterę A albo D z zimmeritem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, czemu zimmerit był nakładany dopiero od tej wysokości ?

Z uwagi na obecność narzędzi i mocowań pod nie, które utrudniały jego nałożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli narzędzia były ważniejsze od załogi

Na bezpieczeństwo nie mogli narzekać pod takim pancerzem. W momencie gdy były tam narzędzia przyklejenie miny magnetycznej łatwe nie było, zwłaszcza podczas toczącej się w koło walki, a jeśli chodzi ogólnie o zimmerit to nie był, jak sam dobrze wiesz, wynalazkiem rewolucyjnym, zwłaszcza, że wydłużał obecność pojazdu w fabryce o sporo czasu, a to przed czym miał chronić, czyli miny magnetyczne, jak na ironie losu były produkowane w największej ilości przez... samych Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałem się, bo jakoś w Panterze dali radę tam zimmerit nałożyć.

Kwestia jeszcze gdzie był nakładany zimmerit, czy w fabryce (z reguły o wiele dokładniej) czy w warsztatach polowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytacik z warsztatu:

Trochę podmalowałem...

Vallejo: Dark Sand+Dark Yellow, Reflective Green+Lime Green, Flat Brown. Na koniec na wszystko jeszcze raz Dark Sand, żeby zgasić kolory kamuflażu.

Czyli jako zielony poszła mieszanka Reflective Green rozjaśnionego Lime Green. Kolory Vallejo Model Color.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reegy model bardzo ładny.

Ale kadry na zdjęciach znów jakieś takie ciasne i ta lufa w większości przypadków ucięta. :(

Ale o tym już było.

Jeszcze jedna sprawa apropo zdjęć, a mianowicie przy zmniejszeniu fotek warto je wyostrzyć tak jak zrobiłem to na dole.

Z tym wyostrzaniem to taki pewnik i generalnie trzeba.

Pozdrawiam.

 

dsc3276m.jpg

 

dscp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, Czarek, wybrechtajcie mnie teraz, ale ja wrzuciłem niewyostrzone fotki na Picasę, zorientowałem się że nie wyostrzyłem - więc wyostrzyłem i wrzuciłem jeszcze raz. Myślałem, że się zagrały na tamtych, a powstał nowy folder I wrzuciłem nie te fotki Już poprawione :P

Ale kadry na zdjęciach znów jakieś takie ciasne i ta lufa w większości przypadków ucięta. :(

Z kadrowaniem pokombinuję w przyszłości - ogólnie skupiałem się na prezentacji detali, a na szerokich kadrach te znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie świetne, ale to na co chciałem zwrócić uwagę, to ślady po przesuwaniu osłony celownika działa - niewiele osób pamięta o takich śladach eksploatacyjnych - a to dodaje strasznie dużo dla modelu i wyróźnia wśród innych.

 

Fajna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

Mnowogro, oplułem sobie laptopka herbatą jak zobaczyłem Twój podpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę siędo poprzedników - bardzo ładny model pieknego pojazdu, jedna z ładniejszych Jp. Pozdrawiam. Dobrze, że kciuk znowu skierował Ci się do góry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio przerabiam temat zimmeritu na panterach w związku ze swoim nowym projektem to moge spokojnie napisać że zimmerit był nakładany fabrycznie na tzw minię (notabene minia to typowo polski produkt ale większość kojarzy kolor) zreszta jest to doskonale widoczne na zdjęciach z etapów produkcyjnych pojazdu. Istnieje jednak prawdopodobieństwo że była również stosowana jako podkład farba w kolorze jasnoszarym,jednakże w okresie produkcyjnym roku 1944. Po 44 prawdopodobnie nie malowano w ogóle podkładowo pojazdów (też nie do końca bo niektóre zakłady produkcyjne przejęły dużo farby z przemysłu stoczniowego wysokiej jakosci zresztą w kolorze nie tyle miniowym co czerwono tlenkowym tzn bardziej czerwonym niz rdzawobrązowoczerwonym). Całkowicie jeszcze inną sprawą jest to że podkład po wejściu chemicznym z tą szpachlą zwaną zimmeritem potrafił zmieniać kolor na dużo bardziej wyblakły.

Nie widzę więc tu żadnej niepoprawności zakładającej zły kolor pod zimmeritem, a wręcz przeciwnie.

 

Co do modelu to wykonanie jego stoi na wysokim poziomie, jednakże dla mnie jest trochę nierówny malarsko tzn nie jest dla mnie spójny jako całość. Wyraźnie odcinają się dwie części pojazdu co mi osobiscie trochę zaniża jego odbiór jako całości. Oczywiście wiem że modele moje również mają wiele błędów tego typu wiec wpis ten należy traktować tylko i wyłącznie jako moje własne odczucia. O świetnie wykonanych elementach nie będę się rozpisywał bo jest ich naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.